Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan neveljem meg a bichon...

Hogyan neveljem meg a bichon havanese kutyámat?

Figyelt kérdés

Szia.

Egy elég összetett problémával állok szemben. Van egy másfél éves bichon havanese kiskutyám.

Kezdem az elején,mikor kicsi volt vettem neki a fressnapf-ba kutyapelust hogy rászoktassam arra hogy ne pisiljen be a lakásba,persze a történethez hozzá tartozik,hogy akkor még az erdőbe lakutunk ahol egy több száz m2-es telek állt rendelkezésre,hogy futkározzon,aztán sajnos fizikai okok miatt el kellett onnan költöznünk,de szintén kertes házba,azonban én reggel 7-kor megyek dolgozni és csak 5 órára szoktam hazaérni, ő rendszeresen,reggel fél órát ki volt engedve és este mikor hazaértem 3-4 órát kint töltött. Az aktuális kertes házból 5 hónap után beköltöztem egy társasházba. A kutyusom nagyrészt velem aludt az ágyban amíg nem volt párom. Igaz nem a legegészségesebb,de nem nem okozott olyan nagy problémát. Idővel lett egy párom,aki eleinte elfogadta hogy egy évig a kutyusom volt a mindenem,de egy idő után elkezdte idegesíteni hogy a kutyám az ágyon van. Nagy nehezen leszoktattuk az ágyról. Azt tudni kell, hogy a kutyus,rettenetesen hiperaktív,állandóan ugrál mindenkire aki jön hozzám,sőt a lábukat elkapja és hát a kanivér feléled benne:D Sok embert ez idegesít. Naponta 3-szor viszem le,de a legnagyobb probléma az hogy van olyan hogy mikor hazaérek egy pisipötty sincs alakásba,de van olyan hogy tele van a lakás pisilve. Annak idején azt tanácsolták hogy úgy neveljem meg a kutyát hogy újságpapírral elverem a popsiját ,mert kézzel nem szabad,nem szabad hogy féljen az ember kezétől. De nekem egyszerűen fáj a szívem bántani,hiszen reggeltől estig bent van. A lakást minden nap felmosom domestossal, hogy a kutyus ne érezze meg azt a helyet ahova először odapisilt. Nekem ez nem okoz problémát hogy takarítsak a kutya után,hiszen ő nem tud magáról gondoskodni,azonban a párom teljesen ki van akadva ettől,hogy nincs megnevelve a kutya és hogy amikor hazamegyünk büdös pisi szag van. Mivel ez a fajta minden neszre figyel elég sokat ugat,ez nekem szintén nem okoz gondot,de a páromnak igen. Szóval ezúton kérném a segítséget hogy akkor most mit csináljak. Várom a leveleket. Köszönöm!


2010. jún. 23. 09:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Mivel ilyen összetett a probléma, szerintem ki kellene hívni egy kiképzőt, ő felméri a helyzetet és pontosan elmondja mit hogyan kell csinálni a mindennapokban.
2010. jún. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

pedig muszáj lenne az újságpapírral legyingetni, mert másképp nem érti meg, hogy tilos bepisilni. én ölni tudnék a kutyáimért, de ezesetben megértem a párodat, nem lehet kellemes pisiszagra hazamenni.

gondolj arra, amikor ,,kikap", hogy ez az ő érdeke, mert muszáj szobatisztának lennie. sztem amúgy féltékeny is a kutyád a párodra (kikerült az ágyból, el kell fogadnia, hogy nem csak ő van neked), ezért próbálja így is felhívni magára a figyelmet. játszol vele eleget? ki kéne fárasztani :)

egyszóval légy következetes és szidd meg, ha bepisil és utána NE szólj hozzá! ne babusgasd a pisi után, mert nem érti majd, hogy mi van. szégyelje csak magát egyedül! aztán fél óra múlva lehet vele foglalkozni.

2010. jún. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ne kényeztesd el ennyire, ez az alap. Amiket írsz problémák mind az agyonhangoztatott falkavezérséggel függnek össze. A bepisilés szinte biztosan a szeparációs szorongás jele, ne büntesd érte, hanem vedd át tőle a falkavezérséget, ezzel hatalmas terhet veszel le a válláról, kevésbé lesz ugatós, szorongós, megnyugszik. Az, hogy nincs szíved megütni valahol jogos, sőt megütni nem is szabad, mert az számára nem értelmezhető jel. Ráadásul ha nem éred tetten, akkor utólag egyáltalán nem érti, hogy miért kapta. Viszont ha nincs szíved megütni, akkor nagyon meg fogsz szenvedni a vezérség átvételével, ugyanis az meg lelki terror gyakorlatilag, egy ilyen hozzáállású gazdinak ez marha nehéz.


Olvasd el ezt a cikket: [link]


van alatta 3 kapcsolódó, azokat is olvasd el. Ha ezeket a szabályokat szigorúan és következetesen betartod 1-2 hónap után alapvetően megváltozik a kapcsolatod a kutyával. Ha nem érted a pontos okokat, olvasd el ezt a könyvet: www.scribd.com/doc/8027039/Jan-Fennel-Kutyapszichologia


Ez részletesebben leírja, gyakorlati példákon bemutatja hogy miért kell ezt tenned. Meg fogod érteni, hogy mekkorákat hibáztál a neveléssel, mikora zt hitted, hogy ez nem kutya, hanem egy cuki kis szőrgombóc.


Amúgy érdekelne milyen a viszonya a pasiddal. Valamiért arra tippelek, hogy jobban szót fogad neki, mint neked :)

2010. jún. 23. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Szia! Nekem is ilyen fajta kutyám van. Sajna fajta függő, hogy nagyon makacs és akaratos. A miénk szobatiszta, de ha nem foglalkozom vele, vagy el kell mennem, akkor bosszúból odapisil. Volt, hogy mérgében a kanapéra nagyvécézett. Kettő ismerősőmnek is van ilyen kutyája, hasonló problémákkal küzd. Egyébként nekem van egy keverék kutyám, mindkettővel hasonlóan bánok, ő teljesen szobatiszta, megbízható.
2010. jún. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Tipikus falkavezés probléma amiket említesz, a rossz helyre pisiléstől, az ugrálástól az ágyban fekvésig. Ajánlom Jan Fennel: Kutyapszichológia c. könyvét. Le tudod tölteni netről ingyenesen, de ha nem sikerül írj privit és elküldöm e-mailben! Nekem ez segített.
2010. jún. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez nem szobatisztaság, hanem falkavezérség probléma.

Mivel egész nap nem vagy otthon, leszidni, "elverni" sem tudod, hiszen nem éred tetten, amikor bepisil. Az utólagos leszidás, orrbelenyomás, pisire mutogatás semmit nem ér, mert a kutya nem tudja, miért kapja.

A lábhágás a dominancia jele. Ez a kis zseboroszlán azt hiszi, ő a lakás és a család ura.

Az, hogy csak néha pisil be, utalhat szeparációs szorongásra is.

Ivartalanítás, és a falkasorrend újra rendezése!

*****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2010. jún. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!