Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szép napot mit tehetek?!

Szép napot mit tehetek?!

Figyelt kérdés
Szóval van egy kölyök (6 hónapos ) rovidszoru magyar vizslank.Es eddig nem volt gond viszont jön a tel és én úgy beengednem a lakásba de anyumek a faházban akarjak tartani kutyahazban tel végéig a nevelőapám szerint nem fazhat hozza fog szokni aha persze ma reggel kimentem hozza és láttam rajta hogy fázik össze volt kuporodva. A másik dolog hogy a nevelőapám alig foglalkozik a kutyával anyum se folyton én játszom vele ami nekem nem baj mert én élvezem hozzam folyton bújik anyumekat annyira nem szereti. Mit tehetnek?
2018. okt. 1. 08:43
 1/10 anonim ***** válasza:
94%

Sürgősen új gazdát kellene találni a kutyának, aki megfelelően tartja. Rövidszőrű kutya, mint amilyen a vizsla is, alkalmatlan télen kinti tartásra.

Nem csak, hogy fázik és szenved, hanem tönkremennek az ízületei is.

2018. okt. 1. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szegény kutya. Gondolom a gazdacsere nem opció, tehát marad a kutyaház téliesítése és a kutya felöltöztetése. :/

Azért fuss még pár kört a kutya beengedése miatt, pl. hívd ki őket, amikor fázik a kutya, hogy nézzék meg szegényt, hogy reszket. Vagy a netről is kikereshetnél állatorvosi véleményeket nekik, hogy nem jó, ha a rövidszőrű kutya kint van télen egész nap.

2018. okt. 1. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A kutyaházat lehet téliesíteni, szigetelés, fűtés(!) stb. A kutyának pedig vegyetek kabátot, szoktasd hozzá, míg az udvaron rohangál, ez is fontos. Ez lehet egy alternatíva, ha semmiképp nem engedik be.
2018. okt. 1. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát több eszed van, mint a szüleidnek együtt.Ez jó, hogy tudod hogy így nem tartható. Valahogy harcold ki, hogy bevihesd enyhén fűtött helyre.Ne hagyj nekik addig békét, míg meg nem oldódik a kutya sorsa.Találj ki mindenfélét.Nincs melléképület?
2018. okt. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is győzd meg őket, hogy legalább ilyen kazánházba vagy garázsba legyen szabad bejárása és oda is rakjatok kutyaházat, hogy még jobban be tudja fűteni.


A foglalkozás témával viszont szerintem ne erőlködj, bőven elég egy kutyának, ha csak egy ember foglalkozik vele.

2018. okt. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
13%

Szia!

Nekem van egy magyar vizsla-whippet keverék kutyám. Van neki nagy kutyaháza, kennele, a lakásba nem engedjük be. A kutyaház szigetelt, szóval ez is egy megoldás lehet. Pokrócot is szoktunk a kutyaházba rakni. Apukám felfúr majd egy rongyot a kutyahát bejárata elé, hogy ne jöjjön be annyira a hideg levegő. Amikor kiengedjük néhányszor ő is remeg, fázik, így mikor este hideg lesz beengedjük a pincébe ( néha bepiszkít, alomra szoktatás!) napközben pedig futkározik, és kifekszik a napra. Anyukám kutyaruhát varr neki.

Ezek is lehetnek megoldások. ☺😉

2018. okt. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
58%
Alomra szoktatàs?! Ez nem macska...
2018. okt. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
24%

:D Van szöveg itt is! Kabát rá! mint a chiwawákra :D

A faház is tökéletes ha nem huzatos, bent egy kutyaolat kialakìtani, magyarán bármi megteszi ha szigetelt.

A magyarvizsla SE hazikedvenc! Feladata a vadász mellett van.

Szükséges számára a napi több km.es futás, területbejárás is vagy tényleg megfagyhat odaki.

Nem azért mert rövid a szőre, hanem azért mert alapjáraton a túl alacsony vérnyomása miatt hamar kihülhetnek (elfagyhatnak) kellő mozgástér nélkül a lábai.

(Cristian)

2018. okt. 16. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Egyetertunk utolso. A vadasz mellett a helye, tehat bent a hazban. Okos kisfiu :)
2018. okt. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nevarriálj 9es! Ne forgasd ki, értelmezzed! Semmilyen àllatnak nincs helye bent lakni az ember mellett, pláne vizsla féléknek.

(Cristian)

2018. okt. 25. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!