Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen rendkívül nyugodt és...

Milyen rendkívül nyugodt és jellemzően csendes kutyafajták vannak?

Figyelt kérdés

Kiskorom ótanagyon nagyon szeretnék kutyát, de soha nem volt lehetőségem, nem tudtam volna ideális életetbiztosítani számára... Így nem lett.

Most viszont az eddigi legjobb lehetőségem van erre, jobb nem hiszem, hogy lesz valaha, s szerencsére hosszútávúnak is tűnik ez az állapot.

Most olyan munkahelyem van, ahova be lehet vinni az állatot, jelenleg is 2 dolgozónak van kutyája, az egyiknek NJ a másiknak Wheaten Terrier.

Senkit sem zavarnak...

Ugye 8 órát dolgozom és addig sem lenne egyedül a kutya, eü. sétákra is kivihetem, meg vannak 15 perces szünetek.

Ezen túl természetesen mindennap 2 mágsétáltatnám legalább, normálisan, hosszabban.

Amíg még kölyök és több felügyeletet igényel pont tudna most rá vigyázni a nővérem, mert gyerekkel van otthon.

Később nem tudom, hogy hogy lenne ez megoldható...


Természetesen tenyésztőtől venném, rendesen TK-vel, s a táplálásán sem spórolnék.


Mely fajták lennének a legideálisabbak?

Én labladorra és berni pásztorra is gondoltam, de írhattok bármilyen fajtákat, majd jól utánuk olvasok és ha szimpik, akkor tenyésztőket is kikérdezek!


A válaszokat előre is köszi!


2018. okt. 3. 23:29
 1/9 anonim ***** válasza:
40%

Szia!


Javarészt nevelés kérdése, valamint a kutya egyénisége is nagy szerepet játszik ebben.


Nekem roti keverékem van, bárhová viszem, ő csendben van. Ha el vagyok foglalva valamivel, ő szó nélkül lefekszik és vár.

2018. okt. 3. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%
Mopsz! Addig nyugis míg nincs kaja a láthatáron.
2018. okt. 3. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%
Mopszot jobb elkerülni, annyira beteges fajta, hogy ihajj. Angliában úgy hallottam be is tiltották a tenyésztésüket.
2018. okt. 4. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
68%
Nekünk egy befogadott sicu-nk (tsi-zhu?) volt, nála szerettem meg mint fajtát. Ő aztán igazán csendes volt és nyugodt, és túl nagy mozgásigénye sem volt. Bár ez még nem jelenti azt, hogy mind ilyen, de eltudom képzelni, azóta imádom a sicukat. Néha vakkantott egyet ha idegen ember hangját hallotta bent, a hosszú sétákat nem nagyon kedvelte mert elfáradt, néha pl fürdés után vagy ha rájött hogy nagyon boldog akkor futkározott mindenfele a lakásban (ilyenkor mondjuk nagyon muris), de ezt se sokáig, mert kifáradt :D igaz ahogy látom te nagyobb testű kutyákban gondolkodsz, de gondoltam leírom, hátha segítek ezzel is valamit :)
2018. okt. 4. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
63%
Nekem agaram van. Magyar. Észrevétlenül is tanul, nagyon alkalmazkodó, és csendes kutya, lakásban fetreng egész álló nap. Túl sok szellemi fárasztást nem igényel, hamar megunja, lemerül, ellenben naponta kell vele futizni, hogy tudjon ész nélkül rohanni. Ha az megvan, lehet jó társad az agár is.
2018. okt. 4. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
72%

Nekem shar-peiem volt. Nagyon nyugodt kutya, nincs túl nagy mozgásigénye, és szinte soha nem ugat. Én az enyémnek alig-alig hallottam a hangját.

Arra viszont fel kell készülni, hogy ugyanakkor magának való, nem túl bújós-hízelgős, és nagyon makacs kutya. Mindenről megvan a maga álláspontja, határozottnak kell lenni vele, viszont nagyon rosszul reagál az erőszakra, szóval az üvöltözés, ütés nem válik be nála.

2018. okt. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! #5. Miért lett lepontozva?
2018. okt. 4. 15:26
 8/9 anonim ***** válasza:
76%
Nekem Bichonom van, ő is nagyon nyugodt. Igaz, hogy már idős, de sosem volt valami hiperaktív kutya. Egész nap alszik, szinte 0 a mozgásigénye, bár biztos hogy ez egyedfüggő is. Barátnőmnek olasz agara van, ő is igazi kanapékutya.
2018. okt. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
74%
Eltűnt a válaszom, hogy tsi-zhu. (Sicu). Nekem az volt, és egy áldott aranyos jó kutya, és nagyon nyugis és csendes. Ezt hosszabban kifejtettem, de miért tűnt el? O.o amúgy úgy látom itt mindenkit lepontoznak :/
2019. jan. 8. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!