Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van olyan kutyafajta amelyik...

Van olyan kutyafajta amelyik megvéd ha kell, de kezdők is tarthatják?

Figyelt kérdés
2018. okt. 7. 22:09
 1/7 anonim ***** válasza:
74%

Nagyjából minden kutyát meglehet tanítani arra h védje a gazdát.

Apáéknal menhelyről hozott keverék kutya támad ha apa vagy a család fele valaki indulatosan beszél ,agresszív hirtelen mozdulatot rész..

2018. okt. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Tesz*
2018. okt. 7. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
64%

Házon belül a kutya , ha van benne hajlam, "megvéd", amennyire tőle telik.

Utcán már nem használhatod önvédelemre a kutyát.Nem önvédelmi eszköz.

2018. okt. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
84%
Ez én spiccem "támad" ha valaki megüt poénból vagy ordít velem de nem harap.Ne akard hogy a kutyusod valami önvédelmi eszköz legyen ha az utcán harap meg valakit el is altathatják...
2018. okt. 7. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Egy kutyát akkor is elaltathatnak, ha a betörőben "jogosan" komolyabb kárt tesz a saját otthonodban.

Vagyis pl. ha fegyverrel rád támadnak éjszaka az otthonodban, Te jogosan kiolthatod a támadó életét, következmények nélkül (persze az esetet kivizsgálják).

Ha ezt a kutyád teszi, vagy eltávolít egy végtagot, onnantól kezdve az a kutya "erősen traumatizált" és valószínüleg altatják. Erre rengeteg példa van.

Mégis képeznek (bármilyen fajtát) ÖV feladatok ellátására, illetve tenyésztenek is kifejezetten erre szelektálva egyes fajtákat...

Munkavonalú német juhászkutyákat, rottweilert például.


Valamint vannak kutyafajták akik elsődlegesen nem területörzésre alkalmasak, hanem kifejezetten személyes védelemre. Ilyen például a doberman. Dobermann erre tenyésztette ki.

Ha dobermant tartok, s mégis megtámadnak (sokkal kisebb rá az esély mint kutya nélkül) akkor miután a kutya megvédett valószínüleg a támadó elmenekül, vagy mi menekülünk el. De relative kevés az olyan emberrel való találkozásra az esély aki elmenne egy kutya megöléséig. Míg a "telefonért/laptopért összeverlek" típusra nagyobb. Úgy gondolom utóbbiak jelentős százalékát el riasztja a kutya. De mondom, szerintem utcán sokkal kisebb eséllyel lesz belőle rendőrségi ügy mintha otthon történne egy betörővel.

Viszont kezdő kutyatartóként nem is szívesen vállalnék be egy dobermant, illetve valószínüleg el sem adnának nekem...

Egy cocker spániellel viszont szerintem nem taszítanám a kötekedőket, hanem kifejezetten vonzanám. Lehet az elején azt gondolja még a támadó is, hogy csak odébb löki a kutyát, stb. De aztán az mégis oda kap vagy valami és ezért kell meghalnia.

Amúgy kötekedők és támadók alatt nem is hétpróbás gyilkosokra kell gondolni, akik akkor is rám támadnak ha ehhez veszélynek kell kitenni magukat és meggyilkolni egy kutyát, esetleg egy embert, az ilyen ritka, de az ilyen kutya nélkül is meg akar esetleg ölni... De azért nem is cigány 12 évesekre kell gondolni, akik beszarnak egy pincsi ugatásától is...

Van átmenet, sőt a leggyakrabban előforduló jelenség az átmenet. Ilyenek raboltak ki töbször, mert látszik a kisugárzásomon, hogy alkalmas célpont vagyok.

Tehát igenis olyan kutyát szeretnék aki amelett, hogy jó társ, meg tud védeni azzal hogy elrettenti a félkomoly szándékú támadókat, de akár meg is véd egy tényleges támadás esetén, amennyire tud.

Akár szájkosár használata mellett.

Hiszen legutóbb a laptopomat úgy lopták el, hogy a H6-os HÉV-en szabályosan kirángatták a kezemből, a támadó már nem tudott leszálni abban a megállóban, megnyomtam a vész gombot amit alig értem el, majd a vezető annyit mondott bele a bemondóba, hogy ne nyomogassam, mert nem leszállás jelző. Aztán a követő megállóig pedig végig rugdosva voltam a földön.

Ha kés lett volna nálam, valószínüleg azzal ölnek meg.

Ha gázspray, azt is simán kicsavarja egy 2* akkora támadó mint én a kezemből és Ő használja rajtam.

Egy kutya viszont igenis meg tudott volna védeni,nazt nem lehet ellen fordítani, de lehet ha van ott egy kutya is, akkor rám sem támadnak...

Ha meg kutya is van és gázspray is, akkor meg már hatalmas stratégiai fölényben vagyok.

Gyakorlatilag kicsi az esély, hogy bárki komolyan sérüljön, ebbe beleértve a támadót is.


Azt is fontos hozzá tenni, hogy nem azért szeretnék kutyát, hogy megvédjen, amúgy is szeretnék egy kutyát, de egy labradort, spánielt még nekem kell megvédenem, én meg magamat sem tudom...

Így igenis nagyobb testű, személyes védelemre alkalmas kutyát akarok!

"Cserébe" a legminőségibb táppal etetem (az Orijent néztem ki), megfelelően lemozgatom, akár én alkalmazkodok az Ő mozgás igényeihez, kutya oviba/suliba járatom, nem sajnálom rá a pénzt, rendszeresen vizsgáltatom orvossal, ellenőriztetem a vérképét és mindenek előtt szeretem, egyenrangú társként bánok vele.


Tehát milyen fajta van amelyik jó lehetne nekem, de nem olyan expert mint egy dobi?


Esetleg hovawart, órias schnauzer vagy más?

2018. okt. 7. 23:39
 6/7 anonim ***** válasza:
89%

Szájkosárban már előnyösebb helyzetben vagy.

Viszont a héven történtekhez annyit, hogyha ennyire célpontja vagy támadásoknak, a kutyát magaddal kellene vinned mindig, mindenhova. Ez azért egy nagyobb testű kutyánál néha kényelmetlen lehet.

Nem egyszer haraptak már meg az elmúlt évtizedekben kerítésen bemászó egyéneket a kutyáim. Annyira nem elvakultak, hogy szétszaggassanak bárkit. Sosem volt belőle bajom. Bemutattam az oltási könyvet és kész.

A te igényedhez kell először egy megfelelő idegrendszerű kutya. Aztán jó pénzért keresel olyan kiképzőt, aki megtanítja a kutyának a személyvédelem bizonyos fázisait.

Ha kölyköt veszel, nem lehet tudni, bármilyen vonalból is van, mivé növi ki magát.Fiatal kutyát , amelyik megfelelő lenne neked,olyan helyről tudnál venni, ahol valós munkára tenyésztenek kutyákat. Ezekről általában 1 év körül derül ki, a célnak megfelelőek-e. Akkor képzik tovább.

Szerintem jobban járnál, ha keresnél olyan egyesületet, ahol megtanítanak megvédeni magadat.

2018. okt. 7. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
67%
Kutya sem feltétlen visszatrató erő. Tavaly egy fiatal lány a munkás malinoisát egy megtermett fazon lerúgta a villamosról, csajt kirabolta, szegény láby meg hetekig kereste a kutyáját a Népligetnél.
2018. okt. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!