Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elmernétek költözni a helyemben?

Elmernétek költözni a helyemben?

Figyelt kérdés

Jelenleg Budapesten élünk hármasban a párommal, és a kutyánkkal. A kutyusunk sajnos betegség miatt sűrűn látogató vendég az állatorvosnál. Kontrollra járkálunk havonta, hogy az állapotát szinten tartsák. Vért vesznek mindig. Nézik az értékeket, és úgy emelik, illetve csökkentik a gyógyszerét. Havonta kell kiiratnunk gyógyszert is. Itt ismerik, itt tudják mi a baja, itt mérnek mindent, és itt ápolták mikor kiderült a betegsége.


Mi nagyon szeretnénk elköltözni innen. Én ragaszkodom az állatorvosunk miatt, hogy Budapest szélére, illetve Pest megye, ami még azért közel van a mi orvosunkhoz. Párom viszont Debrecenbe, és hasonló helyekre szeretne költözni.


Mivel nagyon ritka betegsége van a mi kutyusunknak, és ezt az állatorvos is megmondta, így semmiképp nem szeretném más orvossal kezeltezni. Az meg nem annyira jó ötlet, hogy havonta 300 km fel Pestre, és 300 km vissza vidékre. Mellesleg a kutyánk sem szeret autókázni. Fél, mert tudja, hogy az orvoshoz megyünk, ahol neki fájni fog a vérvétel. Meg, ha ne adj isten rosszul lesz, akkor sem lenne megoldás több száz kilóméterre költözni.


Ti elmennétek messzebbre? Bíznátok az idegen orvosban?


2018. okt. 10. 14:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%
Jó állatorvos vidéken is van, csak meg kell találni, pont mint Pesten. Ez engem nem akadályozna.
2018. okt. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
100%
Hát nem irigyellek...nagyon nehéz dolgod van..A barátnőddel beszélgetnetek kéne hogy mennyire fontos nektek az a kutyus..Nyilván neki sokkal sokkal jobb lenne ha nem költöznétek viszont ez a kapcsolatotokra is rámehet ha a barátnőd nagyon szeretne költözni..Én mindenképpen maradnék ennél az orvosnál aki ismeri a baját...De ez kettőtók döntése
2018. okt. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Persze tudom hogy van. Eszembe sem jutott, hogy csak itt van jó állatorvos. Csak nekem az első az az lenne ebben a helyzetben, hogy előre egyeztetni az ottani állatorvossal, átküldeni minden leletet, véleményt kérni, elmondani mihez van szokva a kutyánk stb.

És fogalmam sincs, hogy essek neki ennek az egésznek. Ha megbíznék egy másik állatorvosban, és tudnám, hogy 0-24ben lehet odamenni akkor nem haboznék én sem.

2018. okt. 10. 15:02
 4/14 A kérdező kommentje:

Én vagyok a női tag :)

Mindkettőnknek nagyon fontos a kutyánk.

Párom is belátta már, hogy jobb lenne a közelben valahol, de azért még nézegeti Debrecent, Hajdúszoboszlót.

2018. okt. 10. 15:06
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Mi a betegsége?
2018. okt. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Addison kóros. - aki nem ismeri, én sem tudtam miaz, amíg nem mondta el az állatorvos, annak mondanám, hogy mellékvese betegség. Nem termel bizonyos hormonokat a szervezete.


(Több kérdést tettem már fel, de kifejezetten az Addison kór betegség után senki sem tudott mit írni, de megértem, mert állatnál nagyon ritka)

2018. okt. 10. 15:22
 7/14 Hovarju ***** válasza:
100%

Ha már megvan, hogy hová fogtok költözni kérjetek segítséget a mostani állatorvostól. Vagy úgy, hogy Ő ajánlón valakit a környéken, vagy úgy. hogy ti keresetek orvost és megkéritek lépjen kapcsolatba vele és mondja el a tapasztalatit, szokásait.


A kutyust meg esetenként vigyétek autóval sétálni, kirándulni, olyan helyre, ahol jó dolgok érik és akkor kevésbé fogja megviselni az autózás, ha nem csak az orvoshoz köti az utakat.

2018. okt. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyobb városba költöztök, biztosan lesz állatklinika, ott pedig megvan minden felszerelés, ami kellhet. De persze ezt neked kell tudnod.
2018. okt. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Simán

Több kutyát kezenlek Addison kórral. :)

2018. okt. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem lehet akadálya a költözésnek. A kutya betegsége, és a megfelelő kezelés ismert. Innentől kezdve, bármelyik tapasztalt, jól felszerelt rendelővel rendelkező állatorvos megfelelően ellátja a kutyát. Ilyen esetben a diagnózis felállítása a nehéz, de ez már megtörtént.
2018. okt. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!