Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csak akkor eszi meg az idős...

Csak akkor eszi meg az idős yorkim a saját kajáját, ha valamelyikünk ott van, miért?

Figyelt kérdés
Éhes, de addig nem áll neki amíg ott nem maradok a konyhában vele. Ha elmegyek akkor lefekszik a helyére. Idős kutya, külön eszik a többiektől mert már nincs foga és puha kaját kap, amit a többiek befalnának fél perc alatt. Csak ezt a puha kaját nem hajlandó nélkülünk megenni. A száraz ami mindig lent van abból szokott csipegetni. Már váltottunk, az előzővel valóban gondok voltak, azt még kézből se ette, de ezt magától eszi, de csak akkor ha ott van valaki vele.
2018. okt. 14. 00:17
 1/4 A kérdező kommentje:
Voltunk dokinál, idős és azon kívül, hogy nincs foga, nincsen semmi baja
2018. okt. 14. 00:18
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos az én yorkimnak is kihullott pár foga,szerintem a száraz tápot hanyagolni is fogom valamennyire,nem ilyen kaja kell neki amit nagyon rágni kell,kezd idős lenni ő is.Az enyém még úgy eszik hogy csak akkor,ha nem nézek oda,nem vagyok ott :) Viszont 1-2 szer már előfordult hasonló,hogy akkor evett csak,amikor a közelben voltam.Én a helyedben nem is adnék neki kemény kaját ha nincs foga.Nem hiszem hogy jó ha lenyeli mindig egyben,egyszer majd csak megfullad.Az lehet az oka ennek,hogy akkor érzi biztonságban magát,ha van valaki mellette,talán így jobban mer enni,nincs egyedül,kell már neki a társaság.És mivel több kutya is van,talán így tudja ha te ott vagy,más nem ehet a kajájából,nyugiban van.Próbálok csak kutya fejjel gondolkozni :)
2018. okt. 14. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

A száraz a többiek miatt van lent, ennyire külön már nem tudom etetni őket. (Amúgy nagyon apró szemű a száraz) Csak az öregnek szoktam úgy adni, hogy reggel, délután lerakom neki és a többieket addig elzárom, mert az öreg túl "udvarias" és odaadja a fiataloknak a kajáját, ha nincsenek elzárva vagy nincsenek rájuk figyelve. Este meg külön rakom a többiektől a konyhában (saját helye van ott) és lerakom a kajáját is, hogy hátha alapon eszik az éjszaka, de nem. Ha hajnalban bemegyek hozzá felpattan a helyéről és úgy eszik mint akit hetek óta éheztetnek, de ugyan ez van, ha más megy vízért lefekvés után a konyhába.

A külön alvást nem tudom megszüntetni, mert van egy kis "majom" yorkim aki nem szereti ha vele alszik az öreg és neki megy az éjszaka. És a kis fogatlan oroszlánom meg nem tudná megvédeni magát.

2018. okt. 14. 02:44
 4/4 anonim ***** válasza:
Akkor érzi magát biztonságban. Külön kellene tartani a másik kutyáktól, mert lehet nekimennek, és megölik amikor nincs ott senki. Egyébként az én öreg yorkim 15 évesen már csak kézből eszik. Le kell darálni neki csirkehúst, és egy kis rizzsel bekeverni.
2018. okt. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!