Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyus lenne nekem...

Milyen kutyus lenne nekem ideális?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kutyust szeretnék magamnak de mindenképpen olyan fajtát akarok választani amely jól érzi magát azon körülmények között amit biztosítani tudok!


Kertes házban élek így a kutyusnak nagy mozgástere lenne viszont relatív kevés időt tartózkodom otthon így a kutyus sok időt töltene a család többi tagjával. Ezért fontos hogy barátságos nyugodt fajta legyen amely jól kijön egyéb állatokkal főleg macskákkal mert abból is rendelkezünk 4 megtermett példánnyal. Elég sokat túrázom és futom ezért olyan fajtát szeretnék amit magammal tudok vinni futni és nem okoz neki gondot 10-20 km futás.


Köszönöm a segítséget.


2018. okt. 14. 15:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Szia! Szerintem menj be a közeletekbe lévő menhelyre és nézz körbe. Ott ismerik a kutyákat, igy tudnak majd segiteni. Illetve a helyedben kolyok kutyat nem vinnek haza mert mint emlitetted keveset vagy otthon, egy felnott kutyaval kevesebb teendo van mint egy kolyokkel.
2018. okt. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam én is, mármint hogy menhelyről hozok kutyust de előtte szeretnék tájékozódni hogy melyik lehet megfelelő. Másrészt pedig fel kell készülnöm lelkileg mert ha oda megyek akkor szívem szerint az összeset elhoznám haza!
2018. okt. 14. 15:54
 3/11 anonim ***** válasza:
95%
először vizslát ajánlottam volna, viszont a vizsla elég hiperaktív, nem elég a néha néha túrázás, minden nap sétáltatni kell. A labrador vagy a goldi jó lenne szerintem, állatokkal jól kijönnek, igazi családi kutyák, a mozgásigényük kicsivel alacsonyabb, és jól tudnak alkalmazkodni. Ha a család minden nap tud játszani vele és legalább minden másnap sétáltatnátok (naponta azért jobb lenne), akkor a heti pár túrával és futással kiegészítve jól érezné magát nálatok.
2018. okt. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
87%

Menhely, álatmentős fb oldalak, "rendbetett" , felnőtt kuytusokkal vannak tele, akiknek már ismert a hozzáállása a családhoz, más állatokhoz. Én ott kezdenék szétnézni.

Fajtára nekem a labrador ugrott be, vagy vizsla (drótszőrű), vagy goldie. De ne most télre "szerezd" be , ha kinti lesz, inkább tavasszal.

2018. okt. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

#1 ez nem feltétlen igaz, mivel a menhelyi kutyákat elég sűrűn rehabilitálni kell, bár egyetértek veled valamilyen szinten, egy kölyök rengeteg törődést igényel.

kérdező nem elrettenteni akarlak, csak azt szerettem volna mondani, hogy egy menhelyi kutya nagyon ritkán nem igényel különösebb rehabilitációt. Ugyan annyira zsákba macskák mint egy szaporított kutya, csak örökbe fogadni némileg jobb és legalább oltva, chipelve kapod.

2018. okt. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ezek a fajták nekem is beugrottak, de lehet valami kisebb testű terelő kutyus kellene mondjuk bolder colli.
2018. okt. 14. 16:04
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
a bordernek ennyi mozgás és foglalkozás nem lesz elég.
2018. okt. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

A border collie különösen sok munkát és odafigyelést igényel. Nem ajánlom.

Esetleg spániel?

2018. okt. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
4%
Semmilyet. Az emberek 99%-a nem ert a kutyakhoz. Nyilvanvaloan te sem. Nem kell meg tobb hulye, aki nem tudja, hogyan kell nevelni egy kutyat.
2018. okt. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Bordert ne, mert ennyi foglalkozás mellett a fejedre nő. Labradort, sheltie-t, vagy skót juhászt, ha eleget tudod fárasztani. Ha örökbe fogadsz, fajtamentéstől, vagy ideiglenes gazdától tedd. Ezek általában szocializált, rehabilitált, orvos által ellenőrzött kutyák. A sima menhely lutri, kezdőknek nem ajánlott, hacsak nincs rengeteg időd, és profi segítséged. Jobban is ismerik a kutyákat azok akik velük élnek, és többet tudnak mondani a természetükről, mint egy kenneles menhelyi kutyáéról. Ha nincs konkrét fajta álmod, akkor nem érdemes 100-200 ezret kiadni egy kutyára, inkább valamilyen fajtajellegű keveréket válassz.
2018. okt. 15. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!