Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya lenne az ideális?

Milyen kutya lenne az ideális?

Figyelt kérdés

Van már egy kutyám itthon, menhelyről fogadtuk örökbe 6 éve, most 10 éves. Szeretnék még egy kutyust hozni a menhelyről, ahova jelenleg is járok önkénteskedni. Vannak kiszemeltjeim, de nagy a dilemma. Van egy nagyon aranyos, játékos, ugrálós, kicsit neveletlen kutyus, viszont megadó típus, szófogadó, keresi az ember társaságát. Picivel nagyobb az enyémnél, 2 éves. Van egy idősebb, 8 éves, szintén akkora, mint az enyém, viszont elég domináns, lépten-nyomon területet jelöl és nagyokat kapar utána, illetve nem is nagyon érdeklődik felém, viszont ő nyugodt típus. És van egykét kisebb teremtű (nem sokkal az enyémnél), akik visszahúzódó, félénk kutyusok, bizalmatlanok az emberrel szemben. Meg hát vannak az olyanok, akik folyamat pörögnek, nyüszítenek, nem bírják a bezártságot vagy egész nap futnának, én meg emeletesben lakom, nincs udvar.

Az én kutyusom ugye idősebb, nyugis, de barátságos, játékos, viszont nem szereti, ha a fejére ugrálnak.

Nem tudom, szerintetek ki lenne a legjobb döntés?



2018. márc. 25. 15:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
19%
Honnét tudjuk, hogy Neked mi az ideális?
2018. márc. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%
Egyszer vidd el a menhelyre a kutyádat, és próbáld meg a saját kutyádat, és a kiszemelt kutyádat együtt elvinni egy sétára. Ha megtűrik egymást, vagy játszanak, az jó jel.
2018. márc. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
rendben
2018. márc. 25. 15:49
 4/11 A kérdező kommentje:
De nem merem levinni, mi van ha egyből összeugranak? Nagy ott az izgalom meg minden, lehet teljesen másképp viselkedne más szituációban.
2018. márc. 25. 16:00
 5/11 anonim ***** válasza:
95%
És lepontoznak, mert megkérdezem, hogy honnét kéne tudni, hogy neki mi az ideális.. könyörgöm, hol írja a srác/lány, hogy neki milyen személyiségü kutya kell?...
2018. márc. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
100%
Én vagy a 2 éves vagy a 8 éves kutyust választanám akik ki vannak zárva azok a kis termetűek akik nagyon hiperaktívak mivel említetted, hogy a kutyád idősebb nyugisabb. De ha ez a kettő között kéne választani akkor a 2 évest vinném haza, mert az a korából adódóan több ideig lenne veled és játszani is tudnának a kutyusoddal de ha a te kutyád már úgymond "nem bírná" a túl sok játékot akkor rá tudnál szólni, hogy hagyja abba (mert ugye említetted, szófogadó) és egy kis neveléssel meg is értené szerintem.
2018. márc. 25. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszi.

A kistestűek nem hiperaktívak, vagyis nem látom rajtuk. Inkább félős, visszahúzódó, bizalmatlan.

2018. márc. 25. 16:27
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen el kéne vinned a kutyádat. Náluk is van olyan, hogy nem szimpik egymásnak. Ilyen esetben egy elkerített részen érdemes összeengedni őket, amit még nem ismernek (tehát nem egymás területén, hanem semleges terepen vannak) és készen kell állni, hogy agresszió esetén közbe tudj lépni. Jobb engedni, hogy a kutya válasszon társat,mert a későbbiekben nagyon megnehezíti a dolgodat, ha a kutyák balhéznak egymással.
2018. márc. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi.
2018. márc. 25. 18:52
 10/11 anonim ***** válasza:
Szia! Én a félénkebb kutyát választanám a helyedben :) . Írtad, hogy az emberekkel bizalmatlan. Szerintem egy ember és egy állat között a legfontosabb a jó kapcsolat és a bizalom. Az a kutyus biztosan rájönne, hogy nem kell félnie az emberektől, és akkor ha sétáltatod nem bújna folyton mögéd és nem nyüszítene ha meglátna egy embert. Szerintem egy kutyának bíznia kellene az emberben elvégre a kutya az ember legjobb barátja. Én a helyedben őt választanám :)
2018. márc. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!