Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta kutya lenne...

Milyen fajta kutya lenne ideális számomra?

Figyelt kérdés

Én egy sportos kutyát szeretnék, akivel hosszú túrákat lehet tenni, szeret úszni, és egészséges.

Amennyiben a fajtája megfelel neki, akkor őrző-védőzni is vinném, a kutyasuli alap, már kiskorában is járnék vele.

Fontos, hogy a hideget és a meleget is jól viselje.

Rengeteg időm van rá, nem kell egyedül lennie max. 1-2 órára.

Nem számít, hogy családi vagy egygazdás, nem kell egy golden retriever típusú "mindenkit szeretek" kutyának lennie.

Mindenféleképpen egy megbízható kennelből, törzskönyves kiskutyát szereznék be.



2018. okt. 10. 13:16
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Ez kimaradt:

Kinti-benti kutya lenne, akármikor bejöhet majd, nagy udvar van, és nem okozna gondot akár az egész napot a lemozgatásával és lefárasztásával tölteni.

2018. okt. 10. 13:20
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ausztrál juhász? :)
2018. okt. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Tudnál írni hozzá egy "ajánlás"? Miért pont ezt a fajtát, van-e tapasztalatod velük stb.

(Természetesen utánanézek,aminek tudok, de ha van velük tapasztalatod jó lenne hallani.)

Köszönöm a választ!

2018. okt. 10. 13:39
 4/14 A kérdező kommentje:

Egyébként bennem eddig a Beauce-i juhászkutya és a Malinois merült fel.

Még nem említettem, van már pár évnyi kutyás tapasztalatom, keményfejű Német juhásszal és vadászkutyákkal, illetve keverék kutyával.

2018. okt. 10. 13:42
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Csak a kutyám egyik kutyahaverja egy nagyon jófej és lelkes ausztrál juhász. Imád sportolni, a gazdival lenni, bírja a hideget és a meleget is. De nem az a nyomulós fajta, mint egy golden. Szerintem nagyon szépek, borzasztó okosak, fegyelmezettek is tudnak lenni.


Nekem egy keverékem van, és alapvetően a keverékeket szeretem, de az aussie belopta magát a szívembe :)

2018. okt. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi kutyás tapasztalatod van?

Ha az ÖV csak esetleges, akkor a vadászkutyák közül szerintem több is szóba jöhet: erdélyi kopó (tapasztalat nem árt), vizslák (a hidegtűrés kérdéses), vagy - ahogy előttem ajánlották - valamelyik terelőkutya (pumi, mudi, border collie...), azt nem tudom, ők hogy állnak az úszással.

Ha ÖV-t is szeretnél: a snauzerek nem tudom, hogy szeretnek-e úszni, német juhász jó lenne, csak az egészség miatt jól meg kell nézni a kennelt és a felmenőket, belga juhászok (mind a 4) ők inkább munkakutyák (főleg a malinois), úgyhogy sokat és aktívan kell dolgozni velük, tapasztalt gazdát kívánnak, a beauceronra, hovawartra is nagyjából igazak ezek.

2018. okt. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Kb. 8 évnyi kutyás tapasztalatom van, ÖV-et nagyon szerettem csinálni a Német juhászommal, a munkakutyákat is kifejezetten kedvelem. Rengeteget utazok (kutyával, lakóautóban), és mindenfelé túrázok, hegyet mászok, jelenleg nincs másik kutyám, sem kisgyermekem.
2018. okt. 10. 14:30
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddig érkezett ajánlásokat.
2018. okt. 10. 14:31
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

#6 így jár az, aki egy időre félbehagyja az írást és nem frissít küldés előtt :).

A malinois nagyon dolgos, nem elég a futás, munka is kell neki. Van ismerősöm, aki komolyabban dolgozik velük, sok munkával kincset érnek. Beauce-iból talán még a malinál is kevesebb van itthon, elég kevesen tenyésztik. Ha komolyabban kutyáznál és e között a két fajta között ingadozol, akkor esetleg érdemes lehet megkeresni Leczki Saroltát. Neki mind a két fajtával komoly tapasztalata van, a munkával meg pláne (nála nem az ÖV a hangsúlyos, de a komolyabban ÖV-ző malis ismerősömnek tőle is van kutyája)

2018. okt. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Nem gond ha külföldön kell megvásárolnom, a korábbi kutyáim között is volt akit nem idehaza vettem (uhh, de rosszul hangzik így).
2018. okt. 10. 14:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!