Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ebben az esetben ki lenne a...

Ebben az esetben ki lenne a hibás?

Figyelt kérdés

Ma épp sétáltam az utcán és láttam egy aranyos pici yorki szerű kutyust összevissza szaladgálni. Hirtelen azt se tudtam ki a gazdája mert össze vissza szaladgált póráz nélkül. Szembe jött még messzebb egy közepes termetű kutyus akit a gazdája megállított és szorosan maga mellé húzott amikor meglátta a kiskutyát aki mindenkihez oda rohant. Gondolom a közepes testű kutyus gazdija tudta hogy az ő kutyusa nem barátságos más kutyákkal vagy bármi probléma volt a kutyussal és szerette volna elkerülni a kiskutyát. Mikor már a kiskutya nagyon közel ért a másik kutyushoz a közepest kutyust felmelte a gazdája hogy ne tudjanak érintkezni és akkor már ott ugrált a kiskutya a lábánál. Kétségbeesetten tőlem kérdezte a gazda hogy enyém-e kiskutya (nagyon figyeltem azt hihette az enyém), de nem az enyém volt. Mint kiderült az előttem sétáló babakocsit toló 50 év körüli nénié volt. De még akkor sem reagált amikor a másik gazda felvette a kutyusát és kereste a gazdát hogy vigye onnan a kutyáját. Egy kis idővel mikor már távolabb ért a babakocsis néni szólt a kutyájának jöjjön. Addig ott ugrált a kiskutya.


Ha a nő nem veszi fel a kutyusát és megtámadja a kiskutyát akkor ki lenne a hibás? Ha esetleg nagyobb kutyája lenne és nem bírja felemelni a nő és szétkapja a kicsit akkor ő lenne a hibás mert megtámadta a kutyája a kicsit? Vagy ilyenkor mivan?

Ezen elgondolkoztam mert a jövőben szeretnék nagy termetű kutyust de én nem szeretném hogy minden póráz nélküli kutya oda jöjjön hozzánk és nagy valószínűséggel menhelyi kutyát szeretnék akik nem mindig barátságosak más kutyákkal.


2018. okt. 15. 19:03
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelmű, hogy a szabadon rohangáló kiskutya gazdája, mert bármilyen kicsi, a saját kutyája biztonsága érdekében akkor is pórázon kell sétáltatni.
2018. okt. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
6%

Az biztos, ha ilyen megbízhatatlan kutyám volna, mint a közepes testű, sétáláskor legalábbis volna nálam szájkosár, hasonló esetben legalább átmenetileg ráraknám. Legfőképp pedig igyekeznék neki mielőbb megtanítani, nézze levegőnek a többi élőlényt.

Ettől függetlenül jogszabályt a minikutya gazdája sértett, per esetén elég rossz pozícióban volna.

2018. okt. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%

Hol írt olyat a kérdező, hogy a közepes kutya megbízhatatlan lett volna?

Én csak azt látom, hogy a felelős gazda maga mellett tartotta a kutyáját.

Olyan kutya nem létezik, aminek 100%-osan és minden esetben kiszámítható a viselkedése, hogy egy bizonyos pillanatban egy bizonyos másik állatra hogyan reagál.

Még a legjólneveltebb kutyák is megijedhetnek, vagy próbálhatják megvédeni a gazdájukat.

Pláne egy yorkival szemben, ami felugrál mindenre és mindenkire.

Jog szerint is meg minden más szerint is a yorkis gazda volt a hibás, a másik gazdi pedig a lehető legjobban cselekedett, ez egyértelmű.

A póráz-törvény mindenkire vonatkozik, akkor is, ha a kutyája macskaeledelnek is kevés lenne.

2018. okt. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi
2018. okt. 15. 19:34
 5/10 anonim ***** válasza:
61%

Hát pesten szinte csak ilyen felelőtlen embert látsz! Póráz nélkül megy előttük 2 méterrel a kutya, utcán, bárhol. Jól van az úgy! A szájkosár nélkül még elmegy, na de póráz nélkül? Ja, ha kiszalad az útra vagy odamegy olyanhoz, aki retteg, az sem baj. Nagyon utálom ám az ilyen embereket. "az én kutyám sosem szalad el" ja, majd lesz egy egyszeri alkalom, valaki rálép az meg odakap... És ki lesz a hibás? Vagy kiszalad az útra, egy sofőr elrántja a kormányt, balesetet okoz és lehet nézni.

Amúgy nem biztos, hogy azért vette fel a nagyobb kutyát a gazdi, mert egyből támadt volna a kisebbre vagy épp emberre. Nem minden kutya viseli jól a kis mitugrász ölebeket

2018. okt. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
52%

Egyértelmű, hogy a törpe gazdája volt a hibás. Póráz nem volt, a kiskutya odapofátlankodott mindenkihez, a nő nem figyelt a saját kutyájára, a nagyobb kutyát viszont pórázon vezették és a gazda igyekezett elkerülni a konfliktust.

Az ilyen kis fifikék -sokszor vitatkozó- gazdáinak mindig azt mondom, hogy jobban jár a zokniszerű ölebe, ha én rakom arrébb, mint ha cafatokra tépik az agresszívabb kutyák (sajnos van pár ilyen itt a lakótelepen). Az enyéimre fújnak a hiperizgága törpék gazdái (két staffim van... Igazából két birkám. :D ), mindig kapom az ívet, hogy "Az én Bencuskám/Szamócám/Fügécském nem agresszív, csak fél az ilyen hatalmas kutyáktól!" Ja persze, azért csíp a kutyáim orrába meg a bokámba, mert fosik. :D

2018. okt. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
71%

A törvény szerint ki lenne a hibás vagy az emberek szerint? A törvény szerint nagy valószínűséggel a póráz nélkül szaladgáló kutya gazdája. Szerinte viszont a másik kutya gazdája a hibás, mert bántotta az ő édes, kicsi kutyuskáját, aki csak játszásból és puszta barátságból morogta, harapta meg a nagyobb kutyát (ha észreveszi egyáltalán, hogy mi csinált az ő kis kutyusa). A többi ember szerint pedig a fene tudja. Sokan hajlamosak a nagyobb kutyát egyből agresszívabbnak is tekinteni (ahogy a feketét is).

Velem már sokszor előfordult az, hogy póráz nélküli kutya odament az enyémhez (pórázon járunk, kicsit süket szegény). Az, hogy az egyik kutya pórázon van, a másik pedig anélkül, az már önmagában növeli a balhé valószínűségét. A sajátomat ismerem annyira, hogy tudjam, kb. milyen esetekben kell morgásra számítanom, de a másik kutya ismeretlen, sokszor még a nemét sem látom. A "kedvenc" párbeszédem: - Kan? - Tessék? mondom: -Fiú kutya? - Nem bánt! - De fiú? De a kutyáját nem hívja vissza, aztán ha balhé van, az én kutyám a vadállat. Olyan is volt, hogy a kisebb kutya pofán harapta az enyémet (szerencsére nem támadott vissza), a gazda ezt nemhogy nem vette észre, hanem amikor érdeklődtem az oltási könyvről, akkor azt is vitatta, hogy az övé harapott. Jeleztem neki, hogy valamitől lett a kutyám pofáján egy friss, vérző, harapott seb. Nem volt komoly, én sem pattogtam nagyon, csak vegye már észre, ha valakit megharap a kutyája!

2018. okt. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
A yorki gazdája a hibás ha esetleg a pórázon tartott kutya odaharap. Egy gazda nélküli kutya izgatot állapotban az ember felé rohan ezt egy másik kutya tekintheti tamadásnak is. Nekem nagy testűm van de nem engedem oda idegen szabadom rohangaló kutyákhoz pedig nagyon barátságos mert a másik kutyaban nem bizom akár mekkora is. Lehet hogy a yorki 2 kilo az enyém 50 de elég egy összeverekedés és lehet onnétól az enyémnél viselkedési gondok lesznek amiket majd heteken keresztül korrigálhatok. Csak gazdis, egészséges, szocializált kutyákkal engedem haverkodni. Póráz pedig igenis kell a kutyara főleg ahol többen is vannak. Én is elengedem a szántó föld mellett, a parkba a többiekkel vagy hazának este az utcába ahol mindenki ismeri (falu). De ha már többen mászkálnak az utcán vagy több az autó pórázon tartom (elengedve is mellettem jön) mert más emberek szamara megnyugtatóbb hiszen nem tudhatják hogy barátságos.
2018. okt. 16. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Egyértelműen a yorkie gazdája a hibás....

Mi is jártunk már pont ugyanígy. Nagyon kellemetlen, amikor rajtam ugrál a jack russel terrier, miközben csattan a foga a levegőben. És nem, nem tettem le a kutyámat (pedig 30kg), mert ha baja lett volna úgyis mi húztuk volna a rövidebbet :/

2018. okt. 16. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Egy alapvetően barátságos kutya is támadhat, ha ő pórázon van, a másik meg szabadon, és a szabadon grasszáló kutya belemászik a szájába. Naponta átélem ezt a szitut, szépen megyünk pórázon a városban, közeledik egy kutya, gazdi lemaradva, telefonál, zenét hallgat. Próbálom magamra vonni a kutyám figyelmét, hogy el tudjunk haladni mellettük (láthatja is a gazdi, ha érdekelné, hogy nem akarunk barátkozni - ilyen felállásban meg pláne), de a kutya csak jön-jön. Eljutottam odáig, hogy nem érdekel már, elzavarom, ellököm, arrébb biccentem a kutyát, dobbantok és kiabálok h menj innen! A gazdi persze felháborodik, hogy merek hozzáérni a kutyájához. Meguntam. Én tőlem elüttetheti a kutyáját bárki, legyen csak póráz nélkül, nem érdekel, ha ennyire nem képes a saját kutyája biztonságáért megtenni, hogy megfogja egy anyagdarab végét. De az én rehabilitáció alatt lévő kutyámhoz ne merje odaengedni, és máséhoz sem, legnagyobb taplóság.
2018. okt. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!