Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ki a hibás ilyen esetben?

Ki a hibás ilyen esetben?

Figyelt kérdés
Állsz a kereszteződésben, elsőbbségadás kötelező, várod hogy kihajthass. A közeledő autó jobbra indexel, jelzi, hogy be fog fordulni oda ahonnan te ki akarsz hajtani, ezért elindulsz. Erre csatt, belédmegy, nem hajtott le, ő csak kint hagyta az indexet. Kit hoznak ki hibásnak?
2018. júl. 26. 13:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Tiéd a felelősség. Nem tudhatod, hogy azért indexelt-e, mert a kereszteződés után meg akart állni.

Annak azért fel kellett volna tűnnie, hogy nem lassít kanyarodás előtt. Nem szokás 50-60-al jobbra kis ívben kanyarodni.

2018. júl. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
74%

Akkor balról jött az autó, és jobbra kanyarodás helyett egyenesen ment?


Elvileg a másik a hibás, gyakorlatilag ha nem tudod bizonyítani, hogy a másik indexelt (pl. tanu, fedélzeti kamera), akkor te leszel a hibás. A másik biztosan nem fogja elismerni, hogy kint hagyta az indexet.

2018. júl. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
0%
Mindkét fél hibás.
2018. júl. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Hú, akkor ez három különböző válasz eddig, nem csoda ha engem is elbizonytalanított :).
2018. júl. 26. 15:44
 5/14 anonim ***** válasza:
Aki nem adta meg az elsőbbséget!
2018. júl. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
De itt az az elbizonytalanító, hogy a jobbra lekanyarodó és a kikanyarodó nem is kerül elsőbbségi/alárendelti viszonyba egymással, mert nem keresztezik egymás útját.
2018. júl. 26. 16:09
 7/14 anonim ***** válasza:
76%

De igen, mert a védett úton haladó egyenesen ment.

Egyébként nem csak indexet nézünk, hanem a másik haladását is figyeljük!

2018. júl. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
50%
Imádom az ilyet. Miből telt volna megvárni, hogy beforduljon/elmenjen? Nem a lámpákat, táblákat nézzük csak, hanem az egész közlekedési helyzetet. Imádom amikor nekem piros, áll a kereszteződésben a kocsisor merőlegesen velem, zöld lesz nekem a lámpa, de az előttem lévő sor nem halad, a mögöttem lévő meg már dudál, hogy miért nem megyek. Mert a balfax csak azt látja, hogy HŐŐŐ ZŐŐD A LÁMPA GENYÓÓÓ, az már nem érdekli, hogy nem tudok elindulni, mert áll előttem egy autó :D Ez is hasonló. Te leszel a hibás, mert nem fogja bevallani, hogy indexelt, így az lesz, hogy nem adtad meg az elsőbbséget. Ami igaz is, mert csak a lámpára figyeltél, nem pedig a közlekedésre is.
2018. júl. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Ismerős esetében azt büntették, aki kihajtott az indexelő elé. A biztosító is csak az indexelőnek fizetett. Lepontoztátok itt azt/azokat, akik ezt a választ adták. Nekem mindegy, csak nem baj, ha azért figyeltek erre. Ez csak tanács, én megtanultam más kárán.
2018. júl. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Azt felejtik el, hogy a védett útvonalon haladónak elsőbbsége van. Attól függetlenül hogy hogy közeledik: indexel vagy nem, kilinccsel előre, vagy alacsonyan repülve... mindegy, el kell engedni.
2018. júl. 26. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!