Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Normális ez a kutyámnál?

Normális ez a kutyámnál?

Figyelt kérdés
Van egy rottweiler kutyám (nőstény,2,5 éves)A kutyámat tavasszal sétáltattuk akkor abbahagytuk,mert lejárt az oltása.És az állatorvos 2 hónapig hazudott,hogy ekkor jön,meg amakkor jön stb.De végül eljött és újra bírtuk sétáltatni apával a kutyust.Pár napja újra sétáltassuk rendszeresen.De amint haza érünk,ugye le szedjük róla pórázt,akkor kb.5 percig simogassuk.Aztán meg rögtön megy inni HIDEG vizet.Szerintem nem jól van,hogy rögtön iszik.Ez normális?Mit tegyek?

2018. okt. 16. 20:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%
Dehogynem normális! Nem sétált 2 hónapig, ha most nagy körre viszitek, elfárad. Ráadásul neki sem tesz jót most ez a hőingadozás. Hagy igyon szegény ha szomjas!
2018. okt. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Séta után alap, hogy isznak a kutyák!
2018. okt. 16. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2018. okt. 16. 21:27
 4/12 anonim ***** válasza:
50%

Séta után normális, hogy nekiesik a víznek. Az enyémek is egyből a vízhez szaladnak.

Viszont azt nem szabad engedni, hogy nagyon nagyon sokat igyanak séta/futás után. Alap, hogy többet iszik ilyenkor, mint napközben mikor megszomjazik.

Nekem állatorvos mondta, hogy ahogy embernél úgy állatnál sem egészséges, hogy lihegve megigyon egyszerre sokat, főleg hideget. (Nálunk sajnos volt már ebből hányás)

Én nem szólok bele, hogy mennyit isznak a kutyáim, egyedül futkározás után figyelem a víz ivás mértékét. Ha soknak vélem, akkor elcsalom valami finommal, vagy bármivel. Utána úgyis iszik amennyi kell neki, csak egyszerre ne sokat, és legyen benne szünet.

Ez saját tapasztalat + állatorvos tanácsa volt nekünk

2018. okt. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm #4 én is valami ilyesmire gondoltam,hogy nem szabad adni nekik sok vizet.Köszönöm a választ :)
2018. okt. 16. 22:55
 6/12 anonim ***** válasza:
45%
Hadd igyon! Képzeld nekem is rotim van, ha hazajövünk nagy sétáról neki áll inni. Talán tegyél elé mikor hazaértek friss vizet - az nem túl hideg - és hagyd inni! Legfeljebb kihányja ha túl mohón iszik, de innia kell ha szomjas. Mi ebben a nem normális? Azonkívül, hogy fél évig senki le sem tojta sajnos!!!
2018. okt. 17. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Hagyd inni ha szomjas. ha te szomjas vagy nem annyit iszol amennyit jólesik?! Ne kínozd a kutyát, hagyd inni!!!!!!!!!!!
2018. okt. 17. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Az enyém is iszik séta után, néha még séta közben is, mert ha 1 óránál hosszabb útra megyünk, akkor szoktam vizet is vinni. Úgyhogy szerintem normális, de ha nagyon hideg a víz (pl. frissen engedted nyáron a csapból), akkor az nem tesz jót a torkának.

A "lejárt az oltása" témához: az oltás nem úgy működik, hogy utána 365 napig véd, de a 366. napon már nem, hanem úgy, hogy az idő előrehaladtával egyre kevésbé véd, de ez az idő hónapokban, években mérhető. Elég nagy ráhagyással számolnak, ezért (is) kell évente oltani. Nem tervezhetik úgy a kötelező oltások rendszerét, hogy ha feledékeny gazdi és késve oltat vagy peches a kutya (pillanatnyi immunrendszeri zavar), akkor már veszélyben legyen az állat és a környezete. Ahhoz túl komoly dolog a veszettség!

2018. okt. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
De,ha az ember fut vagy sétál akkor ki van melegedve,és már számtalan esett volt pl.focisoknál,hogy edzés után ivott hideg vizet és meghalt.Szerintem ez a kutyáknál is így van. #8 azért nem vittem akkor sétálni mert,ugye nem volt beoltva,és ha sétáltatom és csak úgy megharap valakit,akkor:pénzbírság,börtön stb.Pedig a nyugodt,engedelmes kutya.De ha akkor is megharap valakit akkor mi lesz te nagy okos?
2018. okt. 17. 13:45
 10/12 A kérdező kommentje:
És még azt szeretném ehhez hozzáfűzni,hogy ahol én lakom ott csak egy állatorvos van.Aki az egész településnél ő az egyetlen állatorvos.Másik állatorvos pedig az nagyon messze van.
2018. okt. 17. 13:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!