Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Normális ez a kutyámnál?

Normális ez a kutyámnál?

Figyelt kérdés
Van egy rottweiler kutyám (nőstény,2,5 éves)A kutyámat tavasszal sétáltattuk akkor abbahagytuk,mert lejárt az oltása.És az állatorvos 2 hónapig hazudott,hogy ekkor jön,meg amakkor jön stb.De végül eljött és újra bírtuk sétáltatni apával a kutyust.Pár napja újra sétáltassuk rendszeresen.De amint haza érünk,ugye le szedjük róla pórázt,akkor kb.5 percig simogassuk.Aztán meg rögtön megy inni HIDEG vizet.Szerintem nem jól van,hogy rögtön iszik.Ez normális?Mit tegyek?

2018. okt. 16. 20:57
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Meg neki ellőtte mindig van friss víz.És mik ezek a beszólások "hadd igyon szegény ha szomjas". Először is kimondta,hogy nem itatom,másodszor normális válaszokat kértem,harmadszor séta után bármikor ihat,ahogy az előbb mondtam MINDIG VAN ELLŐTTE VÍZ.Ezt a választ a gyengébb fel fogásúaknak írtam,akik a lényeget a szövegben nem tudják elolvasni!
2018. okt. 17. 13:54
 12/12 anonim ***** válasza:

"De ha akkor is megharap valakit akkor mi lesz te nagy okos?"

Az van, hogy ha megharap valakit közterületen, akkor akár van veszettség ellen oltva, akár nem, elővesznek. Ha nincs oltva, akkor azért is, viszont a jogszabályban az van, hogy évente kell oltanod. Nem 365 naponta, hanem adott naptári évben. Ha kereken egy évet néznének, akkor az összes olyan faluban mehetne a büntetés, ahol összevezetéses oltást tartanak és 365 napnál több telt el köztük vagy ahol a kutya oltását az állatorvos betegség miatt elhalasztotta. Ennél az oltásnál bőven van tartalék a rendszerben, nem véletlen, hogy több országban, ahol az utóbbi időben nem volt veszett állat, 3 évente kell ismételni.

2018. okt. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!