Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sokat ugrál. Egyfolytában...

Sokat ugrál. Egyfolytában ugat, ha a szomszéd hazaérkezik. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nyáron kaptunk egy kiskutyust menhelyről, előtte kóbor kutya volt. 4 hónaposan került hozzánk, most már fél éves, látszatra vizsla keverék lehet. Kertben tartjuk.

A helyzet az, hogy eléggé kezdők vagyunk kutyanevelés szempontjából, és félek, hogy nem fogjuk tudni rendesen megnevelni. Eléggé nehezen tudjuk fegyelmezni. Rengeteget ugrál, erről nem tudtuk eddig leszoktatni. Próbáltam már ezeket: figyelmen kívül hagyom, leszidom, csak úgy otthagyom, megfogom a grabancánál, leszorítom a földre, vagy ha abbahagyom, dicsérem. Tényleg elég széles skálán. Úgy olvastam, hogy a kiskutyáknál gyakori, és majd "kinövi", tehát ez még nem is annyira nagy aggodalom, inkább csak azért fontos, mert van egy kisöcsém, akit könnyen ledönt a földre.

De a nagyobbik gond, az a szomszéd. Tudni kell róluk, hogy eddig semleges viszonyt ápoltunk, de aranyosak voltak mindig, ha beszélgettünk. Nekik is van egy kutyájuk, csak ő hamarabb volt náluk, és már idősebb is - illetve tenyésztőtől szerezték.

Történt egyszer, hogy Zarának (kutyánk neve) adtak egy jutalomfalatot, és akkor kezdődött... Amint hazaérnek, vagy elindulnak otthonról, BÁRMIT csinálnak kint az udvaron, egyfolytában ugat rájuk a kutyánk! Nagyon magas, olykor nyüszítős hangon, addig ugat, amíg kint vannak.

Az a helyzet, hogy amikor kimegyek leszidni, azt a fegyelmezést alkalmazom, hogy megfogom a grabancánál és felemelem, vagy pedig befogom a száját egy fél percre, vagy ötvözve a kettőt. Első pár alkalommal egész jól bevált, utána csak egy 10 perccel később mert újra ugatni, De most már meg sem hatja. Sőt, már számít erre, és elrohan mellettem. Nemsoká egy hnapja, hogy ez megy. A szomszéd ma már ránk szólt, hogy neveljük már meg a kutyánkat, mert nem lehet az, hogy sosincs nyugalmuk!

Szeretném a tanácsotokat kérni! El vagyok keseredve, mert a szüleim "feladós" típusok, és akár vissza is vinnék őt a menhelyre, ha sokáig folytatja, amit én nagyon nem szeretnék!



2018. okt. 17. 18:31
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Hat ez hosszadalmas. Elso korben, legyel te a vezeto. Ilyen hogyan legyek falkavezer cikkeket olvass. Masreszt faraszd le. Nem napi 10 perc. Napi 2 ora intenziv agyi es testi farasztas. Hidd el, nem lesz ereje ugatgatni meg kotekedni. De addig is, ha csinalja, vagj melle (ne hozza!) egy kavicsokkal toltott flakont (mondjzk 15 db kavics, csak az aljara). A hangtol kizokken, es ossze fogja kotni egy ido utan, hogy nem jo dolog a szomszedokat csesztetni.
2018. okt. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!! Ezt mindenképp kipróbálom
2018. okt. 18. 06:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!