Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csirke, pulyka comb kutyának?

Csirke, pulyka comb kutyának?

Figyelt kérdés
Nagyon jó áron arulják nálunk a boltban, fagyasztva és ugy gondoltam csak jobb ez nekik mint a sok gagyi táp. Mennyit adhatok nekik belőle?
2018. okt. 17. 18:38
 1/6 anonim ***** válasza:

Mekkora kutyák, milyen idősek?

Barf-ra szeretnél átállni?

2018. okt. 17. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

11 év 8-9kg 6 Év 15-20kg és 4év 28-30 kg

Nem szeretnék rá át állni két naponta főzve gondoltam nekik adni, hogy a téli időszakban ne soványodjanak vagy gyengüljenek le. A legnagyobb tavaly tél végére nagyon rossz állapotba került hiába etettek szegényt.

2018. okt. 17. 19:04
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Mit adnál mellé? Tápot? Ha igen, milyet esznek?

Viszonylag könnyen ki lehet számolni, mennyi fehérje zsír kell a kutyáknak és az alapján belőni, hogy mennyi hús kell nekik + amit hozzá tennél. Rizs?

2018. okt. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Főzve tilos, mert úgy a csöves csontok törése veszélyes a kutya gyomrának, belének! Nyersen adhatod neki, de nem kaphatják csak ezt. Ne gagyi táppal etess, hanem normálissal! Ne az ételen spórolj!
2018. okt. 18. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Tartó csontot sem főve sem nyersen nem adunk. Pláne pulykát, iszonyat erős a csontja.
2018. okt. 18. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha normális minőségű tápot kapnak, akkor semmi bajuk nem kéne,hogy legyen tavaszra.

Ha mindenképpen hússal/csonttal akarod kiegészíteni a kajájukat:

-főzve semmilyen!! csontot nem adunk,mert szilánkosra törik

-nyersen sem adunk tartócsontot (lábak,szárnyak)

Ha adni akarsz nekik vmit csontosnak jó a csirkenyak. Húsnak a disznón kívül bármi. (Nyers disznóhús=aujeszky kór). Bár csábítóak( ár szempontjából) a különböző szívek,zuzák,májak ezek nagyobb mennyiségben hasmenést okoznak.

Én nem vagyok a nyers és a táp keverésének a híve,de ha már megteszed legalább ne ész nélkül. Érdemes lenne utánanéznek,hogy valamelyik barfos bolt nincs e a közeledben, vagy nem e szállít oda ki. Állati fogyasztásra szánt húsokat elég olcsón lehet szerezni pl. csirkenyesedék 450ft. De remek húslelőhelyek a piacok is. Nálunk darált pulykát 450ft/kg ért lehet venni.

2018. okt. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!