Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sheltie kölyök kutyus mellé...

Sheltie kölyök kutyus mellé milyen másik fajta kutyát ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Melyik kutyus passzolna hozzá? :)


A Sheltie elég nehéz eset, legalábbis a miénk. Nagyon okos, de rengeteg gondozást, törődést és tanulást igényel. Ezzel nincsen semmi gond, ezt vállaltam mikor beleszerettem, és hazahoztam. :)

Álltalában elég szófogadó, korához képest nagyon ügyes.


Szerintem nagyon jót tenne neki egy társ, imádja a környéki kutyabarátait is, és mikor elmegyünk itthonról legalább nem lenne/lennének egyedül.


Olyan kutyust szeretnék, aki olyan energikus mint ő, mert 5x megyünk le egy nap, akkora mint a miénk, vagy egy picit nagyobb. Fajtatiszta, ne legyen túl szaporítva. Panelházban lakunk, de zöld övezetben, rengeteget foglalkoznék vele is. Kutyaovi, kutyaiskola alap. Az fontos, hogy ne legyen energikusabb mint egy sheltie (pl border collieval nem bírnék el :))


A sheltink 4,5 hónapos, kan kutyus. Nem tudom hogy szuka vagy kan kutyus lenne jobb választás mellé, de egyenlőre a szuka felé hajlok. Természetesen nem akarom keresztezni őket.


Köszönöm előre is a válaszokat!



2018. okt. 19. 10:56
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Szia, kedves válaszoló!


Nagyon köszönöm a terjedelmes választ, hálás vagyok érte! :)

Édes lehet a snauczered, és örülök hogy neked jó véleményed van róluk.

Az én kutyám a világ legmakacsabb kutyája, domináns, féltékeny, sértődékeny, de persze közben imádnivaló, már nem tudnám elképzelni nélküle az életemet, és imád engem. De bekell vallanom őszintén, elég nehéz vele, komoly következetességet és odafigyelest igényel. Ha ugyanannyira kell szigorúan nevelni a másik kutyust, az nem baj, az megy mert ezzel a kis pimasszal is megy. Viszont ha melósabb mint az enyém, azt már szerintem nem bírnám, valamit biztos elrontanék.

A pénzel viszont nem lesz gond, ezzel nem azt mondom hogy gazdag vagyok, (habár tök jó lenne.. :D) mert nem vagyok, de sporolós vagyok, szépen összegyűjtöm bármennyi legyen a pénzösszeg.


Shiba inu nagyon szép, de biztos hogy akkor egy tapasztaltabb gazdát követel.

Ausztrál juhásszal vannak tapasztalataim, szerintem betudnám vállalni, de gondolom akit én ismerek egy nyugodtabb jellemü kutyus, szóval atgondolom még.

Pembroke meg iszonyatosan cuki, ő azért benne van a top 3ban, ha mellette döntünk akkor a világ végére is elmegyek érte. :)

Labrador az egyik álom kutyám, a szőr hullás nem gond, de tényleg jóval nagyobb mint a Sheltie.

Basenji pedig szerintem gyönyörű, kár hogy úgy olvastam hogy ritkán kötődik az emberhez :(

Whippeteket is ismerek, nagyon édesek. :) ő is a topban van.

Alopekisz Görögországban van, és Görög viszonylag közel is van hozzánk. Van egy görög ismerősöm, aki tud tenyésztőt.:)

Amerikai eszkimó és bearded collieről már letettem, a ferjem kiszavazta őket sajnos... :s:)

Drót szőrű meg a ferjem kedvence, ezért ezt is átgondoljuk.


Hát még meglátjuk. Én nagyon szeretem a ritka kutyafajtákat, pl itt a környéken egyáltalán nincsenek sheltiek.

Mindenesetre a Sheltie se olcsó kutya, és nem bánom hogy mellette döntöttünk, hiaba melós. :)

2018. okt. 20. 13:06
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el, ha egy Border sok lenne, akkor egy Aussie-val idegileg tönkretennétek egymást. Az általad felsorolt fajták közül a Whippet tűnik a legideálisabbnak, viszonylag kis mozgásigényűek, napi 1-2 kiadós futtatás, sprint mellett kanapékutyák.
2018. okt. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Egy kis helyzetjelentést hoztam, hátha valaki követi ezt a kérdést. :)


A whippet szerintem is nagyon jó választás lenne, de tényleg majd csak később.

Volt nálunk most 2 napig egy 3 éves csivi szuka kutyus, nem sokáig vokt itt de azért meglepődtem a tapasztalatokon. :)

A csivi azonnal megtámadta a sheltiemet, érdekes,mert egyébként nagyon barátságos más kutyákkal.. :S

Habár biztos csak a területet védte, mert sokat van itt, tesóm kutyusa.

Na de ezt a Sheltim sem vette félvállról, a támadást követő 2napban folyamatosan ledominálta (persze nem hagytam verekedni, meg alfahímest játszani) nem hagyta enni se, se játszani más kutyákkal a sétákon. Jó nyilvánvalóan ezt nem ő döntötte el, én letiltottam erről a viselkedésről, de elég nehéz volt leállítani. Szóval szegény csivi, végülis beadta a derekát és megadta neki magát, annál szemetebb akart lenni az én kutyám.

Ha megsimogattam vagy enni adtam a csivinek, azonnal féltékeny lett és bántani akarta.

Szóval huh, még sokat kell fejlődnöm nekem is kutyanevelés téren, és neki is kell még idő, és nem tudom most mit szeretnék.

Lehet megelégszem egy kutyával. :)


Köszönöm a válaszokat!

2018. okt. 22. 11:16
 14/17 anonim ***** válasza:

Igen, ez probléma a domináns természetű kutyáknál. Ezért van, hogy domináns kutya mellé nem tanácsos sem túl megadó, sem túl domináns egyedet venni. Szóval náluk nagyon oda kell figyelni, hogy milyen társat kap, de nem lehetetlen. Egy jó társítás aranyat ér.


Viszont én azt tanácsolom, hogy még várj a másik kutyával, előbb a kis sheltievel járj kutyasuliba, nevelgesd. Majd ha úgy érzed, hogy a helyzet magaslatán vagy és a kutya és te is készen állsz egy másik ebzetre, akkor kezdj el nézelődni kennelek után. Amennyiben megvan a szimpatikus kennel, a tenyésztőnek mindenképp mondd el milyen a sheltied. Jó esetben, a tenyésztő (amennyiben rendes, lelkiismeretes) olyan kölyköt fog ajánlani, aki illik hozzátok és nagy eséllyel jól ki fog jönni a sheltievel.


Addig is további jó kutyázást és élvezd, hogy még csak egy kutya szemétkedik veled néha :D !

2018. okt. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Igen, egy ideig biztos elég lesz neked őt nevelni, de majd ha sikerült egy jól nevelt kutyát faragni belőle, akkor egy megfelelő párosítással nem lesz nehéz dolgod.
2018. okt. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

köszi a választ! :)


Igen, igazad van! Megkell találni az arany középutat, másképp nem menne a sheltimmel. A gyengét sajnos szadizza, a dominánsabb pedig őt szadizná. Majd idővel, ha már teljesen kialakult minden, ő is már egy picit megnyugszik (ivartalanítás lesz).


Egyébként igen, ő elég szemét, de leginkább másokkal,vagy más kutyákkal, nem velem. Engem szeret.:D

Azért van, hogy velem is kekeckedik, ha hívom nem mindig jön vissza, de amúgy elég kezelhető ahhoz képest, hogy milyen fiatal. :)


Köszönök minden választ, további szép estét nektek. :)

2018. okt. 22. 16:22
 17/17 anonim ***** válasza:

Nemhogy van itthon prembroke welsh corgi tenyésztő, nem egy, de ráadásul az egyikük olyan, akinek a kutyusai fajtatörténelmet írnak, éppen a napokban is, ugyanis a Cruftson tőlük való, tehát magyar tenyésztésű kutya nyert osztályt!

Ha corgit szeretnél, akkor a Born to Be kennelnél érdeklődj, ha valaki, ők meg tudják mondani, illik-e hozzátok ez a fajta. [link]


Őszintén szólva, én úgy értelmeztem, egy sheltie-nél kevésbé élénk és pörgős kutyát szeretnétek azért, na most ez egyedfüggő is, de aussie és beardie is nagyon pörgős. Collie-ra, mármint skót juhászkutyára nem gondoltál? Mivel a felsorolásodból úgy látom, a kissé nagyobb termet nem akadály, szerintem meg kellene fontolnod. Rájuk nem mondhatod, hogy nem illik hozzátok, ha egyszer sheltie-tek van, egyébként nagyon-nagyon sok helyen tartják együtt ezt a két fajtát.

2018. okt. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!