Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen gyakran ellenek a...

Milyen gyakran ellenek a szukák? Átver a tenyésztő?

Figyelt kérdés

Segítsetek kérlek, bár azt hiszem, hogy én is tudom a választ...

Lefoglaltam egy kiskutyát, aki szeptember 22-én született. Most nézegettem a képeket a tenyésztőnél, és belefutottam, hogy rakott fel az előző alomról képet, és írt is hozzá, és ott a születési dátum május 13. A szülők elmondása szerint ugyanazok mindkét alomnál. Én ezt sehogy nem tudom összerakni, nem jönnek ki a dátumok...jó ez így?


2018. okt. 19. 22:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Milyen kennel ez?
2018. okt. 19. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem szeretném kiírni a nevet addig, amíg nem bizonyosodtam meg az igazamról.
2018. okt. 19. 22:55
 3/10 anonim ***** válasza:
93%
Olyan helyről ne vegyél kutyát, ahol évente két almot is lehoznak egy szukától. Biológiailag képes rá, de ez se a szuka, se a kölykök egészségnek nem tesz jót.
2018. okt. 19. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
De képes 4 hónap múlva újra elleni? Elvileg annyi van a két ellés között. Tehát nekem ez önmagában sántít. Az a jó, hogy adtam foglalót, gondolom azt buktam. Bemutatott minden papírt, tenyészszemlét, törzskönyveket, tényleg mindent.
2018. okt. 19. 23:01
 5/10 anonim ***** válasza:
97%

Azért a 4 hónap nekem is sántít. Akkor szinte rögtön egyik alom után kellett tüzelnie a szukának és befedeztetni, amit normális tenyésztő nem csinál, mert a szuka szervezetét nagyon leterheli, ezáltal a születendő kölykök is nehezebben fejlődnek rendesen.


A papírok meg semmit nem bizonyítanak. Attól, hogy van pár szép törzskönyves, tenyésszemlés kutyája, nem biztos, hogy lelkiismeretes tenyésztő, mert a papírok csak a kutyák származását, tovább tenyészthetőségét bizonyítják, nem a tenyésztő munkáját. Náluk is sok a kontár, aki szerint ha van tk meg tenyésszemle, akkor már bármit megtehet és nem lesz szaporító.


Azért kérdezz rá erre a tenyésztőnél, kíváncsi lennék mit hoz fel magyarázatnak.

2018. okt. 19. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Jól megnézted a májusi alom évszámát? Nem tavalyi?
2018. okt. 19. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudod a nevét, érdemes esetleg rákérdezni a fajtaklubnál, hogy hogyan állnak az alombejelentők.
2018. okt. 20. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
87%
Most jól le leszek pontozva, de még az sem jelent semmit, ha egy tenyésztő 2 almot hoz létre egy éven belül. Lehet, hogy oka van rá, de utána minimum 1, de inkább 1,5-2 évig pihentetni kell a szukát. Kérdezz rá a tenyésztőnél. Azt is erdemes megnezni a honlapon, hogy ettől a szukától 2017-ben született-e alom.
2018. okt. 20. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi Mindenkinek! Utána fogok járni, ha átvert (márpedig szinte biztos), akkor visszalépek és visszakérem a pénzt. Kérdés, hogy ezt hogyan veszi, de ha nem adja vissza, akkor biztosan feljelentem csalásért. Tulajdonképpen mást áru és másra kért pénzt, mint amit állított, ez csalás.
2018. okt. 20. 06:45
 10/10 A kérdező kommentje:
Visszanéztem, nem elírás a dátum, teljesen egyértelműen idén májusra írja az előző alom születését.
2018. okt. 20. 07:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!