Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Boxer kutyások 12-hetes...

Boxer kutyások 12-hetes kölyök nagyon sovány mit tegyek?

Figyelt kérdés

9-hetesen Mestertenyésztőtől hoztuk,tizedik héten zöldes volt a kakija és royal c boxer táptól nem gyarapodott csak nőtt. Székletvizsgálatot csináltattam neki-kiderült orsóférges amit valószínűleg még az anyjától kapott... (!)

Emellett falta a saját kakiját amiről mára sikerült leszoktatnom.

Nagyon elkeseredett és csalódott vagyok. Eddig minden kölyköm gyönyörű volt! Folyamatosan féregtelenítem és royal c boxer tápból 3*⅞-at kap mérőpohár szerint.

Milyen tápra váltsak? Milyen húst főzzek?

Aki tud segítsen.


(Ne a normális tenyésztővel jöjjön senki mert ha tudnátok kitől vettem és mennyiért meglepődnétek. )-Állatorvos szerint a féregpeték két hét alatt kelnek szerencsétlen kiskutyából meg kifejlett 10-12cm férgek ürültek....



2018. okt. 2. 13:19
 1/7 anonim ***** válasza:

Féregtelenítést ismétlitek, ugye? Csak a kikelt férgeket írtja, utána még kelnek ki az akkor petében lévő férgek, ezért mindenképpen újra kell kezelni még mielőtt ismét szaporodóképes férgek lennének a kutyában.

Vitamin kúra esetleg?

2018. okt. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hány kiló most a kutya? Illetve hogy nőtt a súlya, mióta nálad van?

Érdemes lenne a tápot lecserélni valami jobbra (akár olcsóbbra is mint a rc).

Képed van róla?

2018. okt. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
73%
Közben gyorsan megnéztem az etetési útmutatót, te most 252 grammot adsz neki, de a 3 hónapos 32 kiló felnőtt súlyra napi 340 grammot írnak. Itt már van 15%-nyi eltérés, ami szintén okozhat fogyást vagy nem megfelelő ütemű növekedést.
2018. okt. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A tenyésztő mit mond? Mielőtt hozzád kerül már féreghajtva kellett volna, hogy legyen az anyával együtt.

Valami probiotikumot adnék neki, hogy rendbejöjjön az emésztése, jó pl. a Probiovet, Synbiotic DC. A féreghajtó se tesz jót a bélflórának.

Főtt rizs + főtt hús mehetne neki, aztán valami jó minőségű kölyöktápra váltanék. A Royal drága, de nem a legjobb.

2018. okt. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 lugoka ***** válasza:
100%

Ha befejeztétek a féregtelenítést és tuti nincs több, akkor csináltatnék egy vérképet, labort hogy nincs-e valamilyen nyomelemből vagy vitaminból hiánya. Kakievésnél elsők között ezt is érdemes megnézetni.

A probiotikum is jó ötlet, de azt azért beszéljétek meg az orvossal is. Néha okozhat hasmenést. Ha jó kedélyű a kutya váltsál nyugodtan RC-ről, sőt szerintem is ajánlott, nekem se bírta a kutya :( A lényeg, hogy rontsd le a kajája minőségét olyan értelemben, hogy csökkentsd a fehérjét, akkor nem fog olyan gyorsan nőni, de csak ésszel. Ja, és szerintem ne keverd a tápot más kajával, tudtommal más az emésztési ideje és máshogy hasznosul. Megkavarhatja a kutya emésztését.

2018. okt. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ.


#4. Probiotikumot a Synbioticot

1,5 hete kapja.+amíg rendbe nem jön egy emésztés elősegítő kapszulát adott az orvos.

Folyamatosan féregtelenítve van.


A tenyésztő mikor mentünk a kiskutyáért és kérdeztem miért nincs a kiskönyvbe a féreghajtó matrica kétszer kihangsúlyozta, hogy ebben a kölykökben tuti nincs féreg!-Ő az orvosával spéci szerb féreghajtót használ!


Most, hogy menjek neki egy mindenki álltal felkapott közkedvelt tenyésztőnek? -,hogy baxki'eszméletlen férges a kutyád -tegyél már valamit!


Mi fissen építettük a kennelt, betonoztunk-frissen gyalult fa stégszerű burkolattal fedtük a területet pont ezért, hogy ha hozzuk a kiskutyát ne szedjen fel semmit!

Éjjel lakásban van, ugye én mindent sanyitollal fertőtlenítek.

Utcán nem volt a kutya.

Tuti, hogy hozta a bélférgeket szegény kis kölyök.


Remélem semmi egészségkárosodása nem lesz mert akkor borítom a bilit,cikket íratok róla a Blikkbe vagy nem tudom...

Imádom ezt a kiskutyát bele őrülnék ha baja esne!

2018. okt. 2. 21:56
 7/7 anonim ***** válasza:

Remélem rendben lesz a kölyök, de ahogy látom jól gondját viseled és orvos is látja, úgyhogy szerintem nem lesz gond. Kitartást!

A tenyésztővel mindenképp beszélnék, akármilyen nagy, híres kennele is van, ezt nem engedheti meg magának. Sőt, így, hogy jó híre van végképp nem.

Az én kutyám sose volt férges, de mégis mindig megkapja a féreghajtót 3 havonta. A kicsiket pont az ilyen helyzetek elkerülése végett többször is kell 8-10 hetes korig.

Ha nem hisz neked mutasd meg az orvosi leleteket. Hátha tanul belőle, és legközelebb figyel, esetleg kifizeti az orvosi költséget. Hiszen erről ő tehet, és ha nem akarja, hogy csorbuljon a hírneve akkor valamit tennie kéne. Ez az egész fura, mindenképp kérdezd meg hogy lehetséges ez.

2018. okt. 3. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!