Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyit költöttél eddig a...

Mennyit költöttél eddig a kutyád rá?

Figyelt kérdés

1-2 korábbi kérdés ihlette az én kérdésem. Azt hiszem nagyon sokan beleugranak a kutyázásba, anélkül, hogy bármi fogalmuk lenne, ez mennyibe fog kerülni. Mik a kezdeti kiadások, mik az állandók, illetve hogy felmerülhet váratlan helyzet is. Ismerősi körben több példa van arra, hogy a gyerek kutyát szeretne, meg is kapja és meglepődnek a szülők, hogy megint táp kell, minek megint oltani, minek állatorvos...


Érdekelne mennyi idős, milyen fajta, mik voltak eddig nagyobb kiadások? És hogy eddig kb. mennyit költöttél rá.


Az én kutyám 5 hónapos kau, vételár, oltasok, táp, kiegészítők, kutyaiskola eddig kb. 400 000 Ft volt. Nem a legdrágább táppal etetem.


2018. okt. 23. 17:07
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
84%

Törzskönyves közép schnauzer, most fél éves.

Ugye a kutya vételára: 150 000 ft.

Két oltással és chippelve kaptuk, szóval nekünk még be kellett adatni egy parvo oltást-3000ft (nálunk) , egy kombit-4000 ft és egy veszettségit-3000 ft.


Kezdeti felszerelések:

Amíg kicsi volt, mi csak ilyen olcsó kis gagyi cuccokat vettünk neki, mert tudtuk, hogy hamar kinövi, tönkreteszi.

Nyakörv+póráz: 700 ft (100-as boltból vettük)

Pár játék: kb. 1000 ft (ilyen kis gagyi latex játékok voltak, meg labdák)

Fekhely: nyáron hoztuk ezért csak egy plédet vettünk-800 ft

Tál: 300 ftos műanyagtál (x2, mert vízesnek is kellett szóval együtt 600)


Későbbi felszerelések:

Vettünk egy julius k-9 póráz-nyakörv szettet: 6000 ft

Egy esőkabátot: 2000 ft

Egy szövet kabátot őszre: 2000 ft

És egy téli kabátot: 3000 ft

Szájkosarat buszozáshoz: 400 ft

Keféket, fésűket: 2000 ft

Még egy k-9 pórázt: 2000 ft

Ezen felül pár gagyibb pórázt, nyakörvet: kb. 2000 ft

5 méteres nyomkövető pórázt: 5000 ft

És játékokat az elmúlt időszakban, tömérdek sokat, mert nálunk hamar elhasználódnak: kb. olyan 7000-8000 ftért

Új tálak: 2000 + 1000 ft

Fekhely: magunk készítettünk: 1500 ft volt az alapanyag

Ja igen és két k-9 hámot: együtt 12 000 ft a kettő


Eddig a kölyökkorin kívül egyszer kapott veszettségit: 3000 ft, plusz egyszer kombit: 4500 ft

(Majd két évesen esedékes a következő veszettség+kombi)

18 havonta minden hónapban 2000 ft-ért spoton: 36 000 ft

Ivartalnítva lett: 25 000 ft

Egyszer benyalt valami gyomor problémát: kikezelés kb. 30 000 ft

Egyszer valamelyik iskolás gyerek felzabáltatott vele valami maradékot amitől gyomorrontást kapot: 10 000 ft a vizsgálat plusz kezelés


Kutyasuliba járunk: 12 000 ft egy év (ez szuper ár szerintem)

Voltunk vizsgázni: 10 000 ft

Agility képzés: évente 10 000 ft


Táp:

3 havonta 18 000 ft

Carnilovet eszik kölyökkora óta


És még biztos van valami amit nem írtam le. Ezért mondom én mindig, hogy a kutyázás, ha rendesen csinálják, akkor drága hobby. Nem rendesen meg nem érdemes, szabad csinálni.

2018. okt. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Vètelàr: 150

Felszerelès: 80 ezer körül

Kaja: havi 10

Doki: 30 korul


Olyan 350-ben benne van. 10 honapos.

2018. okt. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
menhelyes 2 éve nálam, kb 1 millió. Leírni is fáj :D
2018. okt. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Amennyi pénz egy kutyára az élete során elmegy, abból szerintem autót lehetne venni. Csak van, akinek egy 20 éves Opel jönne ki, másnak pedig egy új Mercedes.

A goldenünknél ~5 éve kiszámoltam, hogy 50000 Ft/év az alap (táp+oltás+féreghajtó), azóta ez már inkább 60000 lenne + bolhanyakörv 4-5000 Ft, ezen felül a kutyaiskola 10-15000 Ft/hó volt, a jutalomfalatot nem tudom, a szigetelt kutyaház házi gyártmány, a felszerelés egy része megvolt a többi kutyánktól, de új nyakörvet, bőr pórázt, szájkosarat, kefét, hámot, játékokat kapott idővel (ez ma legalább 30000 Ft lenne szerintem). Kölyök korában az oltások többe kerültek, 12 éves kora után pedig az egészsége miatt járunk többet állatorvoshoz, ez havonta 4-8000 Ft többlet, de egy szavam nem lehet, mert soha sem volt beteges, pedig a mások által gyalázott "ismerősnek ellett a kutyája és ingyér' adott egy kölyköt" kategóriába tartozik (legalább tudtuk, hogy az anyát jó körülmények között tartják).

Nagyon durván becsülve szerintem az elmúlt 13 évben úgy 1,5-2 millió forintot költhetett el rá a család. Soknak tűnik, de más meg a cigire költi el ennek a többszörösét, nekem pedig a kutya jobban bejön stresszoldásra :).

A fentiekben nincsenek benne az olyan "úri huncutságok", hogy mennyivel került többe, ha valahova kutyával együtt utaztunk.

2018. okt. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
84%

Két kanapéamstaffom van, az idősebb 8 éves, őt tenyésztőtől vettem 2010-ben 150 ezerért, 5 hónaposan.

Állatorvos csak akkor látja, ha oltásra kell menni, illetve idén márciusban sajnos bekapta a rettegett gennyes méhgyulladást, ami 45 ezer forint volt. Más miatt sosem volt orvosnál, nagyon óvatos kutya, minden apró (fizikai) sérülést elkerül. :)

Nyakörvet akkor kap, ha épp kifogok egy remek akciót itt-ott, pillanatnyilag egy felesleges, egysoros fojtólánc (kb. 700,- ft.) és egy fényvisszaverős AniOne (kb. 2000,- ft.) nyakörve van. Póráza eddig 2 volt; az előzőt is én tettem tönkre, a mostani egy állítható Halti póráz, ez 4500 forint volt.

Fekhelyre nem kellett költeni, van egy öreg, zörgős fotelágy, amit imád. Ruha, cipő, csecse-becse nincs, minek?

Jutifalatból csak olyat veszek, ami full természetes, pl. szárított nyúlfül, bikacsök, pacal, malacorr. Ezekből egy nagyobb zacsi 2-3 ezer, egy hónapban elfogy 3-4.

A táp a legdrágább, igyekszem mindig a legjobbat venni, eddig az öreglány Brit Care-t evett, ami változó árú, attól függ hol veszem.

A másik marharépa 6 éves, purtiból kiemelt és 3 hónaposan az éhhalál elől mentett erőgép. Ő mindig Active tápot eszik (szintén Brit Care), ami drágább egy picivel. A herélése volt 5 éve 12 ezer, pici korában rengeteg vitamint, ásványi anyagot kapott, mert iszonyatosan girbegurba hátsó lábakkal került hozzám. Ez ment kb. másfél éves koráig, nagyjából 2-300 ezer forintot evett meg, hogy ma már agarakkal futhasson. :)

Nyakörv ugyanaz, mint a szukának, a póráz szintúgy. A fekhelyét a Kik-ben vettem 4 ezerért pár hónapja, addig az egyik fotelben aludt.

Bevallom, nem tudom megszámolni pontosan, mennyit költöttem rájuk. De minden forintot megér mindkettő. :)

2018. okt. 24. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Rotim van 2 éves. Pontosan nem tudom hiszen hiába számláznám ki neki. A vételárat inkább magamra költötem mint a kutyára hiszen nekem kellett a kutya nem én kellettem neki.

A tápja havi 13000Ft

Évente az oltások kb 10000Ft

Játékok (bár azt sem ő kéri) egy évbe kb 20000Ft

Spot on 3hónapra 20000Ft

Idén volt egy nagyobb kiadás, egy römgen 30000Ft bár a biztositó fizette.

Kb ennyi amit rendszeresen költök rá és eszembe jut. Váratlan helyzet esetére van pénz hiszen nem csak a kutyával történhet bármi szóval amúgy is kell féretett pénznek lenni egy háztartásba (persze ha van miből) szerintem + ott a biztositás (lakásbiztosításba van bent)

2018. okt. 24. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Nekem alapból kb.10 kutyám van már 35 éve.Mentett, kóbor, gazdátlan kutyák.Legkevesebb kutyalétszám ami tartósan/2 hónapig/volt, az 8 kutya, legtöbb 5 évig 12 kutya.

Mivel a létszám nem fix, újabb kutya bekerülhet tartósan, állandóra vagy átmenetileg, míg gazda nem lesz neki.

Vagy megöregszik és meghal, vagy betegség miatt.

Ha én ezt össze tudnám adni! Biztos gazdag lennék, ha nem fogadnám be őket.Felelőtlen emberek miatt.

De sose számoltam.Most elgondolkodtam, és a mostani helyzetet kiszámoltam.

Húst esznek,napi 12 Kg, zöldséget néha,Ecopet, Brit, vagy Susa tápot mellé,heti kb.10 kg.Ez kb.havonta 70 ezer.Mellé jön az éves oltás,féregirtás,gyógyítás-ha valamelyik betegen kerül hozzám.Plusz fekhelyek, télen kutyaházfűtés,pórázok, nyakörvek, bolhairtás,sampon,etetőtálak,fésűk, stb.Havi szinten biztos rájuk költök 100 ezret, fél fizetésemet.De én nem bánom, a fele elég nekem megélni.Éves szinten ez 1 millió 200, 35 év alatt.....?Az árak nem ilyenek voltak, tehát lehetetlen kiszámítani.De biztos hogy itt ahol élek, a legszebb házat meg tudnám venni belőle.

Minden alap dolog megvan nekik, de nincs eltúlozva semmi.Nem is tudnám se időben, sem anyagilag.

De nem is ezért tartom őket.Aki előre kiszámolja, mennyibe fog egy kutya kerülni, az inkább vegyen egy plüss kutyát.

Habár nekem van olyan rokonom, akiknek nem lett gyerekük, mert kiszámolták a gyerek 20 éves koráig, mennyibe kerülne a felnevelése, és inkább nem vállalták.És megöregedtek magányosan, és érdekes módon még annyi "vagyonuk" se lett, mint azoknak akik neveltek 2-3 vagy több gyereket.

Én így érzem jól magam, a pénz csak mint eszköz számít,alap dolgaim megvannak normálisan.

2018. nov. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!