Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Magyar kutyafajták közül...

Magyar kutyafajták közül melyiket vennétek, és miért?

Figyelt kérdés
2018. okt. 23. 18:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Erdélyi kopót, mert az tetszik.
2018. okt. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Metionin ***** válasza:
89%
Vagy erdélyi kopót vagy vizslát mert nagy testűek és tetszenek. Plusz sportolni is lehetne velük. Esetleg még agárt.
2018. okt. 23. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

mudit-sportolni lehet vele, elég eredményesen


kuvasz-az olvasottak és hallottak alapján tetszik a természete, nem kell sokat a szőrével foglalkozni és küllemre is tetszik


mindkettő benne van a távlati terveimben :)

2018. okt. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Magyar vizsla és mudi. A vizslának nagyon tetszik a külleme, szeretem a rövid szőrű karcsú típusú kutyákat, a mudinak pedig a jelleme és a habitusa tetszik, hasonlít a border colliéra ami pedig az álomfajtám (és a kutyám is).
2018. okt. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekkoromban komondorunk volt, s nagyon szerettem, csak az a bajom vele, hogy a szőre macera, ha azt akarod, hogy szép legyen. Kiskoromban nagyszüleim nem engedték a kutyát be a házba, így nem volt gond, hogy a komondor mindig koszos valamennyire, s bizony szaga is volt. Ettől eltekintve a jelleme, bátorsága, nyugalma, megbízhatósága számomra álomkutyává teszi.

Saját tanyámra azért nem a komondort választottam, mert nem érzek magamban elég erőt, hogy a szőrével foglalkozzam. Kuvaszom van. Nálam a kutya bejöhet, amikor csak akar, s napközben többet van benn, mint kinn. Így olyan kutyát akartam, amelyik nem hord be túl sok sarat, koszt a szőrével, és könnyen kezelhető a bundája.

Nem csalódtam a kuvaszban, bár szerintem keményebb kutya nevelés szempontjából, mint egy komondor. De abszolút jóindulatú, megbízható jószág, az életemet rábíznám, s tudom, hogy nem kellene csalódnom benne.

Ha még egy kutyám lenne, magyar agár lenne. Gyerekkorom óta rajongok az agarakért, s remélem, egyszer lesz egy ilyenem.

2018. okt. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is a mudit választanám. Tetszik a jelleme, csodás nézni ahogy dolgozik ráadásul.
2018. okt. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Mind! :D

Nahjó, Mudi, mert imádom, ragaszkodó, intelligens, gyönyörű, szófogadó, figyelmes!

Puli, mert a puli az puli. :D

Igazából tényleg mind, hiszen ezek a fajták valók nekünk magyaroknak, ide valók, ahogy mi. :)

(Persze nem azt mondom, hogy más fajtákat dobjunk ki, ne tartsunk, nem való nekünk, hanem, hogy a magyar fajták nekünk valók, kivétel nélkül. ;) Illenek hozzánk. )

2018. okt. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Kuvasz, imádom a jellemüket, hogy kicsit erősebb személyiség, jó velük dolgozni, volt már 2, tudom, nem sok, de nagy szerelmeim. Többi fajtával nincs sok tapasztalatom, de a pulik a szememben vagy nagyon szuperek vagy gyagyásak 😀
2018. okt. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Erdélyi kopót, mert bejön az önállóságuk, de sajnos a körülmények nem megfelelőek nekik :(. A vizslák nagyon szépek és természetre is bejönnek, de talán még a kopónál is aktívabbak. A férjem kuvasz-párti, méltóságteljes állatok, de én kevés lennék hozzájuk.
2018. okt. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Bármelyik nagytestű fajtát, kivéve a kuvaszt és a komondort (a szőrük miatt).

De főleg a kopó vagy a vizsla a favorit nálam.

2018. okt. 24. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!