Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miert vakarhatja es razhatja...

Miert vakarhatja es razhatja a kutyam a fulet?

Figyelt kérdés

3 napja rendszeresen tapasztalom

(4 honapos szuka tacsko). Lehet, hogy megfazott a fule? Vagy begyulladt esetleg por ment bele?

3 napja vittuk le eloszor setalni akkor asott azrtz gondolok a porra.

Milyen megoldas lehet ra? Csepp vagy kamilla? A kamillat ebben az esetben hogy kell hasznalni? Egy vattat finoman beaztatok es azzal torlom ki a fulet? Talan egy kicsit “szagos” is a fule de csak ha tenyleg kozvetlen a fulenel szagolom

Koszonom elore is a valaszt

Orvoshoz jovoheten viszem csak addig is szeretnek egy megoldast mert borzaszto azt nezni ahogy valargatja magat mert semmi nincs a fuleben


2018. okt. 24. 06:31
 1/5 anonim ***** válasza:
67%

Az ilyen lógós fülűeknek könnyen begyullad, de hiába gyulladáscsökkentő a kamilla, egy törölgetéstől nem fog helyre jönni, mert annyira nem tudsz benyúlni.


Egyébként a fülnek alap esetben is van egy szaga, egymásnak is azért szagolják a fülüket, mert sok infót hordoz.


Hogy embernek való fülcsepp jó e neki, vagy hogy a kamillát bele lehet e csepegtetni, azt nem tudom.

2018. okt. 24. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
51%
Az a baj lehetetlen elmondani, mutatni kéne mit kell csinálni.
2018. okt. 24. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
84%

Lehet fülatka is, attól rázhatja, vakarhatja, plusz attól szagosabbá is válik. Nem látsz benne fekete "piszkot"?

Bár nem tudom, hogy benti kutya lehet-e fülatkás, minden esetre én nem kísérleteznék emberi gyógyszerkészítménnyel, a kamilla nem árthat.

2018. okt. 24. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
51%
#3. voltam. Még az jutott eszembe, hogy a kamillás főzetet fecskendővel bele tolhatod a hallójáratába. Nem fogja szeretni, de baja nem lesz tőle. Látható helyen hiába mosogatod, mert ott belül, mélyen lesz a probléma forrása. Az enyém volt fülatkás mikor hozzám került menhelyről, és egy olyan szert írt az orvos, amit mélyre bele kellett spriccelni. Bedugni a flakon csövét a fülébe, és nyomni bele a lét. Szóval szerintem a kamillát ugyanígy bele lehet tolni, ha esetleg csak bele ment valami, ki is mossa. Csak arra figyelj, hogy a főzetet alaposan szűrd le, ne legyenek benne növényi darabkák. Talán érdemes lenne nylon harisnyán át szűrni.
2018. okt. 24. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
72%

Az én kutyám füle elég érzékeny. Volt már többször több okból begyulladva, sőt, toklász is volt már benne. Ezért én megtanultam, hogy nem kezelgetem otthon, hanem orvos. És mivel én sem 1-2 hét fájdalom után megyek, ezért a kutyámat is azonnal viszem, ha baja van.


Ha vattával kitörlöd a fülét, az kb halottnak a csók. Tudom, mert havonta tisztítanom kell. Speckó folyadékkal feláztatni a koszt, majd ezután alapos tisztítás. De ha már gyulladt, akkor nem elég kitisztítani. Az csak a megelőzés. Ha gyulladt, akkor a doki kitisztítja és lekezeli.

2018. okt. 24. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!