Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyaovi (suli 4 hónapos...

Kutyaovi (suli 4 hónapos kortól) megéri, vagy mit csináljak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nem ismerem a helyi kutyasulit. Az igaz, hogy ilyenkor érdemben nem tanulnánk semmit?

Mert szerintem már ideje lenne, behívás, apportírozás, séta, rangsor meg ezek megtanulása.


Agyi fárasztásként mit csináljunk?


Séták meg vannak, csak húz, játék gyanánt labdázunk.


Köszönöm a segítséget!

Kállay Zoliról van véleményetek? Vennék tőle könyvet, ha tényleg szakember és hasznos.


2018. okt. 24. 17:25
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Van ahol már rendesen tanulnak a kölykök is, de ez ritka. Általában az alapozás, előkésítés folyik, de bármiben adnak tanácsot a kölyökkel kapcsolatban.

Emellett a szocializáció szempontjából elengedhetetlen ez a kis lébecolás a kutyasuliban.

Szóval igen, érdemes járni.

És nem, egy kutya oktatása nem úgy működik, hogy nesze, bele a közepébe. Fokozatosan kell felépíteni, amit a jobb kutyasulikban tudnak és alkalmaznak.

Nem azt mondom, hogy kölyök ne tanuljon semmit, mert de, tanuljon, csak nagyon fontos, hogy ez hogyan történik.

Szóval tanácsolom, hogy járjatok.


Lehetnek jó könyvek, de amondó vagyok, hogy könyvből nem lehet megtanulni kutyátnevelni, főleg, ha figyelembe vesszük, hogy minden egyed más és mást is igényel.

Szóval inkább kutyasuli.

2018. okt. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nálunk volt a kutyaoviban a szocializáció mellett behívás, pórázon séta, ültetés, fektetés, szóval elég sok minden. Szóval nem igaz, hogy nincs érdemi tanulás. Egyébként én a szocializáció miatt vittem kifejezetten, mert a többit magamtól is meg tudtam tanítani, nagyjából már tudta is ezeket. Agyi fárasztásnak klikkerezzetek.
2018. okt. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nálunk a kutyaoviban főként közös játék volt a többi kölyökkel és közben magyarázták, hogy melyik kutya mit és miért csinál, illetve a behívást gyakoroltuk többször. Ezen kívül kevés és játékos alapozó feladatok voltak. Itt csak kölykök voltak a csoportban.

Fél éves korában átmentünk egy olyan suliba, ahol a kutyaovi is a rendes tanfolyam keretein belül zajlott, szóval együtt játszottak a nagyokkal, de a foglalkozásoknál a csoportok összeállításánál figyelembe vették a kort/koncentrációs képességet. Itt tanultak, de kevésbé intenzíven, mint a nagyok.

Szocializációs szempontból mindenképpen hasznos a kutyaovi és a gazda is sokat tanulhat közben. A mi kutyán fél éves korára tudta az alap dolgokat (behívás, ül, fekszik, marad, lábhoz...), de csak azért, hogy kamaszodva előadhassa, hogy mindent elfelejtett, szóval kezdhettük elölről ;).

2018. okt. 24. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mi rengeteget tanultunk, peresze több kisebb jászós szünettel volt megtarkítva az óra.

Behívást csináltuk a legtöbbet,mindenféle helyzetben. Közelről,távolról,fa mögé bújva,játékból kihívás, egyszerre több szabadon lévő kutya behívása.... Stb. Ez amúgy baromi hasznosnak bizonyult a későbbiekben.

Egyszerű alap egedelmesség közül:ül,fekszik,marad,láb melletti séta pórázon.

Sok gyakorlat szól a közönbösítésről, vagyis a feladatokat úgy kellett végrehajtani,hogy zavaró tényezők is voltak.pl. nagyon közel lévő kutya, hangos kiabálás,tapsolás,síp, zörgő gyerekjátékok tologatása...stb.

Sok bizalom építő feladad is volt pl. átlépés/átugrás a kutya felett ,amíg az ül/fekszik, mindenféle idegen tágyak megközelítése, átugrása...

Én nagyon hasznosnak találtam az egészet. Ezt más kutyákon látom,hogy a gazdi esküdözik,hogy "dehát otthon olyan ügyesen megcsinálta". Igen elhiszem. Azonban nagyon fontos,hogy a kutya mindenféle helyzetben hajlandó legyen követni a vezényszavakat és erre igazán jó a kutyaovi.

2018. okt. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!