Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Olvastam, hogy a Pedigree táp...

Olvastam, hogy a Pedigree táp egészségtelen. A Friskiessel mi a helyzet?

Figyelt kérdés
A kölyökkutyám eddig pedigreet kapott, és át szeretném szoktatni a friskiesre, de nem tudom, melyik az egészségesebb.
2010. jún. 24. 17:35
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
81%

a friskies ugyanaz. és mielőtt megkérdeznéd, a chappy is. és itt el is jutunk oda, hogy mindegyik, amelyiket megkapod a sarki boltban. menj el egy állatkereskedésbe, és kérdezd meg mit ajánlanak a kutyádnak.


Illetve rendelhetsz is: [link]

2010. jún. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem a kettő körülbelül egy kategória. Olvasd el az összetevőket. A kutya alapvetően ragadozó állat, ezért nagyobbrészt állati fehérjére van szüksége. Ehhez képest ezekben a tápokban főleg gabona, kukorica és más növények vannak túlsúlyban, hús meg kb. 4%.

De ha nincs pénzed drágább tápokra, akkor adhatod neki ezt is, csak valami tartalmas házikoszttal keverve (és itt nem moslékra gondolok). Szóval ne csak a tápot kapja.

2010. jún. 24. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
1%
Hány wattos? Dupla ventillátoros?
2010. jún. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
14%
Szerintem a Pedigree nagyon jó fajta,az egyik kutyám 6 éves,2 hónapos kora óta megvan,és legtöbbször Pedigree-t,Chappyt meg ilyen középkategóriás kajákat kap,és teljesen egészséges.A másik kutya 2 éves,ő is ugyanezt kapja.Habár az utóbbi hónapokban felső kategóriás tápokat kapnak,nem tudom,apum miért váltott,de nem bánom.Szóval a Pedigree és társai teljesen jó fajta tápok,nyugodtan add a kutyádnak:)
2010. jún. 24. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
89%
A Pedigree meg a chappy, meg friskies nem középkategóriások, hanem alsó. Középkategóriás pl a Purina DogChow, BioPlan, ProPlan
2010. jún. 24. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
74%
Bocs,elnéztem:)
2010. jún. 24. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%

Ez most olyan dolog hogy én sem eszem mindennap homárt meg kaviárt stb stb.Nem azt mondom hogy vegyél Coop-os meg Tesco-s kutyakaját!

Mindegyik kutyatápról olvastam már ezen az oldalon rosszat!De ha nagyon rosszak lennének biztos nem árulnák!

Pl (nem szerintem)

Pedigree :nincs semmi vitamin Friskies detto

Eukanuba:Állatokon tesztelik (még jó hogy nem emberen)

Royal Canin: nem fejlődik tőle rendesen

stb stb

Szóval tök mindegy mit adsz neki (pl ezek közül)!Én adok neki külön (is) vitaminokat és csonterősítőt is!Lekopogom nincs is baja Tőle!

Sőt megeszik az én kutyum bármit a kutyatáp mellett (Eukanuba)(dinnye,borsó ,morzsa tejbegríz stb stb)az állatorvos azt mondta nyugodtan eheti de adjunk neki Danone Activiát hogy jobb legyen az emésztése!

2010. jún. 24. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
50%

"De ha nagyon rosszak lennének biztos nem árulnák! "

Bocs de a mekdonáldc is árul "kaját" arról pedig köztudott hogy nagyon rossz.Én leginkább ehez tudnám hasonlítani a chappy-t és tásait , persze nem hal meg tőle a kutya , de egyáltalán nem égességes számukra.Olvasd el az összetevőit és ha azután is azt mondod hogy jó táp ..... akkor csak sajnálni tudom a kutyádat.

2010. jún. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%

Ezek nem középkategoriások,sőt.talán még az alsó kategoriában benne van!

Azért árulják,mert akkor cég,hogy hiába jelenti fel bárki úgyis megnyerik a pert.Ezen nincs mit ragozni.

Nincs benne 4% hús tartalom.

Tele van gabonával és színezékkel,szerinted ez kell a fejéődéshez?Ugyan ez van a médiában szereplő tápokkal!!

AZ ÖSSZESSEL /DARLING,CHAPPY,PEDIGREE,FRISKES/!!!!!

Azért ízlik sok kutyának,mivel teli van színezékkel,így johogy ízlik neki!Teis szívesebben eszed a jókis ízes csokit/chipszet stb,mint egy egészséges tápot,persze van kivétel nem ez a lényeg,az,hogy iszonyú egészségtelen és ha azt nézzem drága mivel semmi nincs benne és amennyit kéne neki adni annyiből kihozol egy középkategoriás tápot is,csak ha már sokat adsz belőle akkor nemis mondom milesz.


Ha nincs pénzed is tudsz venni:

Dog Chowot vagy a Happy Dog is jó,meg bemész egy kisállat boltba és megkérdezed mi olcsobb táp és jó minőségű

abból kevesebbet kell adni és ha nagy kiszerelésben veszed akkor nemis lesz ad drága + mellette ehet házikosztot is (risz,husi,tésztaféle,kisállat eledelesnél lehet venni szárnyt,nyakat,fejet,combot mindent és olcsó áron) ezt is főzhetsz neki heti alkalommal,csak kevés sóval meg fűszerrel).

Én ezt tudom mondani!És az,hogy 100 kutyából 10 kutya elél 10-12 évig Pedigreen az is megtörténik,de minek kockáztatni??

2010. jún. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%
kb minden olyan táp amit látsz a tv-ben reklámozni nem jó! ha táp akkor legalább prémium de inkább szuperprémium táp kellene, amik egyszerre nagyon drágának tűnnek, de sokkal kevesebbet kell adni belőle,mint ezekből a szemetekből. egyébként menj el az állatorvosodhoz,hogy ő mit javasol a kutyusodnak!
2010. jún. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!