Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti hogyan kezelnétek az...

Ti hogyan kezelnétek az alábbi viselkedési problémát?

Figyelt kérdés

Adott egy 14 hónapos border collie kan kutya.

Nem szapis, járt kutyasuliba (nem tükörbe), rengeteget van mozgatva és agyilag fárasztva. Engedelmességi feladatokat nagyon szépen csinálja. Ellenben ha sétál az utcán és meglát egy ismeretlen kutyát, elkezd torkaszakadtából ugatni, és teljesen kizár mindent és mindenki mást. Sajnos ilyenkor a gazdáitól semmilyen kizökkentésre nem reagál. Lehet őt rángatni a pórázán, a grabancánál, lenyomni a földre, rákiabálni, megbökni a hátsóját, akkor is folytatja az ugatást és nem zökken ki. Nem támad ki és nem is agresszív, amikor ilyenkor hozzáengedtek más kutyát elkezdett vele egyből játszani. Oktató kezében természetesen nincs ilyen probléma, bár ő erősebb kiállású. A gazdik minden más esetben rendesen tudják fegyelmezni a kutyát.


Ti hogyan kezelnétek a fenti problémát?



2018. okt. 27. 16:16
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
A fentieket csak pórázon produkálja.
2018. okt. 27. 16:38
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
Ha melletted marad és nem támad, akkor nincs gond. Ő csak ezzel köszön.
2018. okt. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
94%

#2 de ha neked "köszönne" így egy kutya akkor gondolom nem az lenne az első gondolatod hogy "dearanyos kutyi, köszön nekem" hanem inkább "miért nem neveli meg a gazdája azt az agresszív dögöt".

Az én kutyám dettó ezt csinálja és nem igazán kellemes....

2018. okt. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

#2 Ezt a viselkedési formát nem nevezném köszönésnek. Esetleg aranyosnak tarthatják mások,(még ha nem is az...) ha a 3 kilós Fifike csinálja, de amikor ezt egy 20-30-40 kilós kutya csinálja, pórázt húzva az már a neveld meg az agresszívt dögöt kategória mások szemében, még ha nem is azért ugat, mert agresszív. Sajnos eddig nem tudtam rájönni az ugatás valódi okára nála.


#3 Így van :)

2018. okt. 27. 17:48
 5/13 anonim ***** válasza:
78%
Viktoria Stilwell-féle módszerrel: amint kezdi a rinyát, sarkon fordulsz, és elindulsz vele visszafelé rohamtempóban. Ha visszavett, megint a másik kutya felé fordulhattok. Abban a pillanatban, ahogy ismét nekikezd a cirkusznak, már meg is pördülsz és elviszed az ellentétes irányba. Akár meg is rángathatod a pórázt, ha nagyon vehemensen arcoskodik. Néhány alkalom után le fog neki esni, hogy mi a probléma...
2018. okt. 27. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
57%

[link]


20. percnél a mutatvány.

2018. okt. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
53%

Nekem egy domináns mudi kanom van. Én megtanítottam rá,hogy utcán nem ugatunk pórázon. Először csak pórázrántás volt,ha megszólalt. Utána hangosabb rászólás,majd,ha nem hagyta abba,igen is lenyomtam a fejét az aszfaltra,és elmagyaráztam őkelmének,hogy ezt nem kellene.

Manapság,csak akkor szólalna meg,ha valamelyik házhoz új kutyát hoznak :). De rögtön emlékeztetem az uraságot a szabályokra. Muszáj szigorúnak lenni,ő egy nagy testű,magas mudi,kézben kell tartanom.


A 14 hónapos kutya mèg gyerek. Egy serdülő 17 éves fiúhoz tudom hasonlítani. Nagy a pofája,de amúgy még gyerek. Le kell állítanod ezt a viselkedést.


Hiába viszed oktatóhoz. Ezt NEKED kell elérned nála,hogy hallgasson rád! Kicsit légy szigorúbb hozzá.

2018. okt. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

#5 köszönöm, ezt még nem próbáltuk, holnap meglátjuk mire jutunk :)


#7 Viszonylag keményen van tartva, próbálunk az utóbbi időben ezen még kicsit keményíteni. A lenyomást már próbáltuk, de a földre nyomva is folyamatosan ugat, mivel ilyen módon folyton ő nyert, mert akármeddig volt lenyomva nem változott a viselkedése, így ezt a módszert ennek a problémának a kezelésére elvetettük, nem szeretném erősíteni abban, hogy ez jó és ő nyerhet. A pórázrántás meg se hatja ebben az esetben, a kiabálás csak akkor használ, ha messziről szúr ki valamit. Oktató nem volt háznál és nem is lesz, nem azt szeretném elérni, hogy nála működjön a kutya. Köszönöm a válaszod!

2018. okt. 28. 01:13
 9/13 anonim ***** válasza:
23%
miért vársz más ötletet, ha az oktató kezében a kutya tökéletesen működik? vele együtt kell kimenni sétálni, és a gazdával, másik póráz segitségével ott helyben oldják meg a problémát.
2018. okt. 28. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
A fajtát részletesen nem ismerem, de vannak olyan fajták amelyiknél ez teljesen normális. Ezt nevelni nem tudom hogy lehet e de nekem is hasonlóakat csinál a kutyám. (cane corso, ahogy olvastam neten ez náluk normális, elvileg) A normális szót úgy értem hogy vannak fajták amelyeknek alap beállás hogy agresszív. Az első amire gondoltam hogy valamelyik felmenő egy agresszív fajtábol való. Ha mégsem akkor egyszerűen csak domináns viselkedésű. Kanoknál ez gyakran előfordul hisz ők szeretnének lenni az erősebbek vagy hogy is fogalmazzak. Amiket tehetsz: szájkosár, olyan amibe nem bírja kinyitni a száját, esetleg nevelés azt úgy lehet hogy ráütsz egy határozottat vagy ha nem figyel többet is és érezteted vele hogy rosszat csinál (persze ugatás közbe hisz csak úgy érti meg miért szidod), de ha ez túl barbár mód neked, akkor megpróbálsz hozzá szokni vagy leszarni hogy ugatja. Ezek csak tanácsok voltak, kötöszködést köszönöm nem kérek.
2018. nov. 1. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!