Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti hogyan kezelnétek az...

Ti hogyan kezelnétek az alábbi viselkedési problémát?

Figyelt kérdés

Adott egy 14 hónapos border collie kan kutya.

Nem szapis, járt kutyasuliba (nem tükörbe), rengeteget van mozgatva és agyilag fárasztva. Engedelmességi feladatokat nagyon szépen csinálja. Ellenben ha sétál az utcán és meglát egy ismeretlen kutyát, elkezd torkaszakadtából ugatni, és teljesen kizár mindent és mindenki mást. Sajnos ilyenkor a gazdáitól semmilyen kizökkentésre nem reagál. Lehet őt rángatni a pórázán, a grabancánál, lenyomni a földre, rákiabálni, megbökni a hátsóját, akkor is folytatja az ugatást és nem zökken ki. Nem támad ki és nem is agresszív, amikor ilyenkor hozzáengedtek más kutyát elkezdett vele egyből játszani. Oktató kezében természetesen nincs ilyen probléma, bár ő erősebb kiállású. A gazdik minden más esetben rendesen tudják fegyelmezni a kutyát.


Ti hogyan kezelnétek a fenti problémát?



2018. okt. 27. 16:16
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
#5 én ugyan ezt csináltam és nem segített.
2018. nov. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Az agressziv támadó felállást, a defenzív védekező felállást takar. Ő ez esetben defenzív, nem agresszív. Nem szabad össze-vissza dobálózni ezekkel a jelzőkkel, ha ezekkel nem vagyunk tisztában. Tehát: egy kutyánál a védekezés ösztöne teljesen normális, minden kutyában megvan az ellenséges érzésű lényekkel szemben. A domináns állatok azonban lényegesen defenzívebbek, hiszen nagyobb a területük, és ahol a gazdi van, az az ő területe is. Ha domináns, a körülötted lévő birtokolt tér nagyobb, mint egy kevésbé domináns kutyáé. Ha te leszel köztetek a dominánsabb, akkor ez is alább fog hagyni. Kliséy de valóban jelezned kell neki, ki a főnök. A Stillwell-módszer valóban jó, illetve pontosan az előtt kell reagálnod, hogy a bordered reagálna a másik kutyára. Így kézbe veszed az irányítást. Ezután továbbsétálhatsz. Ha kicsit bizonytalabb vagy, elterelésre használhatsz egy számára pozitív jelentéssel bíró tárgyat is (játék, jutifali). Ja, és nem utolsó sorban bízz magadban! ;)
2018. nov. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem belgám van, a makacsabbik fajtából. Vernem sosem kellett, ahogy itt páran tanácsolják...neki volt az a hülye szokása, hogy hiába mintakutya és az égvilágon semmi panaszom nem lehetett rá, ha szembejött egy kutya elfelejtette, hogy neki láb mellett van a helye.


Nem támadólag lépett fel, csak kiugrott mellőlem, mert az jópofa dolog. Próbáltam én is minden csodamódszert, míg egyszer reflexből egy ilyen esetnél "kirúgtam" (nem, nem rúgtam bele) a hátsó lábait. Mondjuk úgy, hogy elgáncsoltam. Azon úgy meglepődött, hogy azonnal kizökkent és hatásos volt. 1x-2x eljátszottam vele és azóta semmi gond vele évek óta. Nálam ez vált be. Semmi más.

2018. nov. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!