Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kb. menyibe kerül egy német...

Kb. menyibe kerül egy német juhász?

Figyelt kérdés

2018. okt. 28. 17:06
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
6%
30-40 körül kapsz szép szülőktől törzskönyv nélkül gyönyörűeket,de majd most írják,hogy csak tenyésztőtől vegyél pár százezerért,mert genetikai vizsgálat bla bla..
2018. okt. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
94%
100-150000 forint. Nem a drágák közé sorolják.
2018. okt. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
91%

Igen. Kapsz 30 ezerért egy beteg fajtajellegű keveréket. Google: szaporító vs tenyésztő. Jó cikkek vannak érdemes olvasni.


100-150 ezer, tényleg nem aranyárban van.


Ha erre nincs pénzed, menj be egy menhelyre dugig van német juhász jellegűekkel. Vagy fajtamentés

2018. okt. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 Petrovics698 ***** válasza:
8%
Ha érdekel én tudok egy tenyésztőt! Tavaly tőle vettem 45 ezerért vörősrajzos Kan német juhász! Megbízható a fickó évek óta árulja! A szüleit is láttam! Erősek! Ahogy a miénk is! Legjobb házörző és a kedvenc kutyámForrever!<3
2018. okt. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
8%
Nem feltétlen beteg a 30-40ezres,még csak azt se mondanám,hogy jellemző.A fajtajellegű keverékről csak annyit,hogy ezeket nyugodtan odaáálíthatod egy tenyésztő kutyái mellé és nem mondod meg hogy törzskönyves-e vagy sem.Hogy most 98 vagy 100% németjuhász azt te nem mondod meg..és különben is kit érdekel ha hobbi célra kell?
2018. okt. 28. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
96%

Első, lol, olyan szép kutyám van 20ezerért, hogy tenyésztő ember járt a csodájára, én olyan ámulatot azóta sem láttam ember arcán.


Mármint azután lett ilyen szép, hogy kb 200ezret ráköltöttünk részletekben a demodexből és bűzmirigyproblémákból kikezelni, plusz azóta is speckó kaját kap, mert allergiás a szentem gabonára és csirkére, ami a legtöbb tápban alap. Egy hosszabb sétát nem bír, mert gerince és csípője is rossz. De terjeszd még az okosságot, hadd legyen még több ilyen szép kutya, mint az enyém, sőt, ha ismersz hozzá hasonló szép kanokat, vinném fedeztetni. De te is kapsz kiskutyát, hogy megtapasztald milyen lelki megterhelés hetente orvoshoz menni a szeretett ebeddel. De szép kutyád lesz, ígérem.


Kérdező, nem minden a szépség, azért kell normális, megbízható, becsületes tenyésztőt keresni (mert köztük isvannak azért kontár emberek), hogy ne járj így a kutyáddal, mint én. És a szülők egészségügyi szűréseire kiemelt figyelmet kell fordítani, valamint a tartási körülményekre.

2018. okt. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
5%

Lehet olyan példát is felhozni,hogy tenyésztőtől vásásrolt kutyára költöttek több százezret.

Persze nagyobb az esélye,hogy tenyésztőtől egészségesebb kutyát kapsz,de az nem jelenti azt,hogy azzal tuti nem szaladsz bele betegségbe és sok pénzbe fog kerülni.


Kérdező!

Szerintem ha megnézed a szülőket és igényes helyen vannak tartva a kicsik is,és megkapták az oltásokat,féregtelenítést,chipet akkor nyugodtan vedd meg.

Betegségbe bármelyik törzskönyves kutyával is belszaladhatsz.

2018. okt. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
96%
csak azért az arányokat érdemes figyelembe venni, mert törzskönyves kutyák között olyan ritka a betegség mint a fehér holló. És ha beteg is lesz a kölyök arra ott a garancia, vissza kapod az árát, vagy legalább is valamennyi részét, persze csak ha genetikai betegségről van szó, nem pedig összeszedett betegségről vagy balesetről.
2018. okt. 28. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
89%
Arra figyelj csak, hogy ne a "csapott seggű", beltenyésztett fajtát válaszd. Azok szerencsétlenek szétesnek két-három év alatt.
2018. okt. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
96%
Én is a jófogással kezdtem. Már 20-30 ezerért is árultak német juhászt. Mikor megkérdeztem, törzskönyv, szűrések, minek az? - volt a válasz többnyire. Jó esetben oltás már volt. Aztán elkezdtem utána olvasni, és találtam tenyésztőket. Így találtam rá A KUTYÁMRA. A tenyésztő elmondta, hogy Németországba vitték fedeztetni a szukát, mert a magyarországi kutyák lassan a földön húzzák a farukat, annyira túltenyésztettek. Bár a felmenői ötödíziglen szűrtek voltak, egy éves korában elvittük displázia-szűrésre. Szerencsére mentes. Járunk kutyasuliba, kutyás találkozókra, van sok tk nélküli német juhász. Egyre több gazda panaszkodik, hogy diszpláziás a kedvence. Olyan is van, aki már megműttette, egy vagyont hagyott az orvosnál, mert menni alig tudott a kutyája. Örülök, hogy fajtatiszta kutyát vettem, nemcsak azért, mert gyönyörű, hanem azért is, hogy szűrve van. 100-120 ezerért már lehet jó kutyát venni.
2018. okt. 28. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!