Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bandognak milyen élet kell?

Bandognak milyen élet kell?

Figyelt kérdés

2018. okt. 29. 10:42
 1/8 anonim ***** válasza:
76%

Mint bármely kemény jellemű keverék kutyának.

Határozott, kutyához értő gazda, következetes nevelés, szocializáció, lemozgatás, kutyaiskola javasolt, minőségi etetés, állatorvosi ellátás.

2018. okt. 29. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Következetes, és mozgalmas.

De mint minden kutyának, határozott szerető gazda, jó étel, megfelelő fekhely, sok mozgás, játék.

2018. okt. 29. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Úgyértem mennyi mozgás, séta, fizikai, szellemi fárasztás? Stb.
2018. okt. 30. 09:27
 4/8 anonim ***** válasza:
55%

Sok.

Kutyasuli alapból ajánlott, legalább heti 1-2 alkalommal.

Ideális esetben kertes házban van tartva, szabad ki-bejárással a lakásba. Ebben az esetben napi 1 nagy séta elegendő, 1-2 órás.

Ha csak lakásban él, akkor felnőttkorban minimum 3, inkább 4 séta, melyből az egyik hosszabb, lefárasztós, 1-2 órás legalább.

2018. okt. 30. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem bandogom van. (Apai ágon nagyanya cane corso x kanári szigeteki, nagyapa argentin dog. A kutyám anyja fajtatiszta pitbull.)


Ne meséljünk már rémtörténeteket!! Aki nem ért hozzá, fogja be. Ne misztifikáljuk túl. Kemény kutya, erős kéz kell neki, de a kutyaiskola csak elrontja a dominanciáját a kutyák felé. Nem medvét veszünk. Házőrzőt akarunk, nem csivavát, nem?


Kertben él. Rövid szőre van, így fontos hogy olyan háza legyen, amelyiknek van talpa, alaposan szigetelt, télen szalmával bélelt és az ajtaja a hosszabbik oldalon van. Otthon viszonylag kis keretből megoldható.


Ha bent él, biztosan szőrözni fog, szobatisztaságra kell nevelni, kölyökkorban igen kártékonyak és később egy nagytestű kutya nem biztos hogy olyan kecsesen fog járni-kelni. Persze nincs akadálya, ha ezekkel megbírkózol, hisz talán jobb nekik bent, de egy nagy kutya nagy teret igényel.


Nekünk reggel fél óra, délután fél óra és este fél óra séta van, sok játék, talán 1 óra. Hobbi szinten, erősítésnek húz súlyt és futópadozik. Magasugrás, falmászás, fa mászás is van, de azt inkább az ő-v keretein belül. Erősítő sporttal 1,5 éves koráig ne terheld, de ő-vre 6-8 hetes kortól alapozhatsz.

Napi 1 órát foglalkozok a szellemi fittségével


Heti 1 alkalomal fésülöm át a szőrét, jó alaposan és kb 2 hasonta fürdetjük. Élősködők ellen védd!


Ha vehemensen őrzi a házat, egy jó erős kerítést csinálj.


Az enyém csak 2 kutyát fogad el, velük játszik heti 1-2 alkalommal.


Ha sportolsz, akkor kiegészítőket kell hogy kapjon. Én pedigreet keverek taste of the wilddal és az eredményt a hús javára kb 35-65%ban.

A húsban rengetgeg minden megvan, a pedigree sok nyomelemet tartalmaz és a taste of the wild mindezt kiegészíti. Néha konzervet is kap.

Evés után 1-1,5 óráig ne mozogjon egy könnyed séta erejére se.


Ivartalanítani 2 éves kora előtt nem érdemes mert sokáig fejlődik.


A miénk rettenthetetlen házőrző, nagyon keményen bevédi gazda nélkül is. Idegenekkel tartózkodó, ha veszélyt érez azonnal reagál. Vehemens, domináns kutya, nagy mozgásigénnyel. A családot és mindent ami hozzátartozik azt szeret és tisztel. Aranyos, kedves, bohókás kutya egyébként, de a rossz szándékúak félhetnek!


A játékok rohamosan fogyó eszközök, bármilyen strapabírót is veszel. Minden felszerelésből az erős, elnyűhetetlen darabot válaszd.


Volt előtte cane corsoxamerikai bulldog és pitbull x német dogom is. Az előtt meg cane corsok. Más jellem.


Amit tanácsolok neked:

Ha kutyát veszel, a szülők, nagyszülők között ne legyen küllem vonalas nápolyi masztiff, angol masztiff, bully vagy "xxl pitbull". Nagy küllem kutyák, lesz belőle egy szép designek keveréked, de semmi ösztön nem lesz benne. Azokat én nem is hívnám bandognak, nincs bennük az, ami a bandogot, bandoggá teszi.

Tiszta, ápolt helyről hozd a kutyát, ne egy utolsó putriból.

Az alomban a kölyköknek aktívaknak kell lenniük, ne lógjon túlságosan a bőre, ne lógjon a gerince. Ránézésre, anatómiailag és közelebbről megszemlélve is rendben legyenek.

Féreghajtva, oltva hozd el. Nem szenvednek traumát a 6 hetes elválasztástól, de az előtt ne hozd el.

Nem szégyen visszamondani a kutyát akármikor. Ha valami nem oké, felejtsd el!

2018. nov. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én felszereléseket a pitbullstore-ból veszek. Vagy készítettek a vagusdogs-al
2018. nov. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az enyém ilyeneket kap kiegészítőnek

[link]

[link]

[link]

[link]


(Én voltam az ötös és hatos válaszoló)

2018. nov. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Tulajdonképpen ilyen választ zerettem volna
2018. nov. 4. 21:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!