Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek szenvedés ilyen...

Szerintetek szenvedés ilyen élet a kutyának?

Figyelt kérdés
Inkotencia zavarokkal küzd. Bepisil/bekakil, kint van tartva szóval csak kiesik belőle és ennyi. Néha amikor a házába kakil megeszi, de ez ritka mert általában mozgás közben jön ki belőle. Pisis az gyakran szokott lenni. Egyébként egy fiatal, eletvidám kutya de mindenkitől azt hallgatom, hogy el kell altatni, mert szenved meg, hogy látják rajta, hogy szenved..Én nem azt látom, hogy nem boldog. Mindenki ahhoz hasonlítja, hogy gondoljak bele abba, hogy ha én kakilnek/pisilnek be állandóan az milyen lenne. Szerintem össze se lehet hasonlítani. Mit gondolok? Nem akarom kínozni, de nekem eszembe se jutna az altatás.
2018. ápr. 26. 21:32
 1/7 anonim ***** válasza:
92%

Nem szenved. Nincs fájdalma, észre sem veszi a dolgot.


Ha gondoskodsz róla, összeszeded az ürülékét, hogy ne fetrengjen bele, fürdeted ha pisis, és még kertben is van, miért szenvedne?

2018. ápr. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Akkor észreveszi, ha fekszik és épp jön neki valami, nem érzi csak a szagot, akkor fordul elő, hogy meg is eszi a kakit, ezért mondják, hogy ez szenvedés neki, hogy ő nem érti miért jön belőle és miért büdös. De ez tenyleg ritka, ahogy írtam inkább mozgás közben történik azt meg tényleg nem veszi észre. Természetesen őt is és a helyét is tisztán tartom. Bár sokszor nedves ugye a pisitől, ez lehet még kellemetlen neki. Télen nem tudom mi lesz még, nyilván nem hagyom kint megfázni. Fűtött kutyaól esetleg vagy pelusban beengedem majd, ha hideg van.
2018. ápr. 26. 21:43
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem szenved...

Nekem volt 3 lábú kutyám, teljesen vígan élt, de sok idióta szerint ő is szenvedett... Le se xartam a véleményüket, én tudtam, hogy boldog, teljes életet élt a kutyám 3 lábon is :)

2018. ápr. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem szenved!

Örülök, hogy nem akarod elaltatni.

Amíg nincsenek fájdalmai akármit elviselnék a kutyáimnál. Sajnos az egyik kutyám vesebeteg, és tudom, hogy élete végéig (még csak 2 éves) be fog pisilni napi 1x-2x, mert nem bírja tartani sétáig, de elfogadtam, és ha kell 20 év múlva is összetakarítom a pisit (panel), mert látom, hogy egyáltalán nem szenved, boldog mellette, labdás, jó evő, szóval minden rendben. Amúgy az előszoba egy bizonyos részére pisil mindig, oda pedig tettünk neki pelust, és megoldva a gond.

Szívből örülök, hogy télen beengeded, hogy ne fázzon, és próbálod megoldani a problémát. Jó ember vagy!

2018. ápr. 26. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

A takaritassal nincs gond, már belerázódtam és úgy van kialakitva a kuckója, hogy az könnyen tisztántartható legyen. Ha huvosebb van akkor az előszobában alszik,(amikor szeretne,mert inkabb kint szeret lenni) én is raktam le neki pelust, általában ott fekszik és nincs gond, de könnyen fel is lehet törölni, ha "baleset" történik. Csak ugye, ha télen többet kell majd bent lennie, akkor szerintem szükség lesz ráadni pelust, azt nem tudom,hogy fog működni, de remélem megszokja. A kocsiban is szokott kapni, ha megyünk valahova, ott nem zavarja:)

Köszönöm a válaszokat! Megnyugodtam, egyszerűen nem tudom felfogni, hogy amikor a kutya az udvaron rohangal, farokcsóválva és labdázunk, megyünk sétálni, kirándulni, bandázni, akkor, hogy és mirefel mondja valaki azt, hogy az ilyen kutyát el kell altatni, mert szenved... Mikor tele van energiával és jól érzi magát, boldog. Szerintem is ez maximum annyi, hogy kellemetlen és nem is a kutyusnak, hanem inkább takarítani nehezebb. Csak már kezdtem azt érezni, hogy én nem látok tisztán, mert annyira szeretem és nem tudnám elengedni. De az embereknek csak fáj, hogy mennyi mindent megteszek érte.. Csak nem értem, hogy miért vagy,hogy egyáltalán mi közük van hozzá, szerintem ez a normális, ha az ember szereti a kisállatát.

2018. ápr. 27. 01:07
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én a kaki evős részre reagálnék(mivel a többire fentebb mar megtették). Semmi baj nincs vele. Egészséges kutyák között is rengeteg van, ami eszi a kakit. Nem szenved attól, ha letisztogatja magát és kakit eszik, neiki ez egyáltalán nem undoríttó.. A mi kutyusunk pl. az alomból lopkodja a macskakakit imádja megenni. Ők kicsit máshogy vannak bekötve. Szerintem tök jó, hogy belefutottál egy problémába és nem a legegyszerűbb utat választod.
2018. ápr. 27. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Orvos vizsgálta már?Nem lehet kezelni?Mi okozza nála a gondot?

Télen kell vigyázni, akkor mindenképp fűtött hely kell neki.

Meg arra kell vigyázni, nem szabad emiatt szidni, nem szabad hogy ingerült legyél te vagy bárki rá, ne érezze, rosszat csinál.Mert ha neki ezt kell érezni folyton, akkor attól szenved. De attól is, ha kicsípi a pisi, kaka.Ehhez a betegséghez gondos kezelés kell folyamatosan.De én elvinném akár több orvoshoz is, hátha javítható a betegség.

2018. máj. 14. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!