Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jobb lenne a hám?

Jobb lenne a hám?

Figyelt kérdés

Mi már 5 éve csak nyakörvet használunk, hámmal nincs is még tapasztalatom.

Viszont a kutya idősödik és nem valami fitt már a sétánál, ezért közben rengeteget kell húzni előre. Nem szeretném már többet a nyakánál rángatni, neki sem jó, meg hát nem is érek el vele semmit. Tegnap viszont ráadtam a hámot, ami az autós utazásokhoz van, és láthatóan jobban élvezte a sétát, és én is tudtam neki fizikailag is segíteni egy kis húzással néha.

Ez viszont nem olyan jó minőségű hám, úgyhogy arra gondoltam, vehetnék ilyen k9 powerhámot, az profibb. Lenne értelme?


2018. okt. 29. 19:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Jobb lenne a hám. De még jobb lenne, ha nem húznád. Borzasztó lehet, ahogy szegény idősödő kutyát vonszolod előre erőszakosan.
2018. okt. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Ne húzd. Alkalmaszkodj te, nem véletlen nem bírja a tempót. Probléma megoldva. Ezért felesleges hámot venni
2018. okt. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Ne húzd előre, ha idős, hanem alkalmazkodj az ő tempójához. Nyilván oka van, hogy nem alig tud menni.
2018. okt. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem kellen magad után húznod. Idős, neked kellene az ő tempóját felvenned. Sétálj lassabban, állj meg többször, hogy kicsit pihenhessen.


Attól független, ha a kutya közérzetén javít a séta közben, beszerezhetsz egy hámot, de gondoltam megemlítem, hogy a k-9 hámokban, ha előre felé húzód, a kutyáról lehúzod a hámot, de ez a k-9 oldalán is fennt van.

2018. okt. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Nyilván nem folyamatosan húzom.

Úgy megyünk ahogy neki kényelmes, de ha úton megyünk át, akkor muszáj sürgetni hogy időben átérjünk. A zebrán kemény 5 másodperces a zöld, autósok meg majdnem elütnek már mikor még mindig ott vánszorgunk az út közepén.

Meg vannak olyan szituációk, mikor kell húzni. Múltkor a lejtőn nem tudott fölmenni, meg néha van olyan sétánál, hogy egyszer csak már nem akar jönni tovább, holott nem is mentünk olyan messze.

2018. okt. 29. 21:18
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Hàny èves?
2018. okt. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Nem tudni mert menhelyi.

De minimum 8.

Rosszak az ízületei is meg a szíve.

2018. okt. 29. 23:29
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

A k9-es hámnál leginkább a márkát fizeted meg...

Ha megáll séta közben és azt nem veszélyes helyen teszi (pl zebra), akkor nem kéne tovább vonszolni, nyilván nem esik neki jól a mozgás.

Próbáld meg elfogadni, hogy öregszik, adj neki izületvédőt és ha pár hónap után nincs változás nézesd meg a dokival is.

2018. okt. 30. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Hogy a k9 hámok profik?


Divat dolog. És nem profi. Nekem 2 hámot szakítottak szét

2018. okt. 30. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
39%
Hám jobb lenne. De ne K9-est. Abból bújik ki a legkönnyebbben. Mi Trixie hámot használunk évek óta, a K9 ára töredékéért megkapod és évekig bírják.
2018. okt. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!