Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mudi vagy border collie?

Mudi vagy border collie?

Figyelt kérdés

Melyik a jobb agilitys kutya:

-gyorsaság

-pontosság

-gazda-kutya kapcsolat (mennyire gazdi centrikus, a parancsok végrehajtása stb)

-fordulèkonyság

-inteligencia

-munkakedv

szempontjából?

Valamint az egészség is fontos szempont nálam.



2018. márc. 16. 22:12
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Elnézést: *szempontjából
2018. márc. 16. 22:14
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Mudi
2018. márc. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Egyed kérdés, de ezek szempontjából a bordernél csak a munkavonalas bordereket lehet nézni. Viszont ha egy munkavonalas bordert egy mudival összevetünk ezek szerintem közel azonosak tudnak lenni egy-egy képzett kutyánál.


Összességében mégis azt mondom hogy a border colliek eredményesebbek agilityben.

2018. márc. 16. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem lehet mindkettőre szavazni, akkor inkább a border. De akkora egyéni különbségek vannak, hogy nem lehet biztosra menni sajnos, ha nagyon profi szinten akarod csinálni. Szerintem nyugodtan válassz más szempontok (pl szimpátia) alapján, mert nagyon egyikkel se lőhetsz mellé. :)
2018. márc. 16. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha megnézel egy komoly agility versenyt a borderek viszik a prímet. Hogy ez azért van e, mert a mudi egyszerűen nem ismert külföldön az is lehet. Egészségben a mudi mindenképpen veri a bordert,még nem elég népszerű, ahhoz, hogy "túltenyésztették" volna. Én egy mudit ismerek. Az egy hihetetlenül pörgős, energikus, allandóan mozgó kutya. A többi ember nem.igazán érdekli, sokkal gazda centrikusabb, mint az álltalam ismert borderek. Igazi rugólábú kutya, helyből olyanokat ugrik, hogy alig hiszem el.
2018. márc. 17. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
A mudira fog esni a választásom úgy érzem. Megerősìtettetek benne:) A border az egyik szivem csücske, de annyira divat fajta lett hogy nekem már nem is kell annyira ez a fajta. Mellesleg az egygazdás kutyákat jobban kedvelem. Az én kutyám ne dolgozzon, engedelmeskedjen másnak is. Nemtudom lehet ez az én hülyeségem. A mudi egyébként mennyire "egygazdis"?
2018. márc. 17. 00:41
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a mudi a szívem csücske. Kettő van. Minden szempontnak megfelel, amit írtál.

Az utóbbi időben rengeteg kölyköt visznek külföldre sport célra.

Mennyire egygazdás? Nagyon!!! Persze családi kutyának is jó, mert a család minden tagját szereti, de az idegenekkel bizalmatlan. Az én két mudim, ill. a többi is, akit ismerek elég bizalmatlanok. Értsd, soha nem mennének sehová, senkivel. A mudis ismerőseim egyike sem választana más fajtát.

Van agilitys BC ismerősünk, az a kutya is nagyon ügyes ebben a sportban, szóval bármelyik fajtával jól jársz.

Ha fajtatiszta kölyökben gondolkodsz (feltételezem, hogy igen) akkor a BC jóval drágább.

Amit viszont a mudiról még érdemes tudni, hogy állati hangos. A BC jóval csendesebb.

2018. márc. 17. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
60%
mudi magyar fajta, azt válaszd nekem is az van, egész életemben csak mudim volt, már ő a 4.
2018. márc. 17. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
62%
és az is igaz hogy nem divat fajta, az emberek nem tudják mi a jó(szerencsére)
2018. márc. 17. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Igen, fajtatiszta kutyát szeretnék tenyésztőtől. Tudnátok nekem ajánlani megbízható tenyésztőt?:)
2018. márc. 17. 07:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!