Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha pl. egy csatorna horgászat...

Ha pl. egy csatorna horgászat alkalmával megtámadna egy kutya, és nem lenne más választásom? A többi lent.

Figyelt kérdés

Csak az hogy harcoljak vele, és ha ott le tudnám szúrni egy nagyobbacska vadászkés segítségével (amit pecára akarok hordani magammal, főleg oda), abból származhatna valami bajom? Nagyon nem akarnám meg tenni, mert nagyon állatbarát vagyok, de ha tényleg nem lenne semmi más választás, se fára mászás, és mondjuk a spray se hat rá,(ami azért elég jó eszköz szerintem), se az üvöltéstől nem futna el, és ez lenne az utolső lehetőségem, és ki is tudnám vitelezni (mert nem lenne olyan egyszerű dolog), akkor abból származhatna-e estleg valami bajom, ha valaki látja mondjuk, és feljelent, vagy megtalálják, és elkezdenek kutakodni, valami ilyesmire gondolok itt. Illetve ti elítélnétek-e? Persze ott inkább kóborkutyák vannak a csatornákon, elvadultak, nem egy gazdájától felém rohanó kutyára gondolok itt!

Remélem érthetően sikerült megfogalmaznom a kérdésem ;)

Előre is köszi a válaszokat! :)


2010. jún. 24. 23:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%
ne aggódj, a kóborkutya nem támad, jobban féltőled. Csak akkor támadna, ha sarokba szorítanád és te támadnál.
2010. jún. 24. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
75%
Nem származna belőle semmi bajod. Először is ez önvédelem. Másodszor, MO-on az állatvédelem köszönőviszonyban sincsen azzal amilyennek lennie kellene. Még súlyos állatbántalmazás után sem nyomoz senki. (sajnos) Egyébként, ha engem támadna meg kóbor kutya, bennem is nagyobb lenne az életösztön, mint az állatok iránti szeretetem. Lehet, hogy én is bántanám a kutyát. De nem tudom, Hál'Isten még nem voltam ilyen helyzetben.
2010. jún. 25. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha mondjuk a kutya veszett akkor talán megtámad. De ennek nincsen sok esélye. De ha mégis ilyen helyzetbe kerülnél akkor nem sokat gondolkoznál rajta. Képzeld el hogy egy vad pl. staffi ott lóg a kezeden és a másikban meg ott van egy kés. Hidd el hogy gondolkozás nélkül, ösztönből beleszúrnád a kutyába. Valószínűleg a rendőrség nem foglalkozna vele sokat, önvédelemnek vennék és nem állatkínzásnak. És szerintem senki nem ítélne el, mivel más is ugyan azt tenné. Minden élőlény ösztönösen megvédi magát ha tudja. Senki sem gondolkozna rajta percekig sem, hogy "leszúrjam? ne szúrjam?". De azért remélem ilyen nem fog előfordulni veled. Ha meg biztosan tudod hogy ez a veszély fent áll akkor menj máshova. ^^
2010. jún. 25. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
51%
huu az cink..én sztem először futnék hogy kergessen egy ideig utána hirtelen megfordulni..( a régi jo magyar szkás :) ) ettől öszezavarodna és nemtudná mivan..szal menekülne
2010. jún. 25. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
100%
Ilyen helyre ne menj pecázni, inkább fizesd ki a napijegyet:)
2010. jún. 25. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is más helyet kéne keresned, csak a sorsot hívod ki magad ellen, ha oda mész és (állításod szerint) tényleg ilyen veszélyes az a hely! Mért kockáztatnál? A kutyának is jobb ha elkerülöd és neked is!
2010. jún. 25. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Megértelek! Nálam is volt hogy olyan helyen jártam, ahol sajnos muszáj volt valamilyen önvédelmi eszközt magammal vinni (tőr). Csak és kizárólag olyan helyzetre volt nálam, amikor más lehetőségem nem lenne. Hál'Istennek még soha nem kellett használni, pedig volt már néhány nagyon meleg helyzet, de eddig még megoldódtak és remélem, a jövőben is így lesz.

Nem ítélnélek el, de helyesen kell megítélni a helyzetet, mielőtt előveszed. Azt pedig nagyon észbe kell vésni, hogy bármilyen önvédelmi eszköztől nem leszel erősebb sem embernél, sem kutyánál, csupán meghosszabítja a kezed. Ha rosszul használod, akár saját magadban nagyobb kárt tehetsz, mint gondolnád.

2010. jún. 25. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Én csak annyit fűznék hozzá , hogy tanuld meg hogy hol van a kutya szive , ha valaha is olyan helyzetbe kerülnél hogy használnod kell a kést , akkor szúrd sziven a kutyát , mert ilyenkor egyből összeesik és meghal , legalább nem szenved mintha 5-6 szor beleszúrnál össze vissza.De még ha támadólag lé is fel a kutya , ne fordíts neki hátat , ne nézz a szemébe hanem kezdj el lassan hátrálni , nem valószínű hogy meg fog ilyen esetben támadni.
2010. jún. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, hogy ilyen normális válaszok érkeztek! ;)

Persze, hogy biztonságosabb lenne egy általam "műanyag" tónak nevezett víz, ahol fizetni kell, de én jobban szeretem a természetes vizeket, azok a szerelmeim! És volt már hogy megtámadott kettő kutya (egy közepes termetű, meg egy kisebb), de rájuk ordibáltam, és hátráltam, ahogyan leírtátok, és végül nem támadtak meg, de ezt végső esetre gondolva írtam le! Nem mindennaposak azért ott az ilyen kutyák, de azért egy csatornán, ahol pár kilóméteres körzetben egyedül vagy, azért nem árt vigyázni. És persze, tudom, hogy nem elég hadonászni a késsel, mert harcművészetet is gyakorlok (Wing Tsun), szóval tudom, hogy nem elég csapkolódni :) És a szíven döfés jó ötlet, azért átnézem az anatómiájukat! :) Örülök, hogy ti is úgy látjátok a helyzetet, ahogyan én, és mégegyszer köszi, hogy írtatok! Ha valakinek van még hozzáfűzni valója, az írjon nyugodtan! ;)

Üdv.

2010. jún. 25. 16:28
 10/15 anonim ***** válasza:

csakúgy nem fog megtámadni egy kutya, addig amig okot nem adsz rá.

Ha vmiért mégis megtámadna, akkor az a legrosszabb ha elfutsz, lassan lehet hátrálni, aztán maradjon nyugodt és állj meg. Ne nézz rá, fordisd kissé el a fejed és ásits!

(nem vicc téll ásits, a kutya kommunikációjával kapcsolatban olvasgass)

ne tegyél semmi mozdulatot.

Ez azelött mikor látod h támadni készül, felhúzza az inyét stb.

Ha már megtámadott, akkor ne hadakozz vele, hanem legyél mozdulatlan.

2010. jún. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!