Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csak a bull típusúakkal...

Miért csak a bull típusúakkal van a gond sétánál? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Szóval a környéken elég sok bull típusú kutya van, amivel nem is lenne gondom, ha nem feszülne be mikor másik kutyát lát... folyamatosan kerülnöm kell miattuk. Támadnak, konkrétan vadásznak. Más nagytestűek is vannak (nj, berni, vizsla, kau stb) de ők teljesen normálisak. Csak a bullokkal van mindig konfliktus. A gazdák többsége nő. Tehát ez a "farokhosszabító" dolog kizárva. Divat lenne a nőknél ez a fajta?


A másik észrevételem. Egyik nőnek 2 kutyája van, az egyik pit, a másik óriás schnauzer. A schnauzerrel az ég világon semmi gond. De a pit. Mindig feszül a kutyákra. Külön is sétáltatja őket. Nem értem. Elbír a snacival, pittel meg nem? Vagy ennyire a fajta vérében van a kutyák elleni agresszió?


Nekem kistestűm van. Nagykutyákhoz is mindig oda engedem, ha jól nevelt, de összesen egyetlen bull keverékhez tudom oda engedni. Az normális. Pedig menhelyi. A többi már messziről vadászik.


Nem ítélem el a fajtát, mert tudom, hogy főleg nevelés kérdése, de elkeserítő amit látok. Inkább elkerülöm mindet. Ennyire kemény fajta lenne, hogy nem bír vele az emberek 99%-a ? Akkor minek nekik ilyen kutya?


Rossz nézni, mikor fizikálisan is alig bírják visszatartani a kutyát. Mert ugyebár általában az 50 kilós fiatal csajnak van ilyen kutyája, aki fizikálisan sem igazán bír vele.


Ti mit tapasztaltok?


2018. okt. 31. 14:26
 1/8 anonim ***** válasza:
37%
Nem véletlen van több országban betiltva a tenyésztése. Annak magyarázzák meg, hogy a kutya nem hibás, csak a gazda, akinek a torkát harapja.
2018. okt. 31. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%

Nekem bullom van, menhelyről (pitbull jelleg erősen). A tapasztalatom nekem a kistestű, most divatos kutyákkal hasonló, mint neked a bullokkal. Főleg yorkiek, csivavák és ezek keverékei, akik őrjöngve ugatják a póráz végéről a kutyámat, aki egyébként le se tojja őket.

A kutyám laza pórázon sétál, nem feszül rá a kutyákra, max. figyel rájuk. Viszont ha szabadon van kutyás társaságban, vadászó pózban (lelapulva, lopakodva) közelíti a másik kutyát. A gazdik sokszor félreértik, a kutyák érdekes módon soha. Ilyenkor ő játszani megy, amit a másik kutya ért is. Nem tudom, miért csinálja ezt, de soha nem támadó szándék van benne.

2018. okt. 31. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hát sajnos ők támadnak is. Kitámadnak ha elmész mellettük, ezért inkább kikerüljök őket egy másik úton.
2018. okt. 31. 17:53
 4/8 anonim ***** válasza:
58%
Nálunk pont hogy velük nincs. A sok póráz nélküli csivava, yorki és egyéb bokaharcos. Amstaff keverékem van, így aztán nyilván én leszek a hibás ha a kutya megvédi magát.
2018. okt. 31. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
81%

Nem a bullokkal van baj, hanem a gazdájukkal.


Sokan "faroknövelőnek" veszik, mert az milyen menő kutya, közben szrnak az igényeire.

2018. okt. 31. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
78%

A földig le leszek pontozva, de úgy van ahogy mondod: benne van a vérében az agresszió más kutyákkal szemben. Erre találták ki őket, nem értem azokat, akik ezt meghazudtolják. Fáj az igazság, vagy nem tudom.

Aki ilyen kutyát választ, olvassa el a fajta kialakulásának körülményeit, és a jellemük alapjául szolgáló tenyésztéstörténetüket. Száz éves rögzített genetikát nem lehet "harcikutyamárpedignemlétezik" kijelentéssel semmissé tenni. A pásztorkutya ösztönből fogékony a terelésre, a vadászkutya kajtat. Akkor a viadorkutya mit csinálhat vajon...? Ha őt nem szorítják szabályok közé, nem szocializálják, akkor nem csak az lesz a gond, hogy elfut a nyúl után...

El kell fogadni a múltjukat, és eszerint kezelni őket a jelenben. A tagadás meg a szépítgetés káros és kontraproduktív, mivel így többen be merik vállalni a piteket, amstaffokat, abból meg csak a baj van, mint azt a kutyatámadások száma és annak végkimenetelei is alátámaszthatják.


[link]


Ezt a vehemens, szélsőséges temperamentumot csak nagyon kevés gazda képes helyén kezelni. Sajnos csak a töredéke a bull-tartóknak. Siralmas és felháborító, hogy épp az a kutyafajta jött divatba, aminek a neveléséhez a tulajdonosok kis részének van csak érzéke, átlagos gazda nem bír el vele.

Én mindenféle embertípusnál láttam már őket egyébként, ötvenes házaspárnál, családos harmincas anyukánál, fiatal suttyó és nem suttyó gyereknél egyaránt.

Magam ellen beszélek ugyan, de állítom, sok változás történne, ha itt is bevezetnék a kutyaadót, mellette pedig keményen menne a büntetés és elkezdődne a szabályok betartatása is. Nagyon-nagyon ráférne már egy reform az állattartókra, borzalmasan sok a dilettáns és felelőtlen ember -az én olvasatomban pedig az is közéjük tartozik, aki a harcikutya-jelenséget elbagatellizálja, és tagadja.

2018. nov. 1. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
41%

Minket pont egy schnauzer támadott meg.

Szájkosár kéne az összesre, és ahogy előttem írták, törvényi szabályozás ki tarthat ki nem ilyen fajtát. Gyerekek közelébe nem való!!!

2018. nov. 4. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
56%

Érdekes nálunk 2 gyerek mellett van 2 amerikai staffordshire terrier. Sosem volt gond, nagyon szeretik egymást.


Lehet hogy mégis csak normális hozzáállás és épp ész kérdése?

2018. nov. 4. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!