Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért is kell az örökösöket...

Miért is kell az örökösöket szidni?

Figyelt kérdés

Mostanában egyre gyakoribb látom, hogyha egy kutyának meghal a gazdája, az örökösöknek nem kell és beadják gyepire, menhelyre, akkor máris jönnek a fotelharcos állatvédők, hogy úristen, hogy tehet ilyet stb...

Most nem azért, de én sem vállalnám valamelyik elhalálozott hozzátartozóm kutyáját. Jelenleg is van 2, hipoallergének, nagyon nem bírom a kutyaszőrt a lakásban, nem véletlen választottam ezeket a kutyákat. Másrészt meg mondják, hogy az ingatlanra persze egyből ugranak. Nyilván, mert abban van haszon. A kutyázás meg egy elég drága hobbi... Nem is beszélve arról, amikor a kutya csak ki volt cseszve a kertbe, full szocializálatlan, és elvárják, hogy az örökös (tegyük azt gyerekei, másik kutya mellé) is fogadja be.


2018. nov. 1. 10:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%
Na neee! Az emberek nem azon háborodnak fel, amikor az örökösök kezdenek valamit a kutyával. Legyen az menhely, gyepi, bármi.A felháborodás akkor van, teszem hozzá teljesen jogosan, mikor az örökösök akkora férgek, hogy a kutyát, macskát, ott hagyják a portán, és szarnak rá mi lesz vele. Éhen hal, szomjan hal , megfagy stb. Az ilyet keményen kellene büntetni!
2018. nov. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Nyilván az egy más tészta...


De én folyamatosan látom azokat is, akik a menhelyre, gyepire adásnál írják ezeket.

2018. nov. 1. 10:43
 3/13 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem ez egyfajta tisztelet az elhunyt irányába, hogy nem hagyom sorsára a szeretett négylábúját. Nekem az sem férne bele az értékrendembe, h menhelyre pláne nem gyepire adjam. Ha nem tudnám tartani, kibírnám azt az ideiglenes időszakot, amíg gazdát találok neki.

De persze mások vagyunk.

2018. nov. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
75%
Nézd, azért érthető bizonyos szempontból szerintem. Ha az ember jelentős értéket, ingó/ingatlan vagyont örököl, akkor az a minimum szerintem, hogy az örökhagyó kedvencéről is gondoskodik, aki még életében nyilván sokat jelentett az elhunytnak. Az mégis milyen már, hogy teszem azt örökölnek többen egy nagy összegű ingatlant, fejenként is alsó hangon pár (de akár csak 1-2) értékben, de arra nem képes tiszteletből, hálából egyikük sem, hogy gondoskodjon az eltávozott rokon kedvenceiről, holott nyilván ők lennének a legjobban felháborodva, ha a kedves rokon még életében jelentős összeget különített volna el erre a célra a hagyatékából, hogy biztosítsa a jólétüket, ez által kevesebb lenne az osztható vagyon. Megtehette volna azt is, hogy valami szervezetre hagy mondjuk 2-3 milliót,vagy többet, amennyit jónak lát, (nem azért, mert ennyi a tartásuk, hanem állatbaráti szeretetből), cserébe, hogy a kedvenceinek is gondjukat viseljék, így a "kedves" rokonok osztozhatnának a maradékon. Eleve az örökség mindig afféle potyapénz, azért az ember életében nem dolgozott meg, el sem várható, ha valaki feléli az összes vagyonát és semmit sem hagy az utódaira, az is tökéletesen érthető volna. Nem gondolom, hogy nem lehet megoldást találni, olyat, amivel a megboldogult is elégedett lenne, hiszen ha már a tulajdonára igényt tartunk, akkor minden örökségének gondját illik viselni, a "nemszeretem" tételeknek is. Jómagam szintén a második kutyámat így örököltem meg, pontosabban én nem örököltem semmit a vagyonból (nem is vártam el), mivel távoli rokon, de a kutya az bezzeg senkinek nem kellett. Nem voltam jómagam sem felkészülve egy munkavizsgás ridgebackra, akire a mai napig annyi időm, energiám megy el, amire nem számítottam és nyomorult nehéz, de nem tudtam volna végignézni, hogy megszabadulnak tőle, pedig volt akkora hagyaték, hogy már szinte pofátlanság számba ment ezt letojni, mikor köztudott volt, hogy mennyire imádta ezt a kutyát a gazdi. Én jól ismerem a közeli rokonaim, ha olyanok volnának, akik az állataimat kiteszik, egy forintot nem hagynék rájuk, ha pedig amúgy jó szándékú, empatikus emberek, de érthető okból ebben akadályozottak lennének (allergiás, asthmás gyerek, tartásra alkalmatlan életvitel/munka) akkor különítenék el a büdzsémből annyit, hogy halálom után valakik érdemben, szeretetben neveljék, gondozzák őket, biztos ami biztos.
2018. nov. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
95%
Azt hozzáteszem, hogy avval például semmi gondom, ha valaki maga keres gazdát neki, a kedvencekről való gondoskodásba akár ez is beletartozik az én fogalmaim szerint, ha alkalmatlanok bármilyen okból a körülmények a tartásra. Mert ha teszem azt nem sikerül sehova elhelyezni, de az örökös hajlandó a tartása költségeit is akár fedezve (szervezetnél, bárhol) helyet keresni az örökhagyó blökijének, az teljesen rendben van. Az nem fér bele, ha teljesen ignorálva, avval nem törődve hova kerül, csak szabadulni akarnak tőle.
2018. nov. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Amikor a nagymamám meghalt, a tacsi kutyáját magunkhoz vettük és velük élt élete végéig. De ha egy tanyasi udvarhoz szokott kuvaszt hagyott volna ránk, azt biztosan nem tudjuk megtartani, még ideiglenesen sem.
2018. nov. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
85%

Két oldalról is el tudom mondani a dolgokat. Igaz nem haláleset történt, de amikor nagyszüleim olyan állapotba kerültek (hirtelen kórház, műtétek, halál közeli állapot, kóros élet minőségromlás stb), hogy be kellett költözzenek a panel lakásukba, nekik is ott maradt az udvaron a falusi, egész életében láncon tartott szocializálatlan kutyájuk. Egy közepes méretű keverék volt, veréssel poroszosan nevelték, maradékot kapott és egy baromfit többre tartották nála. Nem szerették és tudtam, hogy a költözéssel a kutyát vagy felakasztják az első fára vagy otthagyják, kidobják az utcára. Mi elhoztuk a kutyát, mert nem akartunk ilyen sorsot neki. Hatalmas teher, pénz és energia az én 3 kutyám mellett, úgy hogy soha életében nem volt előtte szabadon, sétáltatva. Mi ivartalanítottuk (kan kutya, mert persze azt tartottak hogy ne legyen kölyök de ivartalanítani luxus volt hogy ne szökjön pl), oltattuk rendesen, féregtelenítjük és jó táppal etetjük, kapott játékokat amiket régen sose látott, játszunk vele és sétáltatjuk. De ez nem várható el mindenkitől. Sok konfliktust is okozott a családnak, mert nem felhőtlenül mindenki akarta befogadni nálunk se, jobban mondva nem mindenki értett egyet a döntéssel, de végül a tény, hogy egy középkorú szocializálatlan, semmire se hasonlító keverék kutyának nem lehet gazdát találni, így ez billentette a mérleg nyelvét.


Viszont én is tudom, ha ilyen kutyaként, mint amilyen ő, ő egy kaukázusi vagy kuvasz lett volna, biztos hogy nem tudjuk befogadni. Mit tehetett volna a család? Próbál gazdát keresni neki. Nyilván nem kell senkinek se. Marad a gyepmesteri telep vagy az altatás, ami majdnem egy és ugyanaz lett volna az esetében.


Tehát ha a hozzátartozók tesznek a kutyáért, legyen az befogadás, gazda keresés vagy gyepmesteri telepen való elhelyezés, úgy szerintem nem lehet megszólni őket. Tényleg az az undorító, amikor úgy tesznek mintha nem lenne ott, és hagyják ott elpusztulni ahol van.


Aki meg kanapé állatvédő sötétzöld és ezen pattog, annak meg lehet mondani hogy nyugodtan megtalálja a kutyát ezen és ezen a címen, vegye magához ha akkor a szája. Mindjárt visszakoznának.

2018. nov. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Erősen helyzetfüggő, bár én amellett vagyok, hogy ha valaki abszolút nem akar állatot, akkor ne kelljen már befogadni a lakásába (ahova mondjuk csak aludni jár haza, mert elfoglalt) még egy méregzsák apróságot sem, nemhogy pl. 2 bernáthegyit... Tisztelet ide vagy oda, egyszerűen van úgy, hogy az embernek nincsenek meg ehhez a körülményei, ideje, helye.

Nyilván elítélem én is, ha egy állatot semmibe se vesznek s meg se próbálnak minél jobb helyet találni neki, pláne, hogy örököltek, de NEM reális elvárás az, hogy minden örökös fogadjon be minden házikedvencet, akár egy rosszul nevelt agresszív kutyát, aki éppenséggel elfér, de az első héten szétszedi a gazda kedvenc macskáit... Oké, hogy elég erőteljes, sarkított példákat írok, de léteznek ilyen esetek. Sok ember él apró lakásban, kisgyerekekkel, kevés idővel és nem minden kutya jólnevelt, némelyiknek akkora mozgásigénye van, hogy az igencsak komoly áldozatokat követel meg a gazdától.

2018. nov. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkivel egyetértek, pláne az utánam szólókkal. Jómagam is javarészt azt az esetet hoztam példának, ahol a kutya családtag volt már eleve, nem pedig egy láncra kicsapott, szocializálatlan, sosem sétáltatott, minden törődést nélkülöző eb, hiszen akkor minden jószándék ellenére is eszköztelen az ember, ha vétlen is ebben a kutya. Nyilván nem lehet a sorsára hagyni az esetben sem, de itt most elsősorban én arra reflektáltam, amikor valakinek az élete része a kutya, de az örökösök csak szabadulnának tőle. Sosem jutna eszembe megkérdőjelezni, hogy a kertbe kivágott, "partvissal etetett" kuvaszt ugyan már miért nem fogadja be egy jóravaló család, hátha megrágja a gyerekeket is kicsit. Akkor más megoldás után néz az ember, nyilván otthagyni valahol, akár a portán, míg eladásra nem kerül, mindennek a legalja, szerintem nagyjából egyről beszélünk mindannyian.
2018. nov. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
65%

Nem KEll befogandia. Megteheti,ha lehetősége van rá.


Én éppen ezért nagyon meggondoltan javasolnám csak a kutyatartást 60 év felett. Csak akkor tartson kutyát (főleg fiatal kutyát) az idős szülő, ha van,aki betegség esetén befogadja az állatot.

2018. nov. 2. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!