Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért baj, hogy nem foglalkozo...

Miért baj, hogy nem foglalkozom a kutyával?

Figyelt kérdés
Barátnőm szeretett volna kutyát,sokáig ellene voltam,majd mégis bele mentem,hogy legyen egy "kutyánk",vagyis kutyája azzal a feltétellel,hogy engem nem zavar,és nem foglalkozom vele egyáltalán.(se sétáltatás,se etetés,se itatás) Én nem szeretem a kutyákat,de megengedtem,hogy legyen egy kutya az otthonomban ha a barátnőm vállalja érte a felelősséget.Tudom,hogy apróság,de elvárja,hogy én is etessem,néha sétáltassam.Én ki nem állom a kutyákat,de a páromért belementem,hogy legyen egy az otthonomban.Elmagyaráztam neki,de felfogni nem bírja,hogy én semmilyen formában nem akarok részt venni a kutyázásban.Valaki hasonló helyzetben? Ha igen,hogy mászott ki?A kutyát küldjem a háztól?

2018. nov. 1. 17:17
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Nem azért hogy összehasonlítsam a kettőt de én voltam aki írta hogy a párja és az apja szintén nem kutya örült. Nálunk az a helyzet hogy nekem kutyám neki pedig gyereke van és sikerült mindkettőnknek elfogadni azt ami a másiknak fontos és számunkra ,,új,, élőlénnyel együtt élni. A kutya nem gyerek nem is kell úgy kezelni de szerintem sok nőben ebben a helyzetben amiben ti vagytok megfogalmazódna a kérdés hogy ez akkor most hova is vezet? Rábóllintasz egy kutyára amivel amúgy fele annyi ,,gond,, van mint egy gyerekkel de kb az első problémánál kidobnád. Ha a párom lennél azért végig futna az agyamon hogy ha a kutyától szabadulnál mer dolog van vele meg vitátszül akkor majd tőlem is szabadulnál ha gyerek lesz és vita lesz a fáradság és a növekvő terhek miatt? Egy babával sokkal több tenni valóvan a kutya általában csak izelítő a pároknak aki meg kutyát tart gyerek helyet nem biztos hogy bolond. Van olyan ismerősöm akinek nem lehet gyereke és a kutyájuk helyetesíti számukra a babát mert róla gondoskodhatnak. Persze a kutya kicsit el van késztetve de a házaspár bele is bolondulna ha nem tudnák otthon ezzel lekötni a figyelmük arról hogy egy életre elfelwjthetik a gyereket.
2018. nov. 3. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
57%

Én utálom a hüllőket és minden csúszómászót.

De a párom nagyon szeretne akkor vagy azt mondom neki,hogy bocs nem.


Vagy pedig jó benne vagyok, megpróbálok velük együtt élni. Úgy ha esetleg megkér cseréljek vizet vagy etessem meg őket akkor megteszem szívesen. És nem undorral közelítek feléjük. Hanem megpróbálom őket megszeretni,megérteni és azt is a párom miért szereti őket.Hiszen ha már velünk élnek akkor igen is megfogom őket szeretni.

Szerintem egy párkapcsolat erről is szól,hogy elfogadjuk amit szeret és segítünk benne.


Ha már vmibe bele megy az ember akkor ne legyen már negatív.


Vered magad,hogy te bizony megengedted milyen jó fej vagy,de egy rohadt vizet nem akarsz tölteni a kutyának.

Szerintem szánalmas.


Minek mentél bele? Talán nem azért,mert a barátnőd bánatos volt amiért kutya nem jöhet,netán szakítani is akart? vagy bizonytalanná vált a kapcsolatotok? Ezzel akartad magadat bebiztosítani?


Én meg biztos szakítanék veled ha eltávolítod a kutyámat.

2018. nov. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Azért az ego hatalmas. Ne lepődj meg ha te repülsz a kutya helyett.
2018. nov. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Az én szememben az etetés, séta annak a dolga, aki a kutyát vállalta (szükséghelyzetet leszámítva). Viszont ha együtt élsz egy kutyával, akkor olyan szinten neked is foglalkoznod kell vele, hogy "el tudjon helyezni" a családban. Nem kell babusgatnod, de hogy várod el tőle, hogy szót fogadjon és tiszteletben tartsa a te teredet, ha levegőnek nézed?

A férjem soha nem volt kutyás, viszont a kutya választásnál az ő véleményét is figyelembe vettem. Eleinte csak el-el kísért a kutyaoviba, iskolába, de a múltkor már ő ajánlotta fel, hogy elviszi helyettem sétálni. Nem lett belőle kutyabolond, nem is babusgatja és elvárja a kutyától, hogy ne másszon bele a személyes terébe, de a kutya szereti és szót fogad neki. Mindhármunknak jobb ez így :).

2018. nov. 4. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!