Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Minden esetben jó az ivartalan...

Minden esetben jó az ivartalanítás? Ismerős kutyája azóta kiszámíthatatlan mogorva kutya lett. Eltelt vagy fél év a műtét óta.

Figyelt kérdés
2018. nov. 1. 18:46
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
78%
Én még nem találkoztam olyan kutyaval, aki drasztikusan megváltozott volna az ivartalanítéstól. Ellenben meg sem tudodm számolni, hogy hány emlődaganatos és pyometras kutyát láttam már.
2018. nov. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 Platypus ***** válasza:
73%
Az én töketlen macskám azon kevesek egyike, akinek tényleg lett az ivartalanítással valamilyen szinten kapcsolatos baja - sajnos húgykőre hajlamos. De már így is több mint a dupláját megélte az ivaros macskák átlagéletkorának. Vannak ritka kockázatok, de ezek semmik az ivarosság kockázatai mellett. Kutyánál is van reális kockázat, de a mogorvaságnak egészen pontosan nulla köze van hozzá. Éppen az ellenkezője, inkább segíteni szokott a dominanciával kapcsolatos gondokon. Nem ivartalanítani egy ilyen para miatt olyan, mint nem bekötni a biztonsági övet, mert 1000-ből egy balesetnél éppen az rontotta a túlélési esélyeket. De ugye az 1000-ből 999-szer életet ment.
2018. nov. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
88%
Másfél éves korában lett ivartalanítva a kan kutyám, 5 hónapos korában a kandúr macskám. Nem változtak meg tőle. Mindketten lakásban laknak és sokat foglalkozok velük, a kutyával naponta többször sétálunk. Szerintem ha foglalkozol vele eleget, akkor nem lesz baj. A kutyám rejtett herés volt, ami tényleg hamar elrákosodhat.. a cica meg mentett, kint megverte a sok utcamacska. Nem lehet már szabadon. Ő a kandúrokra jellemző erős szag miatt lett herélve.
2018. nov. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
86%
A mi kutyánk is ivartalanított, sem el nem hízott sem mogorva nem lett. Érdemi változást nem láttunk rajta.
2018. nov. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
74%

+1 az ivartalanítás mellett.


Kutya és 2 macska. Csakis pozitív változások.


Amit írsz, az hatalmas hülyeség. Gondolj már bele, hogy egy amúgy jólnevelt kutya hogy válna kiszámíthatatlanná azért, mert nem termelődik neki tesztoszteron (vagy progeszteron ha szuka)?

Ezek NEMI hormonok, tehát csak a kutya fajfenntartási/szaporodási viselkedéséért felelősek. Semmi közük nincs a neveletlenséghez.

2018. nov. 2. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Apukám macskája is megváltozott utána, sokkal távolságtartóbb lett, pedig azelőtt olyan ragaszkodó volt, mint egy kutya. Látszott rajta hogy valahogy nem talál vissza önmagához... Nem sokra rá el is ment és sose jött haza.


Ennek ellenére ha most befogadnék egy cicát, vagy kutyát ivartalaníttatnám. Talán ha azonnal megcsinálom kevesebb eséllyel idegenedne így el tőlem. De csak a nem kívánt szaporulat miatt, így is túl sok állat szenved menhelyeken (az 1 is túl sok állat lenne ilyen helyen hát még több száz!) :(

2018. nov. 2. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
Az én kutyám 1,5 évesen lett ivartalanítva. Sajnos sokszor megindult kifele a kapun, szökött, és nagyon nehezen lehetett "elkapni", gondolom ment a szuka szag után. Ezért is gondoltam, hogy elviszem és megbeszélem a dokival, mikor lehetne, ott kiderült, h csak egy golyó szállt le, és könnyen el is rákosodhatott volna. Amíg egy hétig lábadozott, nyugis kis kezes bárány volt a korábbi pörgős énjéhez képest, azóta visszaállt minden a régi kerékvágásba, talán egy fokkal nyugodtabb. Ritkábban próbál kiszökni, de ha el is indul, szépen megáll, mikor rá szólok, és vissza bírom hozni. Nem lett semmi rossz szokása. Szerintem egy orvossal konzultálj, hogy mennyi az esély a rossz viselkedés kialakulására.
2018. nov. 2. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!