Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet még fajtatiszta kiskutya?

Lehet még fajtatiszta kiskutya?

Figyelt kérdés
A fajtatiszta kutyusom összeragadt egy keverék kutyával. Sajnos nem tudtuk megakadályozni,mert este szökött be az udvarra... Ha a ezek a kiskutyák el lesznek vetetve,azután fajtatiszta kutyával lehet ugyanúgy fajtatiszta vagy az előző keverék kutya génje is szerepet játszhat?
2018. nov. 4. 13:11
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
88%
Szóval ha van egy féltesóm akkor 50% esely van rá hogy valójában édestestvérem? :O
2018. nov. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

A kutyák nem "spejzolnak" be hímivarsejtből (van olyan állat, amelyik - durván leegyszerűsítve - tud tartalékolni), ha időben elvetetitek a kiskutyákat (adott időn belül lehet, de az anya hormonháztartását megboríthatja), akkor később lehetnek fajtatiszta kölykei. Eddig a válasz.

Innentől a vélemény: csak akkor akarjatok fajtatiszta kölyköket, ha rendelkeztek a megfelelő biológiai és genetikai ismeretekkel (tanulni sosem késő), a ti kutyátok és a leendő apa is egészséges, szűrt, törzskönyves, nem rokonok, nincs más összeférhetetlenség (pl. nem két merle border collie) és ha van felesleges ~ 200000 Ft-otok a kölykök etetésére, oltására, állatorvosra stb. Ja és csináltassatok jó kerítést!

2018. nov. 4. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
Csak egy kerdest tettem fel normalisan,de elhordanak itt mindenfele hulyenek. Bocsanat hogy elek... Azert kerdeztem,mert mar hallottam ilyenrol,de nem voltam benne biztos. Es a kerites tema. A hatso szomszed gyerekei engedtek a kutyat at hozzank,mi ez ellen nem tudtunk semmit tenni hiaba szoltunk mar elotte. Egyertelmuen ivartalanitva lesz ugyanis nincs meg tenyeszerettsegre a kiskutyakkal meg nem tudnank mit kezdeni. Az allattenyesztesrol meg most kezdtem el tanulni,nem tehetek rola hogy nem tanultam meg... Koszonom az ertelmes valaszt:)
2018. nov. 5. 00:24
 14/25 anonim ***** válasza:
76%

"Először is nézz utána mi az a fajtiszta kutya."


Ezt neked javasolnám OMG

2018. nov. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
A kutyak alapszinten fajtisztak,akarmilyen keverekek lehetnek. A fajtatiszta a lenyeg...
2018. nov. 5. 15:15
 16/25 anonim ***** válasza:
78%

Általános iskolai biológia, nem, nem fog a keverék kutya génje a tiédben bent ragadni! Ha ennyire nagyon buta vagy, ha még ennyit sem tudtak a fejedbe verni az iskolában, akkor nemhogy tenyésztésben, szaporításban, de állattartásban sem kellene gondolkoznod! Gyerekvállalásban különösen nem, ugyanis az ostobaság öröklődik!

Ha meg annyira kisgyerek vagy, hogy még ezekről sem tanultál, minek neked kutya? Egy állat tartása nem a felelőtlen kisgyerekek feladata!

2018. nov. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
78%
És a hátsó szomszéd felé nincs kerítés? És tüzelő szukát tartotok a kertben? Te ne haragudj de totál zavaros vagy.
2018. nov. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

Ennyi negativ embert... Kepzeld nem kedvea ismeretlen, ilyeneket nem tanitanak nem tudom hol elsz. Nem voltan biztos a kerdesben,csak egy normalis valaszt akartam,nem azt hogy itt elhordjanak mindennek mert epp nem vagyok valamiben biztos...

Igen,kertben van. A kerites nem a mienk,megis mindig mi csinaljuk. A szomszed kutyat szandekosan engedtek el hajnalban. Eddig sosem tortent ilyen...

2018. nov. 5. 20:33
 19/25 anonim ***** válasza:
0%

"A kutyak alapszinten fajtisztak,akarmilyen keverekek lehetnek. A fajtatiszta a lenyeg..."


Tudod mi a különbség a fajtiszta és a fajtatiszta között? Nem szoktam kukacoskodni, de ha ennyire eltelve és fennhangon hangoztatod hogy mi a lényeg, akkor meg kell jegyeznem, hogy igen, buta vagy, de legalábbis nagyon tudatlan.


Faj: kutya, macska, ló.

Fajta: berni pásztor, border collie, boxer.


Érted? Minden kutya FAJTISZTA, hiszen egyik se félig kutya félig macska, de nem minden kutya FAJTATISZTA, csak amelyiknek származási lap igazolja, hogy a szülei is azok voltak.


Egyébként meg tüzelő szukára jó lenne jobban vigyázni. Hány éves vagy? Szerintem nagyon gyerek lehetsz még.

2018. nov. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

Uristen... Ne legyen gyerekem,mert hallottam valamit amiben nem voltam biztos es megkerdeztem...

Masik.. Igen en tudom mi a faj es mi a fajta. Egy mondatomban sem fajtisztat irtam, de az elejetol fogva ezzek szekalnak

2018. nov. 5. 20:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!