Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Golden retriever tüzelés?

Veraaa05 kérdése:

Golden retriever tüzelés?

Figyelt kérdés
Azt szeretném kérdezni,hogy hogyan tudom eltüntetni a bundájáról a tüzelés maradványait.Az ivartalanítás nem lehetséges mivel bármit mondok a szüleim feleslegesnek tartják.Kinti kutya egy évben egyszer van fürdetve.Nyáron megfürdettem,de még tartott a tüzelés.Még azt szeretném megkérdezni,hogy milyen időközönként érdemes fürdetni és,hogy ki lehet-e számolni,hogy milyen időközönként tüzel?

2018. nov. 4. 18:02
 1/9 anonim ***** válasza:
93%

Nyáron tüzelt és még mindig olyan a bundája?

Igényes!

2018. nov. 4. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem tudok vele mit csinálni a fésüvel nem jön ki,ilyenkor meg már nem tudom megfürdetni,mert elég hideg van.
2018. nov. 4. 18:17
 3/9 anonim ***** válasza:
50%

Fél évente tüzel.

Az én kutyám nyáron 2-4 hetnete fürdik összel és tavasszal 2-2-ször és télen nem dürdik mert kinti kutya.

Azt ugye tudod, hogy rengeteg betegsége lehet igy h nincs ivartalanitatva. Ivartalanítanátok 20e-ért és akkor nem kellene százezreket fizetnetek kezelésekre.

2018. nov. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Én akarom ivartalanítani a szüleim azt mondják hülyeség.
2018. nov. 4. 18:44
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha kint akarod megtisztítani a kutyát, viszel ki meleg ,kutyasamponos vizet és szivacsot, és meleg tiszta vizet, plusz abban is egy szivacsot. Szépen elkezded lemosni a hátsó részét, majd leöblíted a tiszta vízzel. Utána alaposan megdörzsölöd valami száraz törölközővel.Nincs még annyira hideg, hogy ettől megfázna.

A tüzelés időpontját nem lehet pontosan kiszámítani. Az átlag a hat hónap. De van kutya, amelyik 5-4-3 hónapra is betüzel.

2018. nov. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm!
2018. nov. 4. 19:21
 7/9 anonim ***** válasza:

A mi goldenünket csak egyszer fürdettük (akkor ő is minket), utána rájöttünk, hogy felesleges, fürdeti ő saját magát, ha hagyjuk :). Komolyra fordítva a szót: nem látom értelmét a gyakori fürdetésnek, különösen egy kerti kutyánál. Gyakran ki kell kefélni a szőrét, de amúgy öntisztul, jó esetben szaga sincs. Nyár óta még mindig alvadt véres a hátsója? Nem tisztogatta meg magának? Úszni nem szokott?

A kutyák többsége fél évente tüzel, de a 6 hónap nincs kőbe vésve, főleg amíg fiatal a kutya. Annak idején mi naptárban vezettük, hogy mikor kezdett tüzelni a labradorunk és abból, na meg a viselkedéséből lehetett látni, ha eljött az ideje. Egyébként ő tisztán tartotta magát és a szobában a csempét is.

2018. nov. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Egy kinti kutyát nem szabad olyan gyakran fürdetni! Egyszer nyár elején, egyszer meg nyár végén bőven elég! 2 hetente meg még a benti kutyákat se jó, az én véleményem szerint.

A szőrét meg tudod mosni, ahogy már leírták, attól nem fázik meg.

És igen kb. fél évente tüzelnek, de nincs kőbe vésve.

2018. nov. 5. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Tisztítja magának,de valamiért még mindig olyan.Úszni nem szokott,mert nem szereti a vizet.
2018. nov. 5. 06:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!