Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az ilyen helyzeteket hogy...

Az ilyen helyzeteket hogy lehet elkerülni?

Figyelt kérdés
Valamelyik nap szabadon sétáltattam a kutyáimat egy nyílt terepen. Alapvetően szófogadó kutyák, az egyikkel vizsgára készülünk majd. Viszont már sötedett, ha nappal meglátok a távolba mondjuk egy nyulat, és ők is észreveszik, tilthatóak. Viszont most én nem láttam, csak ők, elkezdtek utána rohanni. Nem mentek annyira messzire, de amiután elkezdték kergetni, a füle botjukat sem mozdították a hívásomra. Amikor vélhetően beszaladt a nyúl/macska/akármi egy romos házba, egyből jöttek vissza. Na, az ilyen helyzeteket szeretném elkerülni. Én utoljára dícsértem őket, mégiscsak visszajöttek.
2018. nov. 4. 22:22
 1/3 anonim ***** válasza:
92%
Jobban figyelsz a környezetedre és a kutyáid jelzéseire/rágyúrsz a behívásra/nem engeded, hogy pár m-nél messzebb menjenek tőled/póráz.
2018. nov. 5. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
84%

Tedd pórázra őket főleg szürkületbe. Ha vadat hajt egy hivatásos vadász simán kilőheti de lehet akkor is lelövi ha semmit nem csinál a kutya, világosba legalább látja hogy ott vagy és nem is tagadhatja le. Lehet hogy arra felé nem lőhet ahol te sétálsz a kutyákkal vagy a kutyák párméterre vannak tőled sok vadászt nem érdekli csak kutyát lát és lő. Ha rendesen eltalálja esélyed sincs megmenteni az állatot.

Szerintem ha már rosszabodnak a látási viszonyok tard pórázon őket esetleg tegyél rájuk valami világitós dolgot. De úgyse enged el őket, van pár okos aki azt hiszi a kutya díszfelszerelésbe szököt el otthonról

2018. nov. 5. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Szabadba ne sétáltass kutyát póráz nélkül! Pont az ilyenek miatt ne. Nem kifogás az, hogy nappal behívhatóak, stb. Simán szaladhat észnélkül főleg nyúl után és eshet be egy olyan gödörba is, ahol lábát töri. Sose tudhatod, hogy mik történhetnek, az ördög meg soha az életben nem alszik.
2018. nov. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!