Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudnám elkerülni a...

Hogyan tudnám elkerülni a kellemetlenebb helyzeteket?

Figyelt kérdés

Üdv. Az a helyzet, hogy összejöttem 2 hónapja egy sráccal és szüleim mondogatják, hogy jó lenne már, ha bemutatnám nekik is, úgyhogy majd ezen a hétvégén ez meg fog történni.

Probléma, hogy tudom, hogy valószínűleg megjegyzéseket tennének a barátom kinézetére (igen, nem hétköznapian néz ki, zöld haja van, meg van piercingje + tetoválásai,meg elég extrémen is öltözködik. Az ismerőseim csak "a fura srácnak" hívják :D). Apámról 100%-ig tudom, hogy nagyon utálja, ha valakinek színes haja van. Ezt egyszer így konkrétan ki is jelentette. Anyám meg mindenkit megszól, akin van valami, ami nem átlagos. A sors iróniája, hogy pont olyan sráccal jöttem össze, aki kinézetre az ő mumusuk :D Azért nem meséltem még a kinézetéről nekik, mert tudom, milyen ítélkezőek és akkor rögtön elítélnék anélkül, hogy ismernék. Pedig amúgy nagyon jófej, csak sokan megragadnak annál, hogy hogy néz ki és inkább meg sem akarják ismerni. Tudom, hogy szüleim is ezt csinálnák, szóval érdekes lesz ez a dolog.


Egyébként 17 vagyok (ő meg 19).


2018. szept. 25. 09:31
 1/5 anonim ***** válasza:
92%
Kimosható festékkel nem tudná lefedni a haját arra az egy napra? Tudok ajánlani, ha kell. Fontos azért az első benyomás, (a külső megfog, belső megtart alapelv), bár igazából sok közük nincs hozzá, hiszen veled van, nem velük. De ha békét akarsz hosszútávon, akkor nem árt egy kis komprumisszum. Ha tudod, hogy milyenek, akkor meg főleg.
2018. szept. 25. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szülők rögtön azt fogják gondolni: "ez nem is akar dolgozni", "állásinterjun hogy fog így megjelenni", "fel se veszik sehova ilyen kinézettel". Tudom hogy adott esetben ez még odébb lehet de a szülő így gondolkodik.

Szerintem mindenkinek jobb lenne, ha kevésbé extrémen, kevésbé polgárpukkasztóan nézne ki.

A teenager lázadó korszak már egy jó ideje véget kellett hogy érjen.

2018. szept. 25. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

pedig szerintem jobb lenne ha elmondanád nekik hogy néz ki ,nem akkor szembesülnek vele mikor ott a srác is ....utána meg mikor bemutatod remélhetőleg rájönnek hogy normális,és talán elfogadják

de én a helyedbe felkészítenem őket, ne akkor érje meglepetés mikor ott a barátod mert az elég gáz neki is hogyha a szüleid ott előtte tesznek megjegyzéseket róla

2018. szept. 25. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szüleid is tudják, hogy majd kinövi. Ha így elmegy egy állásinterjúra, úgy fogadják majd, hogy viszlát.
2018. szept. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
A szüleidet mindenképpen készítsd fel! Ne érje őket meglepetés, az sokkal rosszabb. És ha időben beszélsz velük, akkor legalább lesz lehetőségük eldönteni, hogy meg akarnak vele ismerkedni vagy sem.
2018. szept. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!