Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti hogy kerülitek el a kéretle...

Ti hogy kerülitek el a kéretlen (amúgy gazdás) kutyákat?

Figyelt kérdés

Szóval mostanában elkezdtem futni a kutyáimmal. Hamarabb sötétedik, munka után sötétben annyira nincs kedvem még kilométereket sétálni mire kiérünk egy mezőre, ahol kitombolhatják magukat. Szóval lényeg a lényeg, elkezdtem velük a közeli gátra futni járni, mert még mindig jobban elfáradnak, mintha csak pórázon sétálnának. Mindkettő mentett, kutyákkal nem mindig jönnek ki jól, főleg ha pórázon vannak. Úgy szoktunk menni, hogy rajtam egy ilyen öv van, aminek a végén rgx póráz van, így valamenmyire húznak, amikor én futok. Ők meg egy kettős elvezetőn futnak előttem.


Viszont elég sokan viszik oda a kutyáikat sétálni, amivel nem is lenne baj, hisz én is oda járok. Főleg az idősebbekkel van bajom, akik csak elengedik a kutyáikat, azok valahol 200 méteres körzeten belül vannak. Na most, ha futunk, akkor odajönnek hozzánk, és bár eddig nem volt konfliktus, de nem akarom, hogy idejöjjenek. Futkároznak körülöttünk, nem hallgatnak a gazdáikra. Már szóltam nekik, de nem hívják vissza őket, mivel csak játszani akarnak szerintünk.


Az a baj, hogy a környéken ez van a legközelebb, ami nem betonos rész, így célszerű idehordani őket.



Szóval valakinek van valamilyen bevált taktikája?


2018. nov. 5. 15:11
 1/6 anonim ***** válasza:
97%

A jó öreg sárga szalag. Bár sokan azt sem ismerik.

[link]


Ezen kívül csak annyit tudsz csinálni, ha hiába szólsz a gazdának, hogy te jelzed a kutyának testbeszéddel, hogy ez a te falkád, ne jöjjön oda. Eléállsz a sajátod elé, tapsolsz, vagy toppantasz az idegeneknek... ilyesmiből érteni szoktak, de nem veszik támadásnak.

2018. nov. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%

Én arra gondoltam, paprika spray-vel fogok járni. És kérdés nélkül fújom le a kéretlen kutyát. Abból talán tanul a gazdája.


Kutyákkal agresszív kutyám van. Rövid fix pórázon, és fém szájkosárral sétáltatom. Egyáltalán nem akarom, hogy a közelünkbe kutya jöjjön. Én szabályosan sétáltatok, tegye ezt más is...

2018. nov. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
52%
Kilátásba helyeztem a gazdinak, hogy gázpisztollyal zavarom el a kutyáját, ha neki akar menni az enyémeknek. Kiengedte előre a nagytestű kutyáját és a két kisebbet, ő meg fél óra csúszással ment utánuk a sarokig, hogy ott megvárja. Azt mondta csak a németjuhászokat nem szereti. Kérdeztem és ha valaki pont ilyen kutyával sétál ő meg ott sincs, akkor mi lesz?? Azóta azt terjeszti a faluban, hogy megfenyegettem. Viszont már pórázon vannak a kutyái, megy velük és megköti őket, ha jön szembe valaki.
2018. nov. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha valaki olyan bunkó, hogy egy pórázon lévő, épp dolgozó kutyához odaengedi a sajátját, azzal nem tudsz mit csinálni. Tanítsd meg a sajátjaidnak, hogy ha munka van, nincs haverkodás, ha futtok, csak előre fele mehet, nem fordulhat ki más kutyákra.

Az enyémek ezt sikeresen megtanulták elég hamar, természetesen megvan a lehetőségük, mikor játszhatnak és az idegen kutyusok is elég hamar veszik a lapot.

Én speciell ha futok, nem szeretnék 10 percenként megállni és dobbangatni, meg a kutyáimat a hátam mögé terelni, de van, hogy már fáradt is vagyok és nincs energiám óbégatni, h plíz ne engedd ide a blökit...

2018. nov. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát nekem rotim van szóval nem nagyon mernek a közelünkbe kutyát elengedni pedig az enyém nagyon kedves. Egyszer egy csivavás csajnak mondtam (nem tudta pórázon az agresszíb kutyát megfogni) hogy az enyém beteg (az eset előtt az is volt) és fertőz, mingyárt megtudta fékezni a csivavát. Szoktam olyat is mondani hogy harap bár azt embernek ha kétes higéniai egyén az. Illetve még a bocsi de sietünk és elrángatom. Ha futok vele szerencsére csak ismerős állít meg néha mer mások (nekem mondták) azt hiszik hogy a kutya támad engem meg rángat maga után.
2018. nov. 6. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

"Hát nekem rotim van szóval nem nagyon mernek a közelünkbe kutyát elengedni"


Szerencsés helyen élsz. Nálunk csak leveszik a pórázt (már ha van), aztán oda megy a kutya, ahova akar. Sokszor nem is látni a gazdát, mert olyan messze van. És szót sem fogadnak a kutyák, szóval behívni sem tudják.

Ezért nem tudok már én sem más megoldást...

2 voltam.

2018. nov. 7. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!