Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyatartók! Titeket milyen...

Kutyatartók! Titeket milyen gyakran talál meg a többi kutyás kéretlen tanácsokkal és hogyan kezelitek ezt? Illetve mi volt a legcifrább tanács, amivel elláttak bennetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Én naponta olyan 3-4 "hasznos" tanácsot kapok, ha akarom, ha nem, de inkább nem. Lassan már ott járok, hogy nem megyek le a kutyafuttatóba, hanem inkább külön sétálunk, mert nem akarok senkivel bunkó lenni, de a hócipőm tele van, hogy senki nem akar a saját dolgával/kutyájával foglalkozni, muszáj a másikat cseszegetni.

Egy fél éves korához képest jól nevelt, szocializált vizslám van, de legutóbb olyan embertől kaptam életvezetési tanácsot, aki a kutyáját se behívni nem tudta, se pórázon nem tudott normálisan sétálni, az apportot se adta vissza, de az volt a legnagyobb problémája, hogy jutalomfalat volt nálam, mert szerinte így a kutya engem csak a virsliért fog szeretni. Hogyan lehet ezt okosan kezelni?



2015. máj. 30. 19:14
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Én bólogatni szoktam, hogy igen igaza van és folytatom amit addig tettem. :D

Szerencsére nem gyakori ez az eset.

2015. máj. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 piriiiii ***** válasza:
69%

Én még a szüleimmel élek, engem ők tudnak kiborítani a kutyás dolgaikkal.

Nekem egy mudim van, nekik egy foxijuk. Leginkább az etetésbe szeretnek beleszólni, ami kiborít, bár már viszonylag leszoktak róla (főleg akkor volt ez napi téma, amikor a mudi még kicsi volt - most 7 hónapos - és napi 3-4 alkalommal etettem, hogy minek ennyiszer adni neki, aztán kicsivel később meg hogy túl keveset adok neki...).

Amúgy szerencsére mások nem szoktak beleszólni, beszólni, tanáccsal ellátni, sőt, inkább elismerésüket adják.

2015. máj. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
15%
Nem kapok kéretlen tanácsokat mert látják, hogy jól nevelt a kutyám. Általában inkább csak dicséretet kapunk. Szerintem ha jól nevelt egy kutya abba nem tudnak belekötni. Valószínűleg tényleg gondok vannak, max te nem veszed észre. Az egy másik dolog, hogy az adott problémára eszeveszett hülyeségeket tudnak mondani megoldásként. Ha ennyien piszkálnak próbáld meg őszintén átgondolni es kérj segítséget szakembertől.
2015. máj. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
Kizárolag este megyek a kutyámmal sétálni, mert meguntam az állandó megjegyzéseket olyanoktól, akik póráz nélkül sétáltatnak (szabálytalanul). Közepes termetű kutyámat kis utyuli-putyulinak nézik (öt éves), mert felvett egy eldobott kenyeret, pfuj mellett kapott egy kis pofont. Azonnal beszóltak, hogy ne üssem, mert feljelent! Akkora lúzer, azt sem tudja, hogy az állatot is nevelni kell, vagy megmérgezhetik. Vagy ha húz, nem engedem, akkor állatkínzó vagyok(?). Menhelyi, most nevelgetem. Menjen az ilyet a táskakutyájával együtt a fészkes fenébe.
2015. máj. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
80%

Mi sem szoktunk kéretlen tanácsot kapni, viszont vannak egyéb idegesítő dolgok: eteti a kutyámat, rászólok, hogy ne tegye, erre neki áll feljebb:O Persze az ő kutyája valahol több száz méterre kóricál, azt sem tudja, hogy hol.

Ja, de most eszembe jutott egy oltás egy vénembertől: a staffi-pit keverékem hozza a fajtájára jellemző makacsságot és bolondságot, többek között ezért imádom. De van, hogy kutyákra leszáll az agya, menne oda játszani, ilyenkor hozzávágom a pórázt, hogy vegye már észre magát. Ez az öregember, akinek a kutyája meg olyan öreg, mint az országút, és minden kutyát nagy ívben kikerül, mert retteg tőlük, azt mondja, neki sosem kellett ilyen módszereket alkalmaznia. Én simán visszaszóltam, hogy meg lehet ugyanezt próbálni egy mentett pittel, aztán meglátjuk, mire jut. Többször kérdezte, hogy minek van a huskymon hosszú póráz, egyszer elmondtam neki, a többi alkalommal annyit mondok, hogy 'már mondtam'.

Különben itt is ritka hülyék a kutyások, a kutyák semmi nevelést nem kapnak, mennek zabálni a házak elé kidobált ételeket, a gazdák röhögnek rajtuk, rendszeres, hogy azt sem tudják, hol a kutya stb. Szóval én is ritkán megyek le, mert erre nincs szükségem. Most kutyasuliba szeretnék elmenni, hátha ott sikerül egy normális társaságot találni.

2015. máj. 30. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:

Én a nagyszüleimtől kapom meg, hogy minek kínzom a kutyámat. Mert merem azt monda neki, hogy ül, marad vagy fekszik. Meg, hogy én mit szólnék ha valaki nekem parancsolgatna ilyeneket?

Múltkor bedurrant az agyam és elég bunkó stílusban közöltem velük, hogy azért fogad szót nekem meg fegyelmezi magát egy szavamra, mert annyira fáj neki meg amúgy is ez egy kutya, akit családtagként szeretek de ha úgy is kezelném folyton és semmi szabályt nem kapna akkor neveletlen lenne.Erre csak hajtották, hogy akkor is állatkínzás. Elönötte a sz-r az agyam...

2015. máj. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

Soha se kaptunk még kéretlen tanácsot más kutyástól.


Okoskodás néha előfordul főleg kutyátlanok részéről, de ez nem arra vonatkozik, hogy nekem hogyan kellene csinálnom, inkább csak villogni próbálnak a hülyeségeikkel.

2015. máj. 30. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Én a nagymamámat nem bírom meggyőzni, hogy lakásban is lehet normálisan kutyát tartani, és nem akkor a legboldogabbak a kutyák, ha tespedhetnek az udvaron. Hetvenhétszer elmondtam már neki, hogy mi a szitu, de csak ingatja a fejét, hogy nyomorult jószágok, hogy szenvedhetnek a panelban. Sajnálgatja a kutyáimat, mikor viszem őket sétálni, hogy nem hagyom őket pihenni. Marhára szenvednek, látszik, mikor a vállamig ugrálnak. Már csak röhögök rajta.
2015. máj. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

Ó, hát azt sokat kaptunk. Befogadott, domináns, pörgős kutyám van. Nagyon szépen fejlődik, de van, hogy bunkó, ilyenkor mindig rászólok, na és ilyenkor okoskodnak, hogy "jaj, de csak játszik", meg olyan is volt aki szerint a nyakörvénél fogva kellet volna fellógatnom a kutyát egy bunyó után. Igen. Jutalomfalatra nekem is mondták ugyanezt.

Ja meg a KEDVENCEEEEEEEM.... Egedjem el a Városligetben meg a Margitszigeten a pórázról, mert Bubukával olyan jót játszanának. És nem értik meg, hogy nem és kész. És erősködnek, meg hogy nekik sosincs póráz a kutyán blablabla meg menjek vele kutyasuliba (ez már az agyamra megy). És mondják. És hiába mondom, nem fogják föl, hogy a kutyában baromi erős a terrier vadászösztön és ha mókust vagy kismadarat lát akkor leszáll a vörös köd és csak fáziskéséssel reagál a tiltásra, ami épp elég arra hogy kivasalja a busz. Nekem többet ér a kutya élete mint egy 10 perces póráz nélküli játék. Játékra ott a futtató.

2015. máj. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
A 3-as válaszolónak: Köszönjük a tanácsot, de hetente lát minket oktató az oviban, nemsokára kezdjük a sulit.
2015. máj. 30. 21:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!