Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért morog rám?

Miért morog rám?

Figyelt kérdés
Vagy egy shitzum, és mostanában az a szokása, hogy morog mikor simogatom... De közben ő fekszik el előttem, hogy simogassam, majd mikor elkezdem, morogni kezd. Utána abbahagyom a simogatást, fel ül, majd elkezd az első lábával pitizni a kezemnek, hogy simogassam még... Akkor megint elkezdem, és megint morog, és így megy ez körforgásban míg meg nem unom.. Ha rászólok, abbahagyja pár másodpercre, de megint elkezd morogni. Nem értem. Ezt egy hónapja kezdte el, nem volt eddig ilyen. Ugyan ez ha felveszem/átölelem stb. Egyébként hallgat rám, ha szólok neki jön, ha pacsit kérek ad, ha mondom neki, leül. De ez nagyon zavar. Mi lehet a baj?

2018. nov. 6. 19:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
35%

A morgás, ugatás nem csak agresszív lehet.


(Én ha kint játszom a kertben a kutyámmal, a szomszéd rendszeresen gyanakodva néz át. Azt hiszi vadítom vagy harcoltatom.

Pedig az efféle kommunikáció a játék része. Az én kutyám mondjuk hajlamos ezen a téren túlzásokba esni, de valójában ez ártalmatlan játék.)

2018. nov. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
32%

Tipikus kistestű-gazdi probléma.

Ha ő azt mondja, hogy ugorj, te nem azt kérdezed, hogy miért, hanem hogy milyen magasra...

Tiltsd a morgást, minden esetben. Ha pitizik, otthagyod. Ne puncsolj neki, nagyon jól tudja, hogy ő irányít.

2018. nov. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Igen, valószínűleg a legnagyobb problem, hogy jól tudja, hogy imádom , és neki mindent szabad... De itt azt mondom megállj, ezt nem játszuk. Nem fogom neki engedni, csak hiába szólok rá, folytatja.. Tudnál adni valami ötletet, te hogyan kezelnéd ezt?
2018. nov. 6. 19:57
 4/12 anonim ***** válasza:
21%

Nem kell szólni semmit, egyszerűen kizárod a falkából ha pitizik. Ne kezdeményezz békülést, ne foglalkozz vele egy kis ideig. Parancsold a helyére határozottan, ha próbálkozik, nincs kedves hangnem, nincs simi.

Nekem nagytestű lakáskutyáim vannak, ha ők morognának rám, grabancrázás és éktelen "harag" lenne a reakcióm.

2018. nov. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Az én kutyám morog, amikor simogatom, de ez nem agresszív morgás, inkább "mormog" jókedvében :)


Mint egy jóleső sóhaj :D


Szoktam "beszélgetni" is vele, felváltva "mmmmm"-mögünk egymásnak :D

2018. nov. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
24%
Nem kell túltolni a történetet. Ezért nem kell megverni vagy büntetést szabni rá
2018. nov. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
82%

Basszus, azért egy gazda csak tudja jókedvében dorombol a kutya - igen, dorombol, vagy dörmög a simogatástól - vagy harciasan morog!!!!


Te nem tudod eldönteni kérdező?

2018. nov. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

#Ki mondta, hogy megverem vagy buntetest szabok ra? Ez honnan jott? Istenem.

#Igen, kepzeld el tudom donteni, nem jokedvembol jottem ide fel tanacsert. Amit o csinal morgast mostanaban, az nem "öröm morgas", annak ellenere hogy o igenyli a figyelmet.

2018. nov. 6. 23:11
 9/12 anonim ***** válasza:
66%
Ha ennyire jól tudod minek kérdezel?
2018. nov. 6. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
Akkor azt jelzi, hogy hagyd békén! Ne kaparászd ha morog, ne emelgesd, ne nyaggasd! Márpedig túl sok a figyelmed számára.
2018. nov. 6. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!