Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az ember hogy ad úgy puszit a...

Az ember hogy ad úgy puszit a kutyájának, hogy azt maga a kutya is puszinak könyvelje el? A részletek alapján a kutyám megpuszil?

Figyelt kérdés

Nem szerelmes csók, hanem baráti arcra puszi, amiről írok.


A macskáknál az orrod kell az övékéhez dugni és az a puszi, azt olvastam.


Azt látom, hogy az egyik kutyám a vele egynemű másik kutyámhoz odamegy és a szája széléhez dugja az orrát és szimatol - majd a másik is ezt teszi később. Azt mondják az ismerősök, hogy ez puszi.


Ha megpuszilnám őket, tegyem ezt, hogy tudják, hogy puszit kapnak és ne rémüljenek meg, hogy mit teszek?


---


A másik; a kutyám odajön és az orrát közel dugja az arcomhoz, szimatol (3 gyors szippantás), majd a nyelvével 2-3-szor gyengéden az arcomba nyal a megszagolt helyen. Nem evés, nem sírás után, nem izzadás során, csak spontán. Ez puszi?



2018. nov. 7. 06:09
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Kérlek, a kérdésemre válaszoljatok! A nem terszéseteket ne fejezzétek ki, hogy a gyakori kérdések szavályzatára fittyet hányva ezzel offoljatok. Köszönöm!
2018. nov. 7. 06:46
 2/18 anonim ***** válasza:
86%
Orrát (tetejét) szoktam puszilgatni, azt valószínűleg érzi is, mert mikor a fotelbe szétterültem, rám mászott és ő is elkezdett ott nyalni/puszilni :)
2018. nov. 7. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
16%
Szereti a kutya mint ahogy a saját seggét is nyalogatja utána meg a gazdája száját. Nyílván érzi hogy szereti a gazdi is.👹👅
2018. nov. 7. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
34%

A puszi csak a te számodra puszi, hiába olvasol hülyeségeket, semmit nem fognap pusziként értelmezni...

Vannak különböző jeleik, amiknek van jelentésük, de ezekbleginkább fajtársak közt működnek... Az ember azért puszilgat minden állatot, mert az neki jó... Az állatok zöme meg egyébként támadó reakciónak véli, ha a feje/nyaka felé hajolsz...

Sosem felejtem el, mikor egy 5perces ismerettség után egy csaj meg akarta puszilni a rottweilerem fejét, az meg majdnem leharapta a fejét... Amúgy mindig is kezesbárány volt.

2018. nov. 7. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
78%
Az én kutyám pl kifejezetten utálja, ha valaki a pofájába mászik, ergó kellemetlen számára, ha meg akarnám puszilni, nem is szoktam soha, egy siminek úgyis jobban örül. A másik kutyám egy bújós öleb, neki a nyakát lehet puszilni, vigyazni kell mert rögtön szajon akar nyalni, amit én nem engedek neki.
2018. nov. 7. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
64%

Kezdjük ott a jeleket, hogy ami nekünk egy ártatlan fogkivillantós mosoly, az nekik egy támadó jel...

A saját kutyád kiismer téged és sejti, hogy ilyenkor talán mégsem akarsz támadni, de ha közben még pusziért is hajolsz, lazán képenharaphatnak önvédelemből... Azogy az meg is történt már számtalanszor.

2018. nov. 7. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
69%
Hú de le van pontozva mindenki, aki meg meri mondani hogy a kutyát körbenyalni nem okos dolog.. A kutya egy imádnivaló, intelligens lény- de az ember a gazdi,neki illene a kutya számára megfelelően kimutatni a szeretetét. Nem kisbabaként kezelni azt a szegény kutyát.
2018. nov. 7. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
61%
"A macskáknál az orrod kell az övékéhez dugni és az a puszi, azt olvastam." Az ötévesünk is elhitte ezt a butaságot, idősebb korban fura. A kutya meg nem azért nyalogat mert puszizkodni akar-az egy emberi gesztus.
2018. nov. 7. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
4 és 6; nekik kifejezetten köszönöm a válaszaikat, hogy érvekkel támasztották alá és pontos magyarázatot adtak, miért nem jö a puszi! Mindenkinek ment a zöld pacsi, mert mindenki más válasza is tetszett. Köszönöm!
2018. nov. 7. 08:41
 10/18 A kérdező kommentje:
Nyolcas, Te piros kezet kaptál az arrogáns modorod miatt.
2018. nov. 7. 08:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!