Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az ember hogy ad úgy puszit a...

Az ember hogy ad úgy puszit a kutyájának, hogy azt maga a kutya is puszinak könyvelje el? A részletek alapján a kutyám megpuszil?

Figyelt kérdés

Nem szerelmes csók, hanem baráti arcra puszi, amiről írok.


A macskáknál az orrod kell az övékéhez dugni és az a puszi, azt olvastam.


Azt látom, hogy az egyik kutyám a vele egynemű másik kutyámhoz odamegy és a szája széléhez dugja az orrát és szimatol - majd a másik is ezt teszi később. Azt mondják az ismerősök, hogy ez puszi.


Ha megpuszilnám őket, tegyem ezt, hogy tudják, hogy puszit kapnak és ne rémüljenek meg, hogy mit teszek?


---


A másik; a kutyám odajön és az orrát közel dugja az arcomhoz, szimatol (3 gyors szippantás), majd a nyelvével 2-3-szor gyengéden az arcomba nyal a megszagolt helyen. Nem evés, nem sírás után, nem izzadás során, csak spontán. Ez puszi?



2018. nov. 7. 06:09
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

A kutyáknál ez a puszi dolog nem létezik. Legalább is nem olyan formában, hogy "megpuszillak, mert szeretlek" vagy "a gazdi megpuszilt tehát szeret". Akárcsak a macskáknál sem.

Vannak egymás közt bizonyos jeleik, szaglásszák egymást, oda dugják az orrukat egymáshoz, de a puszi emberi jelentését nem értelmezik. Az ember azért puszilgatja a kutyáját, mert neki jól esik, de a kutya ebből nem fogja érezni a szeretetet.

2018. nov. 7. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
11, értelmesen megfogalmazptt, érvekkel alátámasztott, hasznos kommentár, mely a 4-es és 6-os kommentálóhoz hasonlóan okít. Ment a felpontozás!
2018. nov. 7. 08:46
 13/18 anonim ***** válasza:
70%
Kérdező, ha olyan szavakat használsz mint az arrogancia, nézz utána mit jelent, mert nyilván nem tudod. És nem arrogancia miatt pontoztál le- egyébként csak igazat mondtam- hanem mert meg mertem írni hogy butaságon agyalsz. Te vagy az ember, neked kellne alkalmazkodni a kutya-macska gondolkodásmódjához. Persze ha valaki nem az mondja amit akarsz, akkor kibújik a gyerek, és hisztiből pontozgatsz-ahelyett hogy felelős gazdiként elgondolkodnál hogy a kutyusnak mi a jó. NEM az hogy számára nem megfelelő dolgokat csinálsz.
2018. nov. 7. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Az öt éves szintje miatt pontoztalak le. Más az, hogy megírod, hogy nem bölcs puszilgatni a kutyát és miaz indoka, illetveás, hogy leírod, hogy az öt évesetek hitte el azt, amit én. Kapott ám zöld kezetaz, aki nem ajánljaa puszit.
2018. nov. 7. 09:03
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Imádom a kutyáimat, macskáimat, de a szeretetem abban mutatom ki, hogy megölelem, megsimogatom őket. Nincs puszi állatoknál. Nyalás van, mindent megízlelnek ami a szájuk ügyébe akad, puszilgassa a harapós oroszlán miután megette a macskaszart. Nyelvükkel, orrukkal érzékelnek, olyan mint neked a tapintás semmi több.
2018. nov. 7. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
15, nagyon szépen köszönöm! Neked is ment a zöldpont!
2018. nov. 7. 09:13
 17/18 anonim ***** válasza:
54%
De ha 2 kutya egymást puszilja/nyalogatja az a szeretet jelen, nem?
2018. nov. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
70%

Ha már emberi viselkedést akarsz tulajdonítani az állatoknak, akkor nézz utána rendesen. Az általad lepontozott válaszolónak igaza van, hiába nem tetszik - azt a macska kicsit sem fogja érteni, hogy te miért dugod oda az orrod.

Ha a macska viselkedését emberire akarod átültetni, akkor sokkal inkább a kobakolás lehetne a puszi. Mikor a feje búbjával "bokszol". Nekem mondjuk volt olyan macskám, aki megtanulta, hogyha puszit kérek, akkor kobakolnia kell, de nem azért, mert viszonozni akarta volna, csak megtanulta, mint egy trükköt.

A mostani macskám simán csak eltűri, hogy összepuszilgassam a fejét, megtanulta, hogy puszi = simi = foglalkozás. Vagyis kvázi azt, hogy én azért csinálok egy számára értelmetlen viselkedést (puszilgatom), mert szeretem őt, vagyis neki jó, ha ezt csinálom. Úgyhogy élvezi a puszit, és kobakol is, ha ölben van, hogy pusziljam.

De ez továbbra is tanult viselkedés, nem annak a jele, hogy értené az emberi szeretetet.

2018. nov. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!