Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyafajták tartásához...

Milyen kutyafajták tartásához lenne szükséges a kötelező "kutyajogsi"?

Figyelt kérdés

2018. nov. 7. 19:39
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
90%
Csatlakozom az előttem szólókhoz. Minden kutya tartásához (sőt...bármilyen állat tartásához) kötelezővé tenném a jogsit.
2018. nov. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:

már nem azért, de ki mondta, hogy lázadást akarok? jézusom..


szívem szerint én is minden kutya tartását vizsgához kötném. csak úgymint, a kocsit. de, azért egy elég idealista hozzállás, hogy mindenki vizsga után tarthat csak kutyát. sajnos.

de a jogis analógiánál maradva, minél nagyobb járművet/ minél több személyt szállítasz annál specifikusabb vzsga kell. nos, én erre gondoltam, hogy ha a legtöbb kutya egy személygépjármű, akkor mely kutyafajták kamionok, amelyekhez esetleg specifikusabb képzés kell... így már remélem érthető, bár nyilván könbyebb egyből ítélkezni, mint kérdezni

2018. nov. 7. 21:19
 13/28 anonim ***** válasza:
31%

Úristen!


"de a jogis analógiánál maradva, minél nagyobb járművet/ minél több személyt szállítasz annál specifikusabb vzsga kell. nos, én erre gondoltam, hogy ha a legtöbb kutya egy személygépjármű,"


Ennél nem is olvastam tovább, mert nem láttam a könnyeimtől a röhögéstől. Vicces vagy te! Enyhén bókolva :DDDD

2018. nov. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
90%

Vannak alapból makacsabb, tapasztalt gazdit igénylő fajták, és vannak, akik alkalmasak első kutyának.


Viszont két azonos típusú kamion között nem igazán van különbség. Ugyanazzal a jogsival mind a kettőt el tudom vezetni gond nélkül.


Ugyanakkor két egyforma fajtájú kutya között már lehet jelentős eltérés, akár egy tenyésztői alomban is. Valamelyik félénk, valamelyik engedelmes, valamelyik szeret rakoncátlankodni.


A kutyáknak van egyéniségük, személyiségük, míg (autók szerelmesei, fogjátok be a füle... izé, szemeteket) a kamionoknak nincs.

2018. nov. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:

na, örülök,hogy nevettél :) ha már más nem tudott megnevettetni :)



utolsó viszont megértette mire gondolok, köszönöm

2018. nov. 7. 21:31
 16/28 anonim ***** válasza:
46%
hülyeségeket írtál a kamionos hasonlattal, én is szakadtam... De-de, te vártad a vértől habzó válaszokat a rottweiler, bull-terrier, pittbull kutyákra. mikor csóri padlócirkálókat bántották, ment a kezed a lepontozásra. átlátszó vagy, és komolytalan az idióta kérdésed :))) de majd én is kiírok egyet, mikor lehet 40-es IQ alatt kérdéskiírás limit? Csak, hogy megspóroljuk az idióta, provokatív, ponthajhász kérdéseket!
2018. nov. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
58%
Csivava, Yorkie! Mikor vezetik be?
2018. nov. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:
na, de akkor mégis én nyertem, hisz készségesen válaszoltak a veled azonos gondolkodású emberek . 1-0 ;) köszönöm, hogy energiát fektettél válaszod írásába, ha már másba nem tudtál a mai napon energiát fektetni :/
2018. nov. 7. 21:46
 19/28 anonim ***** válasza:
57%

Kedves kérdező pont a napokban olvastam hogy Kínában ténylegesen bevezettek (vagy tervezik) a kutya jogsit. Telefonról nem találtam de érdekes volt még teljesen jó dolgok tartoztak bele, nézz utána ha érdekel. :)

Mondjuk itt ilyen úgy se lesz soha, de a kezdeményezés jo.

2018. nov. 7. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
38%

"Vannak alapból makacsabb, tapasztalt gazdit igénylő fajták, és vannak, akik alkalmasak első kutyának."


Ez sem igaz! Idióta sztereotípia. Sokan kezdték őrző-védő jellegű kutyával, teljes harmóniában élnek. Ha az ember ismeri a vállalt fajtát, kellően határozott egy nagytestű, karakteres kutyához, semmivel nem rosszabb, mintha egy idegbeteg bokacsipegető csahológépet vállal be mint mondjuk egy csivava.


Felejtsük már el ezt az első kutyának való baromságot!

2018. nov. 7. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!