Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyafajták tartásához...

Milyen kutyafajták tartásához lenne szükséges a kötelező "kutyajogsi"?

Figyelt kérdés

2018. nov. 7. 19:39
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%
Az összeshez. Nem számít, mekkora, nem attól lesz "rossz" kutya. Egyébként is a gazdi kapná a jogsit, nem a kutya. Egy nagytestűt ugyanúgy meg lehet nevelni, mint egy 1-2 kilósat, ha a gazdi ért hozzá. Nem várnék el komoly tudást egy ilyen engedélyhez, de az alapok legyenek meg, és a hajlandóság további tanulásra pl. kutyaiskolában. Ha az ember fajtatiszta kutyát akar, az eladó dolga lenne kikérdezni, mit tud a fajtáról, és tisztában van-e vele, mit vállal. Sajnos ez is lehetetlen amíg a szaporítók és "hobbitenyésztők" néhány tízezerért bárkinek osztogatják a kutyákat.
2018. nov. 8. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
34%

Szerintem minden 5-10 kilónál nagyobb testű kutyához kellene.


Nem azért, mert ők vadabbak vagy idegbetegebbek(sőt), hanem mert a helytelenül tartott/nevelt nagyobb testű állat nagyobb kárt tud okozni.


Ha egy tutujgatott idegbeteg csivava meglóg, nem jönnek a hírek, hogy rettegésben tartja a fél utcát, mert mindenki fel tudja rugni/megússza egy kis bokaharapással. Ellenben egy nagyobb kutya, akár egy tündibündi uszkár is már felér létfontosságú szerveket, egyszerűen súlyfölényben vannak, ha rosszul van nevelve/ tartva, vagy simán csak ideggyenge életveszélyes sérüléseket képes okozni.


Persze a csivava is szét tudja harapdálni az ember arcát felismerhetetlenre, vagy leharapni az ujját egy gyereknek, de ahhoz arc/kéz közelbe kell kerülnie.


Én nem értem, hogy a babakocsisok hogy merik egyáltalán kivinni egyedül a gyereket, mikor minden nagyobbacska kutya pont a babakocsi magasságába ér fel.


Egyébként jó környéken lakunk szerencsére, de itt is vannak olyanok, akiknek nem való kutya. Az egyik kerítésre pl az van írva, hogy "a kutyáink ugatnak és harapnak, ezért kutyák" építkezés örzésére otthagyott családi kutyák lehetnek, egy labrador és egy németjuhász kutya. A kerítés teteje a fejük felett van 10 centivel, mindig nekirontanak, ha valaki a járdán megy, felálgaskodnak és konkrétan átlát a kerítés felett nekem fejmagasságban(fel van töltve az udvar, vagy fel meterrel magasabb a fold a kerjtükben a járdánál.


Én már nem megyek arra, pedig mellettük van egy játszótér, mindig a gyerekkel másik oldalról kerülöm meg, pedig az a hosszabb.


A világ legcukibb, leggyerekbarátabb és legértelmesebb kutyái, de elhanyagoltak, az 50 kilómmak esélyem sem lenne egyikük ellen sem, ha az egyiknek eszébe jutna átugrani a kerítésen, mert úgy érezné a kismotorral közlekedő gyerek megsértette a területét.. egyszerüen nem tudnám megvédeni a gyerekem, hogy kisebb sérüléssel megússza.


Ellenben egy idegbajos mopsszal, kisebb terrierrel vagy palotapincsivel fel tudom venni a harcot eredményesen.


Mindig a gazda a hibás, sosem a kutya, aláírom, de pont ahogy írja a kérdező, nem véletlen, hogy nem vezethet mindenki repülőt.


Én nem fajtákra élezném ki a dolgot, hanem testsúlyra/méretre. Ebbe beletartozik a jámbor és intelligens, csini óriásuszkár, a szófogadásáról híres vizsla, és egy cane corso vagy egy dog is, aminek kevésbé barátságos a megjelenése.


Pont azért, mert nem számít, milyen fajta, minden kutya más személyiségű genetikától függetlenül, viszont, ha valami kutyán kívül álló ok miatt a kutya emberre/más állatra veszélyessé válik, akkor minél kisebb kárt tud okozni, annál jobb.

2018. nov. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

Nem fajtához kéne jogsi, hanem ahhoz, hogy póráz nélkül sétálhass a kutyáddal és ezt szigorúan ellenőriztetném is.


Nem azért lassítok 50-re ha beérek egy lakott területre, mert megtanultam, hogy a lakott terület jelzőtáblánál ezt kell csinálni, hanem azért, mert félek a büntetéstől...


Ne nézzétek olyan butának a Lakatost, hogy ne tudná megtanulni és visszamondani, hogy a kutyát a saját portánkon belül kell tartani. Attól függetlenül a pitbúúúja még rettegésben tarthatja az egész utcát.


Hány ember járja körbe az itteniek közül reggelente a kocsiját, hogy ellenőrizze a lámpákat?

2018. nov. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
28%

Semmit sem érne az a póráz egy németdogon, ha én tartanám. Nem minden kutyatartó van olyam fizikumban, hogy egy neveletlen kutyát vissza tudjon tartani a pórázon.


A nevelés a kulcs, nem az ovintézkedés. A póráz olyan, mint vezetésnél a légzsák. Jóesetben életet ment.


Én úgy képzelem a "kutyajogsit", hogy betanulja az ember az alapokat, ez a kresz, megkaphatja a kutyát. Majd a kutya kb fél-1 éves korában tesztelik, hogy van az állat, hogy viselkedik(ez a forgalmi vizsga), hogy a tanultakat helyesen alkalmazta e az ember.

2018. nov. 8. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
0%
Aki lepontoz az kifejtené, miért írtam hülyeséget?
2018. nov. 8. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
34%

Komolyan érdekel!


Hol a hiba abban, hogy egy rossz körülmények között élő nagyobb testű kutyához nagyobb ellenőrzés kellene, mert nagyobb kárt tud okozni, mint egy rossz körülmények között élő kistestű kutya?

2018. nov. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
19%
Mindenkit lepontoznak, csak úgy. Erre jár, el sem olvassa a véleményeket, csak nyomja a kezeket mint süket a csengőt.
2018. nov. 8. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
100%
Minden fajtához! Es minden allathoz. Sőt még gyerekhez is!
2018. nov. 8. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!