Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya kézenállás trükk káros-e?

Kutya kézenállás trükk káros-e?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Pár napja kezdtem el tanítani a kutyámnak a kézenallast, és azon kezdtem el gondolkodni, hogy ez vajon káros-e, mivel a mellső lábait illetve a gerincét nagyobb terhelés éri. Mondjuk sok videóban láttam már ezt a trükköt, csak így elgondolkoztatott. Amúgy egy teljesen jó kondiba lévő sportos mudirol van szó aki 6 év körül van.



2018. nov. 8. 23:22
 1/7 anonim ***** válasza:
78%

Ne csináltass vele ilyen hülyeségeket.

A rendellenes terhelés a gerinccsigolyák összetolódását, és a porckorongok károsodását okozhatja.

Pár hónap vagy év kérdése csak, és lesz egy gerincsérves kutyád. Ha lebénul és műtét után sem áll lábra, a vizeletét sem tudja szabályozni majd, és neked kell kinyomkodni azt vagy katéterezésre hordani őt.

Ennyit meg nem ér egy cuki trükk sem. Szerintem.

2018. nov. 8. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Hinata-chan ***** válasza:
79%
A kutyáknak nincs kezük, ergo nem tudnak "kézen"állni. Kétlábazás hátsó lábbal nem probléma, de mellső lábbal hosszú távon sérülést okozol vele.
2018. nov. 9. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
71%

Nem 0-24 ben megy így csak a trükk erejéig...


Vigyázz rá és nem lesz baja

2018. nov. 9. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
42%
A kutya egészségét veszélyezteted azért, mert neked ez a trükk tetszik, vagy hogy mások csodáljanak érte.Nem gondolom hogy egy ilyen hosszadalmas idomítás a kutyának kellemes lenne.
2018. nov. 9. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Valóban nem tervezem ezt 0-24 csináltatni vele max egy kép erejéig. Illetve rengeteg kisebb testű kutya (például Jesse a Jack russel terrier) csinálja ezt ami szerintem sokkal rosszabb rá nézve.

[link]

Nyilvan nem szeretnék én sem rosszat a kutyámnak ezért is kérdeztem erre előbb rá. :)

2018. nov. 9. 08:18
 6/7 anonim ***** válasza:
55%

Egy egészséges kisebb testű kutyának a világon semmi baja nem lesz ettől a trükktől. Pláne nyilván nem minden nap órákig fogod így járatni.

Egy nj méretű kutyának persze már nagyobb gondot okozna. De csak példaként, igen sok kis/közepes testű kutya jelölget úgy, hogy mindkét hátsó lábát feldobja.

2018. nov. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Szilvi & Argos ***** válasza:
Tanítsd úgy, hogy a hátsó lábait, fenekét csak dobja fel rád, falra, fára, úgy akkor támaszkodik a hátuljával és sokkal kevésbé terheli az elejét. Az enyém úgy tud "kézen állni", konkrétan nekem háttal feltolat rám, vagy egy fára, falra :) Pár éve tanulta. Mivel már 10 éves elmúlt, s a bal eleje nem jó, ezért csak nagyon ritkán kérem tőle ezt a gyakorlatot, max bemutatókon, trükkversenyeken pár havonta 1-1 alkalommal. Ettől nem lesz semmi további gondja
2018. nov. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!