Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mire figyeljek műtét után?

Mire figyeljek műtét után?

Figyelt kérdés
7és fél hónapos kan kutyusomat ivartalanítják jövőhéten. Nagyon aktív kutyus, hogyan kímélhetném? Ki mit csinált ilyen helyzetben a kutyussal? Hány napig kell nagyon figyelni rá? Ha nagyon ugrál felszakadhat a seb vagy ilyesmi?
2018. nov. 9. 20:10
 1/7 anonim ***** válasza:
73%

Arra kell csak figyelni, hogy ne nyalja a sebet. Az én kutyám pl egyáltalán nem foglalkozott vele, de vannak olyan kutyák akik szétszedik/nyalják, így újra kell varrni ha szetjön, illetve el is fertőződhet. Eleinte egyébként meg lesz duzzadva a herezacskó, mert savós folyadék fogja kitölteni a herék helyét. Ez kb 1 hétig tart, szépen lassan leapad és idővel a zacskó is összezsugorodik. Kímélni annyira nagyon nem kel, ugyan úgy mehet sétálni, ha nagyon fel van telve akkor inkább ne fusson, de a varratnak nem lesz tőle baja.

De kérdezd meg az orvost majd, mindent el fog mindani.

2018. nov. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Miért ivartalanítod?
2018. nov. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%
Mert felelős állattartó
2018. nov. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ivartalanítás után amíg nincs magánál, dölöngélve megy addig semmi víz és semmi kaja.HA szuka kutyusod van Én ajánlom, hogy kisruhát kérj neki. :) A gallért nem minden kutya tűri magán + le is tudják szedni. És hát szegénynek gallérral kellemetlenebb vele enni, inni, menni, aludni...

Ne engedd ivartalanítás után ugrálni, szaladgálni mert felszakadhat a sebe.

Ha jól tudom akkor 10.napon irány vissza a doki és varratszedés. ;)

De majd elmond a doki még pár dolgot :)

2018. nov. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

4. Vagyok. 2. Válaszoló...

Azért ivartalanítja a kutyusát mert nem szeretne gondolom kiskutyafarmot, és a kutya nagyon sok betegséget elkerülhet az ivartalanítással! + 2× annyit megélhet mint az ivaros társai.

2018. nov. 9. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. :)

Gallért ad a doki azt mondta is. Itthon leszek vele 5 napig vettem ki szabadságot, addig tudok rá figyelni. A séta az akkor rendben van ennek örülök h attól nem lesz baj, kutya bandázás varrat szedésig tuti nem lesz.

Majd kérdezek a dokitól is még, csak kellettek a biztató szavak, nagyon köszönöm. :)

Azért lesz ivartalanítva hogy későbbiekben nehogy beteg legyen még most fiatal szervezet hamar túl leszünk ezen gyorsan meggyógyul. Meg hogy ne akarjon szökni a tüzelő szuka kutyák után, illetve ne is szenvedjen emiatt, erősek az ösztönök. És így a kan kutyákkal sem lesz rivalizálás. Én úgy gondolom hogy egy kutyus ezzel a beavatkozással csak nyerhet.

2018. nov. 10. 07:39
 7/7 anonim ***** válasza:
4.vagyok a gondolatod helyes. :)
2018. nov. 10. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!