Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a kutya remeg akkor fázik...

Ha a kutya remeg akkor fázik vagy utalhat másra is?

Figyelt kérdés

Két kutyám van.

Világosban mindketten szeretnek szaladgálni, esznek,isznak meg minden.

Aztán este felé amikor már sötét van mennek a fekhelyükre és lefekszenek.

Rájuk teszem a kezem és érzem ahogy remegnek.

Fáznak vagy lehet más oka is?



2018. nov. 10. 20:51
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Fáznak a kutyák ez egyértelmű.

Azon a helyiségen belül csinálj nekik rendes fekhelyet.

Pár ledobott rongy az semmi, főleg ha beton van ott.

Ez a helység valami mellék rész, ha jól értem, mert akkor nem tudnád nyitva hagyni, hogy kimenjenek. Jó lenne tudni, hány fok lehet ott. Ha nagyon lehűl, akkor én csinálnék, azon belül is egy "kutyaházat". Lenne alja 3 oldala és teteje és az még bélelve. (A szalmát szokták ajánlani, mert az nem nedvesedik át, mint az anyag és melegen tart) Ha tetőt nem is csinálsz nekik, akkor is csinálj "kutyaágyat". Tehát legyen a fekhelynek oldala és alja, amibe a kutya bele tud gömbölyödni. Az biztos, hogy fekhely alja fontos. Ne sugározzon fel a hideg. (Ez fontos, mert ha hidegen fekszenek, azon túl, hogy nagy eséllyel felfáznak, hosszútávon tönkremennek az ízületeik.) Kéne valami fa deszka alájuk. (nem fém) Én pl. megmaradt laminált padlót tettem a fekhely alá plusz egy kis alátétfóliát alá és erre raktam a kutya fekhelyét. Ha most nincs akkor átmenetileg az is jó, ha kartondobozokat teszel alá. Vagy a kettő együtt. És erre teszed a rongyokat. Esetleg régi vastag szőnyeget is tehetsz le és az alá/fölé még valamit pluszba stb. Jó lenne, ha olyan vastag lenne az alja, hogy a föld felett lenne a kutya legalább pár centivel. Szóval szerintem valami plusz fekhelyet kellene még kialakítani fából, aminek jó lenne, ha lenne legalább pereme. Abba pedig még tehetsz rongyokat, több réteg pokrócot, szivacsot, párnát, szalmát, amit akarsz.

Az a baj, hogyha a kutyák már most fáznak, amikor még az igazi mínuszok be se jöttek, akkor később megfognak fagyni. (Emlékeztek, hogy tavaly -15 fok is volt esténként?) Szóval ki kéne találnod valami hosszútávú megoldást.

2018. nov. 11. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy még annyit, hogy igen, utalhat másra is. Arra, hogy beteg, megmérgezték stb. Szóval, hogy baja van és orvoshoz kell vinni. De a leírásod alapján, a te kutyáid csak simán fáznak.
2018. nov. 11. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Lehet izommunka utáni fáradság is
2018. nov. 11. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Fáznak.

Vegyél nekik/készíts magasított fekhelyet. Az nincs közel a földhöz.

2018. nov. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Minél hamarabb megpróbálok akkor neki látni :)
2018. nov. 11. 17:54
 16/18 anonim ***** válasza:

Valószínű fáznak.


két raklapot egymás mellé teszel(persze nem tudom mekkora kutyákról van szó,lehet elég egy is) rá még egy falap,esetleg a széleit kicsi magasítani, ne rongyot tegyél oda hanem szalmát így hogy van széle nem tudják annyira széthordani, szalma jobban tartja a hőt,esetleg egy elektromos radiátor ami ad egy pici meleget.


Ajtóra meg kutyaajtó kéne hőfüggönnyel.

2018. nov. 11. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Akkor az megfelel ha a deszkát rakok a betonra és rá a deszkára akkor a pokrocokat stb...

A deszka kb. 3-4 cm vastag

2018. nov. 17. 22:04
 18/18 A kérdező kommentje:
Meg az nem baj ha nem deszkát hanem hungarocelt raktunk alájuk?? Elég vastagot
2018. nov. 18. 12:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!