Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám ujra visszaszokt...

Hogyan tudnám ujra visszaszoktatni?

Figyelt kérdés

Van egy idős,14 éves kutyusom, akit a múlt évben sikerült behívnom éjszakára a hideg hónapokban.Sajnos azóta a hátsó lábai már nem jók és nehezen tud járni. Szeretném ha nem aludna kint a hidegben, hanem legalább az éjszakai órákat bent töltené.Ha sikerült is nagy nehezen behívnom,újra és újra ki akar menni.Viszont a hőszigetelt házába nem akar bemenni,amibe még szalmát is raktam,plusz van höfüggönye is az ajtó előtt.Ennek ellenére, kint a füvön alszik,ami szerintem nem jó neki a hidegben.

Nem tudom mit tegyek,mert nagyon szeretném ha nem aludna kint,mert a gyenge lábainak és az idős szetvezetének a hideg idő egyáltalán nem tesz jót.


2018. nov. 11. 04:17
 1/2 anonim ***** válasza:
19%
Hidd el, hogy az állatok jobban tudják mi kell nekik és mi árt nekik, mint te. Nekem hat állatom van, három macska és három kutya. Kialakult, hogy ők döntik el mikortól akarnak bent lenni. A macskák kijárósak, de egyre korábban bejönnek mert egyre hűvösebbek az esték. A kutyák eleinte csak akkor költöztek be a műhelybe, ha már kemény cidri volt. Most az utóbbi egy-két évben már kora ősszel behúzódnak mert megszerették a bent alvást, de enyhébb éjszakákon inkább kint óhajtottak maradni. Még nincs számára elég hideg, hidd el be fog menni, és a kutya érzi hogy mi az a pont ami nem tesz jót neki.
2018. nov. 11. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
1# Köszönöm a választ,viszont azt is szoktam tapasztalni,hogy néha remeg az egész teste és ezért is aggódom.Mindig kap elegendő táplálékot, amit jóízűen elfogyaszt,sőt még egy kis repeta is becsúszik amit ilyenkor zsírosabb falatokkal szoktam elkészíteni.
2018. nov. 11. 13:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!